HSBC i Google Cloud współpracują, aby przyspieszyć rozwój start-upów zajmujących się technologiami klimatycznymi


Google współpracuje z HSBC, aby ułatwić firmom zajmującym się technologiami klimatycznymi które uruchamiają swoją infrastrukturę na platformie chmurowej giganta wyszukiwarek internetowych, aby uzyskać dostęp do wsparcia finansowego.

Partnerstwo będzie obejmować członków Google Cloud Ready – program zrównoważonego rozwoju (GCR-Sustainability). zaoferował dostęp do zespołu finansowego HSBC zajmującego się technologiami klimatycznymi w ramach nacisków bankowego giganta na uruchomienie finansowania technologii klimatycznych o wartości 1 miliarda dolarów.

„HSBC będzie poszukiwać możliwości finansowania dla firm w ramach ekosystemu GCR-Sustainability, a także ułatwiania połączeń z bazą klientów HSBC” – stwierdziły spółki we wspólnym oświadczeniu.

Uruchomiony rok temu GCR-Sustainability to program walidacji dla firm z branży technologii klimatycznych, które korzystają z Google Cloud do hostowania swoich ofert, których zadaniem jest pomaganie przedsiębiorstwom w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych, poprawie zrównoważenia ich łańcuchów dostaw i identyfikowaniu zagrożeń klimatycznych.

Google twierdzi, że jego celem jest zwiększenie liczby partnerów uczestniczących w programie w ciągu najbliższych dwóch lat i umożliwienie większej liczbie z nich zbadania możliwości finansowania dłużnego typu venture z pomocą HSBC.

Natalia Blyth, globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju bankowości komercyjnej w HSBCstwierdził, że rozwiązanie kryzysu klimatycznego oznacza znalezienie nowych sposobów wspierania firm zajmujących się ekologicznymi technologiami, aby mogły rozwijać się.

Reklama

„Partnerstwa i innowacyjne rozwiązania finansowe są kluczowe, szczególnie w okresie spadku inwestycji w start-upy zajmujące się technologiami klimatycznymi” – stwierdziła. „Łącząc wsparcie finansowe, technologie chmurowe i łączność z partnerami na wszystkich naszych połączonych obszarach, pomożemy dostawcom technologii klimatycznych przyspieszyć ich rozwój i opracować pilnie potrzebne rozwiązania na dużą skalę”.

Justin Keeble, dyrektor zarządzający ds. globalnego zrównoważonego rozwoju w Google Cloud, powiedział, że dostęp do finansów to powszechna walka wielu start-upów zajmujących się technologiami klimatycznymi.

„Skala wyzwań klimatycznych wymaga globalnego ekosystemu dostawców technologii dostarczających rozwiązania, które wywierają wpływ. Dlatego uruchomiliśmy nasz ekosystem Google Cloud Ready — zrównoważony rozwój, który rok później obejmuje wiodące firmy z branży technologii klimatycznych” – powiedział. „Wielu z tych partnerów potrzebuje dostępu do finansowania i cieszymy się, że możemy współpracować z HSBC w celu wspierania firm kluczowych dla działań klimatycznych”.

Jednym z pierwszych beneficjentów współpracy jest firma LevelTen Energy, która specjalizuje się w udostępnianiu infrastruktury transakcyjnej OZE do wykorzystania przez firmy działające w gospodarce czystą energią. Według firmy pośredniczyła dotychczas w transakcjach związanych z czystą energią o wartości ponad 5 miliardów dolarów.

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy firmą zatwierdzoną przez GCR w zakresie zrównoważonego rozwoju i nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z zespołem HSBC” – stwierdził.

Ross Trenary, dyrektor finansowy LevelTen, powiedział, że firma nie może się doczekać ścisłej współpracy z HSBC w celu przyspieszenia przyszłego wzrostu.

„Ten pakiet instrumentów dłużnych typu venture umożliwi nam skalowanie naszej platformy, która zapewnia infrastrukturę transakcyjną dla nabywców, sprzedawców i finansistów energii bezemisyjnej” – powiedział Trenary.

„Globalny zasięg HSBC jest zgodny z naszą obecnością międzynarodową, dając nam jednocześnie możliwości nawiązania kontaktu z klientami HSBC, którzy chcą osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment