HPE przyjmuje zamówienia na serwery IT AI dla przedsiębiorstw o ​​wartości 4,5 miliarda dolarów


Wzrost wykorzystania systemów opartych na sztucznej inteligencji (AI) był jednym z największych zwycięstw HPE po ogłoszeniu wyników finansowych za drugi kwartał.

Firma odnotowała przychody w drugim kwartale na poziomie 7,2 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 3%.

Nowe serwery AI zostaną dostarczone w ciągu zaledwie sześciu tygodni po naprawieniu przez firmę problemów z łańcuchem dostaw.

Na blogu omawiającym wyniki dyrektor generalny Antonio Neri mówił o rozwoju sztucznej inteligencji, szczególnie wśród klientów korporacyjnych HPE. „Zapotrzebowanie na ofertę HPE w zakresie sztucznej inteligencji rośnie w szybszym tempie, a nasza solidna realizacja umożliwiła nam ponad dwukrotne zwiększenie przychodów z naszych systemów sztucznej inteligencji do ponad 900 mln USD, dzięki konwersji łańcucha dostaw dzięki ulepszonemu procesorowi graficznemu [graphics processing unit] dostępność” – stwierdził.

Neri dodał, że działalność HPE w zakresie sztucznej inteligencji podwoiła się w porównaniu z poprzednim kwartałem, dzięki mocnemu portfelowi zamówień i lepszej konwersji w łańcuchu dostaw.

„W porównaniu z rokiem ubiegłym potroiliśmy liczbę klientów zajmujących się sztuczną inteligencją dla przedsiębiorstw, co stanowi obecnie ponad 15% naszych skumulowanych zamówień na sztuczną inteligencję o wartości 4,6 miliarda dolarów” – powiedział.

Reklama

Na blogu Neri mówił o przywództwie HPE w technologii chłodzenia wodą dla serwerów AI i jej mocne strony w zielone IT. „HPE ma obecnie cztery z 10 najszybszych superkomputerów na świecie, wszystkie są bezpośrednio chłodzone cieczą” – powiedział. „Jestem również dumny, że zbudowaliśmy siedem z 10 najlepszych na świecie systemy energooszczędne.”

Chłodzenie cieczą

Jeśli chodzi o technologię chłodzenia wodą, powiedział, że możliwości serwerów AI w zakresie chłodzenia cieczą zaowocowały ponad 300 patentami HPE.

Firma odnotowała również duży popyt na produkty GreenLake, które odnotowały roczny stały przychód (ARR) na poziomie ponad 1,5 miliarda dolarów.

„Sztuczna inteligencja była najszybciej rozwijającym się komponentem ARR w tym kwartale, podczas gdy pamięć masowa i sieci – zazwyczaj najszybciej rozwijające się elementy ARR – utrzymały solidne tempo wzrostu” – powiedział Neri.

Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników zapytano go o wdrożenie w przedsiębiorstwach serwerów AI HPE. Według transkrypcji, opublikowane na Seeking Alphazainteresowanie klientów korporacyjnych możliwościami sztucznej inteligencji HPE rośnie. „W miarę postępu prac, począwszy od fazy eksploracji i odkryć, spodziewamy się dodatkowego przyspieszenia w zamówieniach na systemy AI dla przedsiębiorstw do końca roku podatkowego” – powiedział Neri.

Ograniczenia w łańcuchu dostaw wynikające z popytu na procesory graficzne ograniczyły ambicje wielu liderów IT w zakresie opracowania strategii sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw.

Neri mówił także o krótszych terminach dostaw serwerów AI. „Czujemy się całkiem nieźle, jeśli chodzi o możliwość dostarczania systemów [within] od sześciu do 12 tygodni” – powiedział.

Dyrektor finansowy Marie Myers dodała: „W przypadku serwerów spodziewamy się poprawy podaży procesorów graficznych dla systemów AI i większego popytu na tradycyjne serwery, co przełoży się na sekwencyjny wzrost przychodów w roku finansowym 2024”.

Na blogu Neri powiedział, że oprócz możliwości rozwoju sztucznej inteligencji HPE dostrzega również oznaki ożywienia na rynku infrastruktury tradycyjnej i infrastruktury chmurowej. „Zamówienia na tradycyjne serwery rosły sekwencyjnie z roku na rok, napędzane przez klientów z sektora przedsiębiorstw, sektora publicznego i małych i średnich firm w Ameryce Północnej i Europie, a przychody rosły sekwencyjnie w miarę przechodzenia klientów na serwery HPE ProLiant Gen 11” – powiedział.

Oferta GreenLake również zyskała na popularności sztucznej inteligencji wśród klientów HPE z branży IT dla przedsiębiorstw. Firma niedawno wprowadziła HPE GreenLake dla możliwości przechowywania plikówktóry według Neriego zawierał opcje specjalnie ukierunkowane na zapotrzebowanie sztucznej inteligencji na dane nieustrukturyzowane.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment