HPE i CCS podpisują protokół ustaleń w celu przyspieszenia tempa migracji do chmury w sektorze publicznym


Hewlett Packard Enterprise (HPE) podpisał protokół ustaleń (MoU) z Crown Commercial Service (CCS) skupiało się na przedstawieniu propozycji giganta technologicznego GreenLake organizacjom sektora publicznego w zakresie obsługi obciążeń i aplikacji w chmurze.

Protokół ustaleń zapewni organizacjom sektora publicznego dostęp do portfolio produktów obliczeniowych HPE, w tym do komponowalnej, definiowanej programowo infrastruktury dla środowisk chmury hybrydowej oraz możliwości obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) dla aplikacji sztucznej inteligencji (AI).

Porozumienie stanowi przedłużenie wieloletniej współpracy HPE z CCS i ma na celu pomóc organizacjom sektora publicznego w przyspieszeniu tempa migracji do chmury — powiedział Philip Orumwense, dyrektor handlowy i dyrektor ds. zamówień technologicznych w CCS.

„CCS odnowiło i rozszerzyło nasze relacje z HPE dzięki temu zaktualizowanemu memorandum o porozumieniu, które pomoże naszym klientom przyspieszyć modernizację IT, osiągnąć zrównoważony rozwój i wykorzystać systemy wykorzystujące moc danych do poprawy usług dla obywateli” — powiedział.

„Niniejszy protokół ustaleń obejmuje wszystkie obszary portfolio HPE, w tym nowe kluczowe obszary, takie jak Platforma HPE GreenLake typu pay-as-you-go – ułatwienie wszystkim organom sektora publicznego, bez względu na to, jak duże lub małe, uzyskanie opłacalności”.

Oprócz wspierania organizacji sektora publicznego w ich przechodzeniu do chmury, protokół ustaleń ma również na celu pomóc im we wdrażaniu usług poza siedzibą firmy w zrównoważony sposób, który nie spowoduje ryzyka zwiększenia śladu środowiskowego ich zasobów IT.

Reklama

Do tego momentu protokół ustaleń obejmuje świadczenie przez HPE bezpłatnych ocen zrównoważonego rozwoju dla pierwszych 100 klientów z sektora publicznego, którzy szukają wsparcia przy tworzeniu własnej strategii ekologicznego IT.

HPE powiedział: „Ocena zawiera analizę efektywności energetycznej, dostarczając wskazówek dotyczących kwestii związanych z transformacją IT, optymalizacją centrum danych, a także usługami projektowymi inżynierii i transformacji w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

„Ponadto organizacje sektora publicznego będą miały dostęp do rocznych raportów szczegółowo opisujących czynniki, takie jak oszczędności związane ze zrównoważonym rozwojem, odnawianie i recykling zasobów IT oraz wartość odsprzedanych zasobów poddanych recyklingowi. Pomogą one w ilościowym określeniu wpływu na środowisko i oszczędności uzyskanych dzięki rozwiązaniom dotyczącym cyklu życia zasobów IT i mogą być wykorzystane przez organizacje do sporządzania raportów dotyczących zrównoważonego rozwoju”.

Andrew Young, wiceprezes HPE ds. sprzedaży na Wielką Brytanię i Irlandię, powiedział, że rząd Wielkiej Brytanii jest w trakcie rewizji strategii zerowej emisji netto do 2050 r., dlatego protokół ustaleń jest na czasie.

„Rośnie presja wywierana na brytyjski sektor publiczny, aby wdrażał zrównoważone rozwiązania, jednocześnie równoważąc swoje potrzeby IT i koszty między starszą technologią a rządową strategią chmurową” — powiedział.

„HPE GreenLake może pomóc organizacjom, które zmagają się z modernizacją swoich systemów lub ceną chmury publicznej, zapewniając alternatywne, ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala im optymalnie zarządzać obciążeniami i danymi”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment