Horror komiksowy Ładny dom nad jeziorem powraca tego lata z nową odsłoną


Od tego czasu minęło prawie półtora roku Komiksy DC opublikował oszałamiający finał Jakub Tynion IV i Alvaro Martineza Bueno Ładny dom nad jeziorem.

Limitowana seria obejmująca 12 numerów i nagrodzona Eisnerem przedstawiała losy grupy 11 osób zaproszonych przez ich wspólnego przyjaciela Waltera do idyllicznego domu na wsi w stanie Wisconsin na długi weekend. Jednak dopiero po przybyciu na miejsce odkrywają straszliwą prawdę: Walter jest kosmitą, reszta rodzaju ludzkiego wyginęła, a żadnemu z gości domu nie wolno wychodzić.

W lipcu Tynion i Bueno powracają z Ładny dom nad morzemkontynuacja limitowanej serii Ładny dom nad jezioremtym razem skupiając się na inny grupa gości o godz inny luksusowy dom — ten wzorowany na egzotycznej śródziemnomorskiej willi — zmontowany przez inny zmiennokształtna istota pozaziemska o imieniu Max. Jest jednak kilka zasadniczych różnic: w przeciwieństwie do grupy Waltera, żaden z gości nie jest ze sobą szczególnie zaprzyjaźniony i każdy z nich dobrowolnie zdecydował się przeżyć w raju, podczas gdy reszta ludzkości płonęła w obcym ogniu.

Reklama

Zdjęcie: James Tynion IV, Álvaro Martínez Bueno/DC Comics

Ładny dom nad jeziorem była i pozostaje jedną z najbardziej fascynujących serialowych tajemnic ostatnich dwóch lat. Lawrence’a Kasdana Wielki spokójza pośrednictwem Michaela Schura Dobre Miejscespotyka Stephena Kinga Toserial był nienagannie utrzymanym, apokaliptycznym dramatem. Tynion i Bueno zagłębili się w mroczne sekrety swojej obsady i po drodze starannie zapowiedzieli ostateczne zakończenie historii; zapierający dech w piersiach i złowieszczy klif, który otworzył drzwi dla jeszcze bardziej pełnych tajemnic i objawień.

Polygon zapoznał się z pierwszym numerem Ładny dom nad morzem przed publikacją w przyszłym miesiącu i zachowuje zaskakującą równowagę pomiędzy odzwierciedleniem narracyjnej i wizualnej struktury oryginalnej serii a wypaczaniem apokaliptycznego eksperymentu myślowego opartego na oryginalnych założeniach w coraz bardziej przerażające kształty. Jeśli Ładny dom nad LakTo była opowieść o miłości i tym, jak można ją przemienić w coś okropnego, Ładny dom nad morzem staje się opowieścią o tym, jak brak miłości czyni z nas wszystkich potwory.

Strona bez tekstu z The Nice House By The Sea nr 1, przedstawiająca postacie rozmawiające ze sobą w barze.

Zdjęcie: James Tynion IV, Álvaro Martínez Bueno/DC Comics

Ilość rzemiosła i staranności włożonej w grafikę i pisanie Ładny dom nad morzemna szczęście w żaden sposób nie odzwierciedla nieobecności, która dotyka głównych bohaterów. Grafika Bueno jest jak zwykle niezwykła, kontrastuje z zalesionym wiejskim splendorem scenerii oryginalnej serii z malowniczym biomem pełnym zapierających dech w piersiach widoków i ostentacyjnej architektury.

Ponieważ ta grupa gości domu jest chętnymi uczestnikami eksperymentu Maxa z kosmitami, a co za tym idzie, pomocnikami w wytępieniu samej cywilizacji ludzkiej, Tynion może bawić się technologiami nie z tego świata, które on i Bueno początkowo wprowadzili w Ładny dom nad jeziorem, ale były one w dużej mierze ukryte przed niczego niepodejrzewającymi gośćmi Waltera aż do późnej części historii. Od wspólnego decydowania o pogodzie dnia do dowolnej zmiany wyglądu i budowy ciała – jak daleko byś się posunął, zanim nie mógłbyś już rozpoznać siebie jako istoty ludzkiej?

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób serial będzie próbował odpowiedzieć na to pytanie, a także jak uczestnicy eksperymentu Maxa będą uczyć się i reagować na następstwa Ładny dom nad jeziorembędziemy musieli poczekać do pierwszego numeru Ładny dom nad morzem ukaże się 27 lipca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment