HP ponownie blokuje atrament do drukarek innych firm


HP uniemożliwia większej liczbie klientów korzystanie z atramentów innych firm w swoich drukarkach. Liczne raporty rozrzucone po okolicy Reddit, Świergoti społeczność HP forum sugeruje, że ostatnia aktualizacja oprogramowania układowego drukarki blokuje korzystanie z atramentu innych firm w ramach rygorystycznej polityki firmy dotyczącej „dynamicznego bezpieczeństwa”, jak po raz pierwszy poinformował o Ars Technica.

Po raz pierwszy wprowadzony w 2016 r. bezpieczeństwo dynamiczne jest częścią procesu uwierzytelniania wkładów HP, który według firmy powinien „chronić jakość obsługi naszych klientów, utrzymywać integralność naszych systemów drukowania i chronić naszą własność intelektualną”. Oznacza to zakaz używania w niektórych drukarkach wkładów z atramentem lub tonerem, które nie zawierają „nowych lub ponownie używanych chipów lub obwodów elektronicznych HP”, co firma HP już spotkał się z krytyką i kilka pozwów zbiorowych.

Mimo to wydaje się, że HP rozszerza swoją dynamiczną politykę bezpieczeństwa na więcej urządzeń, które kiedyś były kompatybilne z wkładami innych producentów. Jeden użytkownik Reddita, u/grhhull, mówi nie mogą już używać wkładów atramentowych innych firm w swojej drukarce HP. Zamiast wyświetlać możliwy do obejścia komunikat, że HP nie może zagwarantować jakości ich druku, u/grhhull twierdzi, że ich drukarka w ogóle nie będzie używać wkładów innych firm.

„Wskazane wkłady zostały zablokowane przez oprogramowanie układowe drukarki, ponieważ zawierają chip firmy innej niż HP” — czytamy komunikat wyświetlany na ekranie drukarki u/grhhull. „Ta drukarka jest przeznaczona do pracy wyłącznie z nowymi lub ponownie używanymi wkładami z nowym lub ponownie używanym chipem HP”. Według u/grhhull, specjalista obsługi klienta HP powiedział im, że jest to część „ostatniej aktualizacji”.

HP osiągnął w 2020 r ugodę z klientami w wysokości 1,5 miliona dolarów w Stanach Zjednoczonych w ramach pozwu zbiorowego, w którym stwierdzono, że oprogramowanie firmowe działa jak „złośliwe oprogramowanie”, „dodając, usuwając lub zmieniając kod, zmniejszając możliwości drukarek HP i sprawiając, że kasety z materiałami eksploatacyjnymi konkurencji są niekompatybilne z drukarkami HP”. Firma wypłaciła również miliony klientom dotkniętych dynamicznym bezpieczeństwem w Unii Europejskiej I Australia po uniemożliwieniu użytkownikom instalowania tańszych wkładów atramentowych innych firm.

Jako małe ustępstwo w stosunku do skarg klientów, Firma HP wydała opcjonalną aktualizację w 2016 roku który usuwa dynamiczne zabezpieczenia, ale zmiana, w sposób mylący, dotyczy tylko zestawu określonych modeli — niektóre z nich HP wymaga wprowadzenia zanim 1 grudnia 2016 r. Chociaż nadal nie jest jasne, które drukarki HP mają zainstalowane dynamiczne zabezpieczenia, posty w Internecie wskazują, że problem rozprzestrzenił się na wiele modeli, w tym OfficeJet Pro 6970, OfficeJet Pro 6968, OfficeJet 6950I OfficeJet 7740.

Reklama

To śledzi najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego wydane w grudzień 2022 r I styczeń 2023 r które zwracają uwagę na włączenie „dynamicznych środków bezpieczeństwa, które są używane do blokowania wkładów przy użyciu chipa innego niż HP lub zmodyfikowanych lub elektronicznych obwodów innych niż HP”. Twierdzą również, że „okresowe aktualizacje oprogramowania układowego utrzymają skuteczność dynamicznych środków bezpieczeństwa i zablokują wkłady, które wcześniej działały”. Krawędź skontaktował się z HP z prośbą o więcej informacji, a my zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Wraz ze spadkiem przychodów netto HP z druku, to posunięcie wydaje się desperacką próbą zamknięcia użytkowników w swoim ekosystemie. Mój DeskJet 4100 sprawia mi już wystarczająco dużo problemów, a teraz to już najnowsza aktualizacja oprogramowania układowego wskazuje, że w dowolnym momencie może przestać akceptować atrament innej firmy, poważnie rozważam zmianę drukarki na inną markę, jeśli w przyszłości nie będę mieć możliwości korzystania z atramentu innej firmy.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!