HP przedstawia stację roboczą Z6 G5 A opartą na procesorze AMD Ryzen Threadripper PRO


Firma HP zaprezentowała dziś najnowszy dodatek do linii stacji roboczych Z by HP: HP Z6 G5 A, najnowocześniejszą stacjonarną stację roboczą zaprojektowaną z myślą o wysokich wymaganiach profesjonalistów zajmujących się produkcją wirtualną, renderowaniem 3D, sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Dzięki największej liczbie rdzeni w historii stacji roboczej Z by HP i możliwości konfiguracji do 3 kart graficznych o wysokiej wydajności, Z6 G5 A zrewolucjonizuje produktywność i wydajność.

Zasilany przez procesor AMD Ryzen Threadripper PRO, Z6 G5 A posiada do 96 rdzeni w pojedynczym procesorze stacji roboczej, umożliwiając użytkownikom jednoczesne tworzenie i renderowanie w przypadku intensywnych projektów. Dzięki miejscu na maksymalnie 3 wysokiej klasy procesory graficzne NVIDIA RTX 6000 Ada Generation lub procesory graficzne AMD i ośmiu kanałom pamięci, Z6 G5 A idealnie nadaje się do wirtualnej produkcji, zadań modelowania 3D lub złożonych, zaawansowanych zbiorów danych.

„HP Z6 G5 A to przełomowa stacja robocza, która stanowi idealne połączenie maksymalnych rdzeni i wydajnej grafiki” – powiedział Jim Nottingham, starszy wiceprezes i prezes oddziału Advanced Compute and Solutions w HP Inc. „Nasz zespół w HP specjalizuje się w zapewniamy profesjonalistom z dziedzin wirtualnej produkcji, renderowania 3D i analityki danych solidne i niezawodne rozwiązanie, które nie tylko spełnia, ale nawet przewyższa oczekiwania dotyczące wydajności.Z6 G5 A jest świadectwem naszego zaangażowania w innowacyjność, zrównoważony rozwój i zadowolenie klientów w dalszym ciągu przesuwając granice tego, co jest możliwe w technologii stacji roboczych.”

„W firmie AMD jesteśmy dumni, że nasze procesory Ryzen Threadripper PRO z serii 7000 zasilają nową stację roboczą HP Z6 G5 A, co stanowi najnowocześniejsze rozwiązanie, które spełnia różnorodne i wymagające wymagania współczesnych złożonych przepływów pracy.” – powiedział Jason Banta, dyrektor korporacyjny wiceprezes i dyrektor generalny ds. komputerów OEM. „Nasza współpraca z HP stanowi przykład naszej wspólnej wizji przesuwania granic innowacyjności i zadowolenia klientów w celu dostarczania solidnych i niezawodnych rozwiązań, które przekraczają oczekiwania w stale rozwijającej się dziedzinie wysokowydajnych obliczeń”.

Zmaksymalizowane rdzenie. Zdumiewająca grafika. Nieograniczony potencjał.
Z6 G5 A poradzi sobie z zadaniami związanymi z wirtualną produkcją lub modelowaniem 3D, a także z procesami analizy danych, takimi jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Dzięki innowacyjnej konstrukcji systemu i nowemu procesorowi AMD Ryzen Threadripper Pro 7000 WX-Series, Z6 G5 A mieści oszałamiającą liczbę rdzeni w jednej stacji roboczej, co zapewnia wyższą produktywność.

Z6 G5 A oferuje również mnóstwo miejsca na rozbudowę w miarę zmieniających się wymagań, z miejscem na maksymalnie trzy wysokiej klasy procesory graficzne i elastyczne opcje przechowywania z dostępnymi z przodu dyskami NVMe z możliwością wymiany podczas pracy, zapewniającymi szybki i łatwy dostęp do dużych plików. Przeprojektowany układ stacji roboczej HP tej generacji Z zwiększa przepływ powietrza, zapewniając, że system pozostaje chłodny nawet przy maksymalnej wydajności, podczas gdy inteligentne sterowanie wentylatorem reguluje prędkość wentylatorów w czasie rzeczywistym za pomocą ponad 20 czujników temperatury, aby zapewnić cichą pracę. Dzięki 360 000 godzin rygorystycznych testów, testom MIL-STD i certyfikatom do zastosowań profesjonalnych, HP Z6 G5 A jest zbudowany tak, aby przetrwać. W ramach oferty najbardziej zrównoważonych komputerów PC na świecie zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój zostało wzmocnione w konstrukcji, zbudowanej w 40% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, a planowany jest certyfikat EPEAT Gold, odzwierciedlający zaangażowanie firmy we wspieranie wpływu swoich produktów na środowisko.

W dzisiejszym hybrydowym środowisku pracy możliwość wykorzystania wyjątkowej wydajności zdalnej jest najwyższym priorytetem. Rozwiązanie HP Anyware zapewnia wierne kolory i niskie opóźnienia w przepływach pracy związanych z efektami wizualnymi 3D, sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym w różnych połączeniach sieciowych, a kontroler systemu zdalnego HP Anyware umożliwia menedżerom IT monitorowanie floty stacji roboczych i zarządzanie nimi bez utraty kontroli. Dodatkowo Z by HP Data Science Stack Manager usprawnia dostęp do najlepszych rozwiązań oprogramowania typu open source w ramach przyjaznej dla użytkownika platformy dla analityków danych i twórców sztucznej inteligencji. HP Z6 G5 A obsługuje WSL2, umożliwiając uruchamianie Linuksa w ekosystemie Windows i oferując łatwy dostęp do narzędzi Z by HP Data Science Stack Manager i nowego Z by HP AI Studio.

Reklama

Funkcje HP Z6 G5 A:
Twórz, renderuj, przetwarzaj — wszystko na raz.

  • Zrób to wszystko – dzięki wydajnej wydajności na wat – na Z6 G5 A. Konstrukcja systemu obejmuje do 96 rdzeni w pojedynczym procesorze stacji roboczej z miejscem na maksymalnie 3 wysokiej klasy procesory graficzne.

Możliwość rozbudowy. Elastyczny. Cicho szepcz.

  • Zaprojektowany, aby pomieścić całą moc i komponenty, których potrzebujesz teraz, oraz przestrzeń na rozbudowę – bez ograniczania przepustowości. Uzyskaj maksymalne możliwości rozbudowy dzięki maksymalnie 6 gniazdom PCIe (do generacji 5) i 12 dyskom SSD NVMe.

Kompleksowe bezpieczeństwo. Zaufana niezawodność.

  • Z6 G5 A przeszedł 360 tys. godzin rygorystycznych testów, testów MIL-STD i posiada certyfikat dla profesjonalnych aplikacji. Dzięki rozwiązaniu HP Wolf Security for Business jest on chroniony poniżej, w i powyżej systemu operacyjnego.

Odkryj moc stacji roboczej HP Z6 G5 A i zrewolucjonizuj swój przepływ pracy, uwalniając nowe spostrzeżenia oparte na danych i niezrównaną wydajność dla najbardziej wymagających projektów. Twórz, renderuj i przetwarzaj wszystko na raz dzięki nowemu HP Z6 G5 A i odblokuj pełny potencjał najbardziej wymagających projektów.

Ceny i dostępność
Oczekuje się, że HP Z6 G5 A będzie dostępny w listopadzie 2023 r. na HP.com/Z, a w wybranych krajach będzie dostępny jeszcze w tym rokuSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment