Honkai: Łatka Star Rail 2.0 to osiągnięcie — jeśli potrafisz w nią zagrać


Honkai: Kolej gwiezdnaAktualizacja 2.0 stanowi kolejny błyszczący klejnot w i tak już znakomitej koronie osiągnięć Hoyovers. Nowa łatka przejmuje już imponująca gra podstawowa — co łączy w sobie oszałamiającą animację z dynamiczną walką turową — i podnosi wszystko na wyższy poziom. Przedstawia Penacony, region, który łączy intrygującą historię wymarzonego świata rozgrywającego się w byłej kolonii karnej z ambitnym artystycznie projektem świata, który przypomina sen o miejscu ze złotej gorączki, w jakiś sposób oddając atmosferę parku tematycznego i kasyna zamkniętego w jeden. Nawet mniejsze szczegóły, takie jak minigry w aktualizacji, pokazują poziom dopracowania i przemyślaności, jakiego nie widziano w poprzedniej wersji Honkai: Kolej gwiezdna wersje lub w Uderzenie Genshina. Łatka stanowi kulminację lat doświadczeń Hoyoverse w tworzeniu gier, ale jest jeden problem: aby się do niej dostać, będziesz musiał wykonać mnóstwo zadań.

Honkai: Kolej gwiezdna jest darmowa gra gacha opowiada historię grupy odkrywców zwanych Bezimiennymi, którzy podróżują z planety na planetę. Poprzednie przygody wysłały głównego bohatera, Trailblazera, na opuszczone, zaśnieżone światy i na statki kosmiczne wielkości całych miast. Teraz dzięki Penacony będziesz mógł zwiedzać całe odwiedzane miasto, kładąc się spać i łącząc się z nim poprzez sny swojej postaci, w stylu Matrix. Ogólnie rzecz biorąc, ten wymarzony krajobraz wygląda jak jaskrawe, pełne ludzi miasto, które łączy futurystyczną estetykę z klimatem retro z lat dwudziestych XX wieku. Jego ulice są ozdobione gigantycznymi, oświetlonymi żarówkami billboardami i tętnią życiem zautomatyzowanego, pływającego transportu, który wygląda inspirowany mosiężnym rogiem. Spacerując po centrum handlowym, będziesz mógł podziwiać takie atrakcje, jak kieliszki do szampana wielkości człowieka i sufit pokryty świecącymi niebiańskimi freskami, a także smakołyki, takie jak pływające lody i grające instrumenty muzyczne.

Wydaje się, że świat zawiera ukłon w stronę Disneya. Maskotką Penacony’ego jest antropomorfizowany zegar, który wygląda, jakby pochodził z… Animacja Fleischera i ma głos niesamowicie podobny do nosowego tonu Myszki Miki. Co więcej, twórca tego świata, człowiek znany jako Zegarmistrz, jest czczony jako osoba, która potrafiła ożywić wyobraźnię – wartość ta odbija się echem w różnych atrakcje Disneya i marketingu.

Reklama

Zdjęcie: Hoyovers przez Polygon

Ogólna aranżacja Penacony wygląda tak, jakbyś połączyła dekadencką imprezę Wielki Gatsby z kasynem, ale potem przeobraziłem to wszystko w grę anime z domieszką elementów science-fiction. Kiedy już to zrobisz, dodaj całemu konceptowi tego samego uczucia, jakie odczuwasz spacerując po parku rozrywki Disneya i mając Penacony. Co dziwne, wszystkie te elementy łączą się w sposób, który sprawia wrażenie surrealistycznego, a nie przytłaczającego.

Kiedy już zanurzysz się w ten świat, to, czego się o nim dowiesz, wszystko wyrówna dziwniejszy. Zanim Penacony stało się popularnym międzygwiezdnym celem turystycznym, było w rzeczywistości gigantycznym więzieniem. W zasadzie otrzymujemy scenariusz tej doskonałej, ale złowrogiej krainy snów, która skrywa swoje mroczniejsze strony. Od samego początku skłania nas to do zastanowienia się nad tym, co kryje się w tym pozornie idealnym świecie, i tworzy historię zapewniającą pyszne poczucie napięcia, podczas której ostrożnie eksplorujemy miejsce przypominające więzienie zamienione w Disney World.

Zamiast marnować czas i maksymalizować czas grania w grę, każda minigra wydaje się przemyślana. Istnieje piękna gra logiczna izometryczna, w której układasz klocki tak, aby stworzyć ścieżkę, po której może chodzić zabawka. Dostępna jest minigra noir, w której wcielasz się w małego detektywa. Zagadki eksploracyjne, w których możesz zmieniać scenerię poprzez oddalanie i oglądanie miasta oraz swojej postaci z góry, działają i nie obciążają graczy zbyt skomplikowanymi zasadami. Takie momenty naprawdę sprawiają, że 2.0 wydaje się najlepszą wersją Kolej Gwiazda dotarliśmy jeszcze i podkreślamy udoskonalenie pomysłów Uderzenie Genshina. Pamiętam, jak godzinami bawiłem się skomplikowanymi łamigłówkami z perspektywy czasu Uderzenie Genshinawydarzenie 2.8 Złoty Archipelag.

Obraz Czarnego Łabędzia patrzącego na zestaw kart unoszących się przed nią.  Za nią stoją automaty do gier i gigantyczne świecące kieliszki do szampana.

Zdjęcie: Hoyovers przez Polygon

Deweloper Hoyoverse osiągnął sukces dzięki Penacony i stworzył grę, która znacznie przekracza moje oczekiwania. W tym sensie, Honkai: Kolej gwiezdnaAktualizacja 2.0 stanowi kluczowy punkt zwrotny w kierunku poprawy gry. Jednakże minął około rok od premiery gry w wersji 1.0, a wersja 2.0 to moment, w którym w grze pojawia się problem występujący w wielu grach udostępnianych na żywo. Naprawdę świetne momenty pojawiają się trochę za późno w tej historii.

Jeśli jesteś nowym graczem, udanie się do Penacony zostanie zablokowane za głównymi zadaniami obejmującymi dwa całe światy, które sprawdziliśmy w aktualizacjach 1.0. Trudno powiedzieć, ile czasu zajmie dotarcie do tego punktu, ale na pewno nie zajmie Ci to kilku godzin. Polecanie gry osobom, które nie są jeszcze zainteresowane tą grą, zajęłoby zbyt dużo czasu. Podczas gdy w niektórych grach na żywo wprowadzono funkcje poprawiające jakość życia, które pomagają graczom uzyskać dostęp do najlepszej zawartości, w przypadku niektórych gier na żywo Honkai: Kolej gwiezdna programiści nie ogłosili obecnie niczego w tym stylu. Podsumowując, byłem pod ogromnym wrażeniem najnowszej wersji Honkai: Kolej gwiezdnaale to wielka szkoda, że ​​przychodzi po wszystkim innym.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment