HPE widzi wzrost wydatków na IT – spodziewaj się wzrostu cen serwerów


HPE odnotował przychód netto w wysokości 6,8 mld USD za trzeci kwartał 2020 r., Co oznacza spadek o 6% w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 r.

Firma zgłosiła 12% spadek przychodów w swojej inteligentnej działalności brzegowej do 684 mln USD, podczas gdy jej działalność obliczeniowa odnotowała stały przychód w wysokości 3,4 mld USD. Dział HPE zajmujący się wysokowydajnymi systemami obliczeniowymi i systemami o znaczeniu krytycznym (HPC i MCS) odnotował przychody w wysokości 649 mln USD, co oznacza wzrost o 3% rok do roku. Przychody z pamięci masowej wyniosły 1,1 mld USD, co oznacza spadek o 10% w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 r.

Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE, powiedział: „Nasze wyniki za trzeci kwartał charakteryzują się dobrą realizacją i sekwencyjnym wzrostem. Znacząco poprawiliśmy realizację operacji i łańcucha dostaw oraz ulepszyliśmy nasz program innowacji dzięki wprowadzeniu rozwiązań usług chmurowych HPE GreenLake, nasza nowa oferta oprogramowania HPE Ezmeral, i nasze planowane przejęcie lidera SD-WAN Silver Peak.

„Nabraliśmy rozpędu w kluczowych obszarach zróżnicowania i przyspieszyliśmy nasz obrót jako usługa dzięki mocnemu ARR [annual recurring revenue] wzrost i rekordowa liczba zamówień na usługi HPE GreenLake. Poruszanie się po pandemii i planowanie w świecie post-Covid zwiększyło zapotrzebowanie klientów na oferty jako usługi, bezpieczną łączność, możliwości pracy zdalnej i analizy w celu uzyskania wglądu w dane, które są zgodne z naszą strategią. Widzimy ogromną szansę, aby pomóc naszym klientom w przeprowadzaniu cyfrowej transformacji, gdy nadal dostosowują się do działania w nowym świecie ”.

Podczas rozmowy w sprawie zysków Neri omówił ceny komponentów, dostawę chipów oraz wyzwania związane z instalacją i testowaniem sprzętu HPC w lokalizacjach klientów podczas blokady.

W transkrypcji rozmowy o zarobkach zamieszczonej na Szukam witryny blogów finansowych Alpha, Neri powiedział, że instalacja systemu HPC u klienta może zająć tygodnie, a nawet miesiące. „Mamy instalacje, które są bardzo duże” – powiedział. „To zajmuje wiele, wiele tygodni. I oczywiście globalna pandemia nie pozwala nam mieć na miejscu wielu ludzi zajmujących się okablowaniem ”.

Reklama

Zgodnie z transkrypcją rozmowy, dyrektor finansowy HPE, Tarek Robbiati, odpowiedział również na pytanie dotyczące ceny chipów DRAM (dynamicznej pamięci o dostępie swobodnym), która wpływa na koszt sprzętu serwerowego. On to powiedział, jak w 2018 rokuHPE będzie musiało podnieść ceny, aby utrzymać marże zysku na swoich produktach serwerowych.

Podczas rozmowy dotyczącej zysków Neri odpowiedział na pytanie dotyczące wydatków na IT, a jego odpowiedź sugerowała, że ​​firmy chcą kupować więcej IT do obsługi operacji.

Omawiając miejsca, w których dostrzegł zapotrzebowanie klientów, Neri powiedział: „Widzimy stały popyt i, oczywiście, są obszary silniejsze od innych. Ale ogólny sens jest następujący: przede wszystkim chcą wzmocnić swoją działalność i dlatego IT odgrywa w tym ogromną rolę, a odporność IT jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Tak więc wszystko, co wiąże się z bezpieczeństwem i umożliwia im cyfryzację procesów, jest po stronie wzrostu ”.

Neri powiedział, że klienci HPE również chcą uzyskać wgląd w dane. „Widzimy przyspieszenie rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją [artificial intelligence] i uczenie maszynowe, dlatego też nasza pamięć masowa Big Data zanotowała kolejny świetny wynik ”- dodał.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...

Oto porównanie warunków wymiany używanego iPhone’a i Androida

Po swoim ostatnim raporcie przyjrzeliśmy się, co użytkownicy iPhone'a i Androida zrobić ze swoimi starymi urządzeniamiCIRP wychodzi dzisiaj z kontynuacją, która ujawnia, w...

Nasze badanie pokazuje, że covid-19 może wpływać na dane biometryczne przez kilka tygodni po zakażeniu

Na początku pandemii badacze i twórcy urządzeń do noszenia rzucili się, aby sprawdzić, czy smartwatche i monitory fitness mógł wykryć covid-19. Teraz...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!