How Hoist the Colors stało się oficjalną piosenką North Sea TikTok


Wydaje się, że nikt na TikToku na Morzu Północnym nigdy nie wie, jak się tam dostali. Po prostu niewinnie przeglądali swoje kanały, od wyzwań tanecznych, przez porady dotyczące ogrodnictwa, aktualizacje relacji, filmy z treningów, aż po klipy z komedii stand-up, gdy nagle zostają wrzuceni do najbardziej zdradliwych wód na świecie.

Filmy są prawie zawsze takie same: 60 sekund fal rozbijających się o kadłuby niczego niepodejrzewających statków, pracownicy zwisający z platform wiertniczych podczas szalejących wokół nich burz, woda wdzierająca się na pokład łodzi z taką prędkością, że nie można sobie wyobrazić, jak nawet aparat przetrwał. „Nie wiem, dlaczego mój kanał jest wypełniony filmami z Morza Północnego” – zawsze mówi tysiąc komentatorów, „ale uwielbiam to”.

Nie potrafię dokładnie powiedzieć, jak zaczął się ten trend (ponieważ narzędzia do wyszukiwania platform TikTok są strasznie złe), ale jestem prawie pewien, że większość ludzi znalazła TikTok na Morzu Północnym w ten sam sposób co ja. 27 listopada 2023 r. konto o nazwie @ukdestinations — które przez lata służyło pokazywaniu widzom niespodziewanie fajnych rzeczy w Wielkiej Brytanii — opublikował film z Morza Północnego. Został opatrzony podpisem: „Ostatni klip naprawdę cię zszokuje”, a na początku na ekranie pojawił się tekst brzmiał: „Morze Północne: najbardziej zdradliwe morze na świecie”.

Więcej informacji na temat TikTok na Morzu Północnym znajdziesz na stronie ten odcinek z Vergecast.

Ten TikTok ma obecnie ponad 118 milionów wyświetleń i jest co najmniej jednym z pierwszych, którzy zastosowali klipy i fragmenty, które są obecnie podstawą estetyki TikTok Morza Północnego. Nawet jego twórca był zaskoczony popularnością: James Cullen, jeden z twórców konta @ukdestinations, powiedział New York Timesa że był „bardzo zdumiony popularnością tych filmów” i że widzowie pochodzili z całego świata. (Nikt, kto stoi za tym kontem, nie skontaktował się ze mną, gdy pracowałem nad tą historią.)

Ale najważniejszą rzeczą w poście @ukdestinations była ścieżka dźwiękowa. Zaczyna się od chwili ciszy, wystarczającej, aby przyciągnąć twoją uwagę w morzu hałasu TikTok, a potem dudni bas. „YO, HO, WSZYSTKIE, RĘCE”. Przez resztę minuty piosenka grzmi głęboko, nisko i przerażająco, śpiewając o morzach, śmierci i przetrwaniu.

Reklama

„Muzyka jest bardzo przygnębiająca” – napisał komentator pod oryginalnym filmem. „Wyobraź sobie, że jesteś nocą na środku oceanu i nagle słyszysz tę piosenkę” – powiedziała inna. „Piosenka jest straszniejsza niż teledysk” – stwierdziła trzecia.

Jakimś cudem trafiłem głęboko do TikToka na Morzu Północnym, z tymi filmami i tymi YO HO na całej mojej stronie Dla Ciebie. Dość szybko zacząłem oglądać na TikToku tę samą piosenkę o mitycznych potworach, fobiach, burzach i innych rzeczach, które powodują, że dłonie się pocą, a ciało nagle się nieruchomieje. Ten 60-sekundowy klip stał się nieoficjalną ścieżką dźwiękową przerażającej strony TikToka.

Piosenka jest coverem melodię zatytułowaną „Hoist The Colours”, z zapomnianego filmu z 2007 roku Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Oto jak to brzmi w filmie:

To niesamowita piosenka, począwszy od wczesnej sceny Na końcu świata w którym ma zostać powieszona banda piratów (i osób podejrzanych o współpracę z piratami). Jeden dzieciak zaczyna śpiewać na szubienicy i wkrótce wydaje się, że wszyscy skazani na śmierć śpiewają razem z nim. Potem coś z Jackiem Sparrowem i film się uruchamia.

Bobby Waters zawsze lubił tę piosenkę. Waters, muzyk i (około 2020 r.) student, lubił śpiewać tego rodzaju piosenki. Idealnie pasowało do jego głębokiego, donośnego głosu. „To bardzo basowe hymny, te powolne, pomniejsze piosenki, niemal ludowe, jak morska szanta”. Waters zaczął publikować posty na TikToku w 2020 r., podczas blokady spowodowanej pandemią, i znalazł w aplikacji dwie nisze: szanty morskie takie jak „Soon May the Wellerman Come”, które nagle pojawiły się wszędzie w TikTok, oraz trend dotyczący wokalistów basowych dodanie niskiej części do wirusowych piosenek.

Waters zaczął nagrywać swoje ulubione filmy w duecie i dodawać linię basu, a filmy zaczęły dobrze sobie radzić. Jeden z jego wczesnych hitów była okładka z — zgadłeś! — „Hoist the Colours” z piosenkarką Malindą Kathleen Reese, która zyskała ogromną popularność śpiewając szanty morskie. On znów stał się wirusowy, dodając bas do śpiewanej na klatce schodowej wersji „One Last Time” Ariany Grande. I nadal tworzył szanty morskie, a szanty radziły sobie coraz lepiej.

TikTok jako platforma nagradza bezwzględne podążanie za trendami. Wybierz trend lub dźwięk, wskocz na niego i zaufaj algorytmowi, który zabierze Cię daleko. Waters z pewnością częściowo tego dokonał – w końcu należy do grupy The Wellermen, która podpisała kontrakt płytowy w odpowiedzi na szał szantowy. Ale przysięga, że ​​nie miał zamiaru tworzyć ścieżki dźwiękowej do najstraszniejszych filmów w Internecie. To się po prostu wydarzyło.

Była połowa 2022 r., a Waters niedawno brał w tym udział łańcuch duetów dodawanie części do kolejnej okładki „Hoist the Colours”. Nagrał swoją partię nie tylko raz, ale prawie tuzin razy, łącząc cały dźwięk w swój duet. Ten film dobrze sobie radził, ludziom się podobał, a gdy to zrobił, komentatorzy zaczęli prosić o pełną wersję.

„Pewnego ranka” – mówi Waters – „nie wiem dlaczego, po prostu się obudziłem i gdy tylko się obudziłem, pomyślałem: «Pieprzyć to, zróbmy to»”. Usiadł przy komputerze i zaczął zaczął wysyłać e-maile do innych basistów na TikToku. Ostatecznie skończył z sześcioma innymi rodakami o niskim głosie, wszyscy z nich także byli TikTokerami. Waters zaaranżował utwory dla wszystkich siedmiu głosów — „Spędziłem kilka tygodni aranżując ten utwór, ponieważ lubię spędzać z tym czas” – mówi w świecie, w którym kilka tygodni to niewiele w porównaniu z czasem TikToka – i wysłał każdy śpiewak po kilka partii do zaśpiewania. Wszystkich siedmiu wokalistów nagrało kilka razy każdą ze swoich partii i przesłało je do udostępnionego folderu na Dysku Google. „Gdybyśmy mieli w tym siedem głosów i nałożyli to na siebie” – mówi Waters – „brzmiłoby to fajnie, ale wszystkie one połączone z mnóstwem opcji brzmią jak chór. Nie mogliśmy wszyscy razem śpiewać, ponieważ byliśmy na całym świecie, więc nagraliśmy po prostu mnóstwo różnych utworów”.

„Chciałem, żeby piosenka zasadniczo brzmiała tak, jakby gigantyczny statek pełen gór wiosłował po zdradliwych morzach”.

Waters dokończył utwór, poprosił kilku przyjaciół o pomoc przy kilku smyczkach do wstępu i trochę doświadczenia w masteringu, po czym dość szybko skończoną piosenkę. Wydawała się wielka, złowieszcza i potężna. „Chciałem, żeby piosenka zasadniczo brzmiała tak, jakby gigantyczny statek pełen gór wiosłował po zdradliwych morzach” – mówi. „Jakby śpiewały trzęsienia ziemi.” Zastanawiał się nad dodaniem wyższej partii do melodii, ale ostatecznie zdecydował się pozwolić basowi wykonać całą pracę. „Chciałem, żeby wszyscy poczuli, ile basu można włożyć do czegoś” – mówi Waters. „Bas tnie tak mocno, że czujesz go prosto w klatce piersiowej. Bardzo kocham to uczucie.”

Waters nakręcił teledysk do utworu na YouTube, a następnie przesłał go na Soundrop – platformę, która dystrybuuje Twoją muzykę w zasadzie na każdej platformie muzycznej i społecznościowej, jaką tylko możesz wymyślić. Nadał nawet grupie (niezbyt kreatywną) nazwę: Bass Singers of TikTok. Piosenka miała swoją premierę na YouTube 23 września 2022 roku. Przez ponad rok radziła sobie… doskonale. Żadnych megawirusowych momentów, żadnych nowych kontraktów płytowych ani nocnych występów, ale była to najbardziej udana premiera Watersa w YouTube i mocne wydawnictwo dla grupy przyjaciół z TikTok. W każdym razie Waters nawet nie zwracał uwagi na to, jak piosenka radzi sobie w mediach społecznościowych; stworzył TikTok, a potem całą piosenkę i na niej najbardziej mu zależało.

Następnie, ponad rok później, wystartował TikTok na Morzu Północnym. Było kilka „Morze Północne jest straszne!” filmy wcześniej, niektóre nawet z podobnymi materiałami z fali uderzeniowej, ale sprawy naprawdę się potoczyły w czasie, gdy na początku listopada pojawił się film @ukdestinations. Według danych TikTok filmy z #northsea wyświetlono łącznie 2,9 miliarda razy, w tym 2,2 miliarda od początku listopada do początku stycznia. Oznacza to 315-procentowy wzrost liczby wyświetleń w tym czasie. W serwisie #northseatiktok TikTok uzyskał łącznie 109,5 miliona wyświetleń, z czego 98,9 miliona w tym samym okresie. TikTok na Morzu Północnym wydarzył się wielkim wydarzeniem i wydarzyło się to wszystko na raz.

Filmy wideo z #northsea obejrzano łącznie 2,9 miliarda razy

Waters zaczął zauważać, że „Hoist The Colours” zyskuje popularność na dwa sposoby: liczba odtworzeń na YouTube, Spotify i gdzie indziej zaczęła rosnąć znacznie szybciej, a także zaczął otrzymywać SMS-y od znajomych, którzy właśnie bezmyślnie przewinęli do przerażającego filmu i usłyszeli jego grzmiący pod spodem bas. W tej chwili piosenka ma niecałe 8 milionów wyświetleń na YouTube i prawie 12 milionów na Spotify. (Gdy wyszukasz „Hoist The Colours” w Spotify, nad oryginałem pojawi się wersja Bass Singers.)

Tymczasem na TikToku ponad 197 000 filmów zostały wykonane z tego samego 60-sekundowego klipu z „Hoist The Colours”. To Morze Północne; to „najstraszniejsza lalka na świecie”; to „NASA ma megalodona”; czasami pojawiają się filmy, które nie mają z tym nic wspólnego, a jedynie próbują złapać falę wirusa. Piosenka zajmuje 5. miejsce na liście 50 wirusów TikTok i 26. na ogólnej liście Top 50. Anegdotycznie TikTok z Morza Północnego nieco zwalnia, przynajmniej na moim kanale For You, ale „Hoist The Colours” wciąż jest absolutnie wszędzie. Jest tak duży, że mogą to zrobić popularni twórcy, tacy jak Chris Olsen złościsz się na piosenkę w swoich własnych filmach, a ludzie dokładnie wiedzą, o czym mówią. Teraz są nawet parodie okładek, po czym wiesz, że naprawdę ci się udało.

Waters twierdzi, że nie próbuje tego wykorzystać ani znaleźć innego zakątka TikToka potrzebującego dużego basu. Ma inne projekty, inne szanty morskie, inne rzeczy do zrobienia. Ostatnio nawet nie słuchał „Hoist the Colours”. Wydaje się jednak, że podoba mu się fakt, że piosenka znalazła swój idealny dom w Internecie. „Masz te masywne łodzie” – mówi – „widzisz te gigantyczne krakeny, wieloryby i tak dalej, a jeśli wyobrażasz sobie, że mówią, to nie jest tak” – tutaj obniża swój głos i podnosi go o oktawę: „” Cześć, jestem wielorybem! Wyobrażasz sobie coś ogromnego. Te głębokie wody i te głębokie głosy sprawiają, że coś czujesz. Waters po prostu chce, żeby wszyscy to poczuli.

Tuż przed rozłączeniem się z Watersem zapytałem go, hipotetycznie, co byś zrobił, gdybyś bezlitośnie gonił za trendami i po prostu próbował to robić w kółko? Myślał o tym przez minutę. Wtedy wpadł na swój naprawdę świetny pomysł. „Może w przyszłym roku mała Merry Bass-masa?” Uważaj na siebie, Mariah. Nadchodzą Basiści z TikTok.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...

Obóz programistyczny Lambda School — obecnie BloomTech — w końcu zostaje ukarany

Dlaczego? Wśród innych oszukańczych praktyk „Bloom Institute of Technology” nie nazywał ich pożyczkami. Reklamowała sposób, w jaki studenci mogą znaleźć dobrze...
Advertisment