HomeKit Weekly: Nadszedł czas, aby Apple zajął się niedociągnięciami HomeKit Secure Video


HomeKit Secure Video został wprowadzony na rynek przez firmę Apple w 2019 roku. Został wprowadzony w ramach aktualizacji iOS 13, rozszerzając HomeKit o funkcje bezpiecznego wideo, zaprojektowane z myślą o lepszej prywatności i bezpieczeństwie podczas nadzoru domowego. Chociaż od tego czasu pojawiło się kilka aktualizacji, niewiele się zmieniło. Nadszedł czas, aby Apple podwoiło swoje zaangażowanie w zabezpieczanie inteligentnej pamięci masowej do kamer domowych do współpracy z kamerami takimi jak Kamera zewnętrzna Eve I Widok koła Logitech.

Tygodnik HomeKit to seria skupiająca się na akcesoriach do inteligentnego domu, wskazówkach i trikach dotyczących automatyzacji oraz wszystkim, co ma związek ze strukturą inteligentnego domu Apple.


Jedną z najbardziej rażących słabości rozwiązania Apple do przechowywania i przetwarzania inteligentnych kamer domowych jest brak nagrywania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To główny powód, dla którego korzystam z Kamera Google Nest z reflektorem do moich kamer zewnętrznych, dopóki je mam Starling Home Hub aby połączyć je z powrotem do HomeKit w celu automatyzacji i Apple TV.

Rozumiem ograniczenia związane z nagrywaniem całodobowym w przypadku kamer zasilanych bateryjnie, ale w przypadku kamer zasilanych w sposób ciągły, takich jak Kamera zewnętrzna Eve, dlaczego nie ma takiej opcji? Wykrywanie ruchu nie jest idealne. Ponieważ Apple w dalszym ciągu podnosi ceny swoich usług, takich jak pakiet Apple One, uważam, że nagrywanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, byłoby mile widzianym dodatkiem dla większości klientów.

Reklama

Więcej kamer i więcej funkcji

Podejście Apple do aparatów pozwoliło uniknąć tworzenia własnych aparatów i pozwoliło zewnętrznym producentom przejąć inicjatywę. Początkowo mieliśmy kilka świetnych opcji aparatu, ale ich działanie spowolniło. Wydaje się, że minęły lata, odkąd wielu czołowych producentów wypuściło nową kamerę obsługującą HomeKit Secure Video. Niektóre nowsze aparaty współpracujące z HKSV wprowadzają większość innowacji w natywnej aplikacji producenta. To nie była obietnica HomeKit ani HKSV.

Apple powinno zacząć odblokowywać dodatkowe funkcje w ramach specyfikacji HKSV i tworzyć swoje koncepcyjne aparaty. Aparaty Apple mogą być aparatami z najwyższej półki, pozwalając jednocześnie innym producentom oferować opcje ze średniej i niższej półki. Uważam, że jest to jeden z tych obszarów, w którym Apple powinien testować swój własny system.

Apple powinno stworzyć więcej kontroli prywatności (dopracowanych), więcej sposobów tworzenia automatyzacji, bardziej niezawodne wykrywanie ruchu i więcej opcji wykrywania hałasu. Funkcje te powinny być dostępne dla wszystkich kamer HomeKit Secure Video oraz w aplikacji Home.

Wyjdź poza 1080p

Kamery 1080p są nadal świetne, ale większość dostawców poszła dalej i wprowadziła rozdzielczość co najmniej 2K. Dlaczego rozdzielczość HomeKit Secure Video nadal jest ograniczona do 1080p? Jeśli chodzi o miejsce w iCloud+, zaoferuj tę opcję tylko na wyższym poziomie. Ponieważ Wi-Fi 6E odblokowuje szybsze Wi-Fi, nie ma powodu ograniczać nagrywania z kamery w HomeKit do rozdzielczości 1080p.

Zakończyć

Wiem, że jest kilka rzeczy, których chcę od HomeKit Secure Video, ale jestem pewien, że są rzeczy, o których nie myślę. Ostatecznie wydaje się, że jest to funkcja, przy której inżynierowie i zarządzanie produktem nie poświęcają prawie zerowego uwagi. Nie, nie jest to znaczący czynnik generujący przychody. Mimo to jest to kluczowa cecha ekosystemu Apple i HomeKit, więc czas zabić produkt, jeśli nie sprawią, że będzie on stale ulepszany.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...

22 kwietnia 2024 r. – pogłoski o iPadzie Air i przejęciu Apple AI

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment