Holophonix przenosi dźwięk immersyjny o krok dalej na targach ISE 2024


Na wystawie Integrated Systems Europe (ISE) 2024 w Barcelonie Holophonix (stoisko 7G200) zaprezentuje nową wersję oprogramowania 2.2 dla wszystkich swoich platform immersyjnych – w tym procesorów sprzętowych i aplikacji Holophonix Native dla systemu macOS – a także nowy sprzęt gotowy do podróży procesor o nazwie Holophonix Ultra. Holophonix Ultra oferuje wyższą wydajność uprzestrzenniania w czasie rzeczywistym, z maksymalnie 512 wejściami i wyjściami, wbudowanym ekranem dotykowym, redundantnymi zasilaczami i nie tylko.

Na wystawie Integrated Systems Europe (ISE) 2024 w Barcelonie Holophonix (stoisko 7G200) zaprezentuje nową wersję oprogramowania 2.2 dla wszystkich swoich platform immersyjnych – w tym procesorów sprzętowych i aplikacji Holophonix Native dla systemu macOS – a także nowy sprzęt gotowy do podróży procesor o nazwie Holophonix Ultra. Holophonix Ultra oferuje wyższą wydajność uprzestrzenniania w czasie rzeczywistym, z maksymalnie 512 wejściami i wyjściami, wbudowanym ekranem dotykowym, redundantnymi zasilaczami i nie tylko.

Przez ponad trzydzieści lat firma Amadeus projektowała, budowała i sprzedawała szeroką gamę elektroakustycznych systemów odtwarzania i wysokiej klasy sprzętu do przetwarzania sygnału, stając się wiodącym dostawcą wysokiej klasy rozwiązań i usług audio dla teatrów, oper i sal koncertowych , muzea, studia nagraniowe i centra badawcze. Cały rozwój i produkcja produktów są scentralizowane w centrali Amadeus we Francji, z biurami terenowymi i autoryzowanymi dystrybutorami w Europie i Azji.

Ponieważ firma Amadeus odgrywa coraz większą rolę w rozwoju rozwiązań dla immersyjnych instalacji audio i wydajności, w 2017 roku Gaëtan Byk, dyrektor generalny Amadeus, stworzył Holophonix, niezwykle zaawansowane, immersyjne środowisko audio działające w czasie rzeczywistym, doskonale zoptymalizowane pod kątem sztuk performatywnych, opracowane we współpracy z wiodącymi francuskimi instytucjami badawczymi CNRS i IRCAM. W 2023 r. Holophonix został wydzielony jako firma wyspecjalizowanaprzyspieszając realizację planu działania dzięki imponującym przełomom w projektowaniu i wdrażaniu sprzętu i oprogramowania na całym świecie.

Targi ISE 2024 będą pierwszymi dużymi międzynarodowymi targami firmy Holophonix, podczas których zaprezentowane zostaną wyniki jej najnowszych osiągnięć oraz oprogramowanie, wtyczki i procesory sprzętowe, które są w stanie zaoferować quasi-nieograniczoną liczbę szyn przestrzennych, z których każda może działać jeden z różnych dostępnych algorytmów dźwięku, zaprojektowany w laboratorium STMS opartym na IRCAM, obejmujący: Ambisonics wyższego rzędu (2D, 3D), panoramowanie intensywności wektora (2D, 3D), panoramowanie amplitudy wektora (2D, 3D), falę Synteza pola, kątowe 2D, k-najbliższego sąsiada, panoramowanie stereo, stereo AB, stereo XY, binauralne.

Nowy procesor sprzętowy Holophonix Ultra – już dostępny na zamówienie z dostawami rozpoczynającymi się w drugim kwartale 2024 r. – zawiera najnowocześniejszą, przeprojektowaną obudowę wykonaną z bloków aluminiowych, integrującą potężną i gotową do tras koncertowych konfigurację sprzętową, dostosowaną do wymagających konfiguracji. Platforma Holophonix Ultra wprowadza także nowy, skalowalny model licencjonowania.

Reklama

Oferując wyjątkowo niskie opóźnienia dźwięku i skalowalne wejścia/wyjścia z możliwością rozbudowy do 512 wejść i wyjść, nowy Ultra charakteryzuje się również niskim poziomem szumów i ulepszonym wewnętrznym przepływem powietrza, redundantnymi zasilaczami i wbudowanym ekranem dotykowym na panelu przednim. Ten ekran dotykowy zapewnia natychmiastowy dostęp do kluczowych parametrów monitorowania, w tym adresów IP, stanu sieci i wydajności i innych. Ponadto procesor zaprojektowano do montażu w stojaku w najbardziej wymagających konfiguracjach turystycznych.

Zespoły Holophonix pracowały nad trwałością każdego elementu sprzętu. Na panelu tylnym znajdują się złącza Neutrik zintegrowane z aluminiową obudową, w tym dwa złącza zasilania powerCON, trzy złącza Ethernet do zdalnego sterowania i łączności Dante, a także złącza Display-Port i USB 3.0 zapewniające łatwy dostęp podczas serwisowania.

„Nowa platforma Holophonix Ultra to po prostu najbardziej zaawansowany i wydajny procesor przestrzenny, jaki kiedykolwiek zbudowano w firmie, i prawdopodobnie najpotężniejszy dostępny obecnie na rynku. Zawiera wszystko, o co prosili i potrzebowali nasi najbardziej zaawansowani i wymagający użytkownicy w przeszłości kilka lat” – stwierdza Gaetan Byk, założyciel i dyrektor generalny firmy.

„Ultra” wprowadza nowy, skalowalny model licencjonowania, który oferuje liczbę wyjść na podstawie licencji od 16 do 512. Poza 128 wyjściami konieczna byłaby bezpłatna aktualizacja sprzętu, dzięki czemu procesor Ultra będzie gotowy do przetwarzania do 512 fizyczne wejścia i wyjścia Dante” – dodaje Arthus Touzet, inżynier oprogramowania w Holophonix.

 

Nowa aktualizacja oprogramowania Holophonix 2.2 obejmuje między innymi ulepszenia, zupełnie nowy wygląd okna Inspektora ułatwiający przepływ pracy oraz nową „stację dokującą” zapewniającą użytkownikom Holophonix szybki dostęp do głównych funkcji. „Ten nowy projekt jest bardziej zorientowany na «dźwięk na żywo», a jego nowa logika i przepływ pracy wywodzą się ze świata konsol miksujących na żywo. Również na ten nowy projekt wpływ miały głównie prośby naszych użytkowników” – stwierdza Clément Vallon, inżynier i produkt Menedżer w Holophonix

Nowa aktualizacja oprogramowania Holophonix 2.2 obejmuje także, między innymi, możliwość importowania i eksportowania plików CSV z okna przeglądu, nowe menu „Dodaj” dla źródeł i głośników, w tym wstępnie skonfigurowane układy Dolby Atmos, a także ulepszony silnik audio.

 

Holophonix Audio Engine dodaje teraz także możliwość kierowania źródła do ośmiu szyn w porównaniu do sześciu w poprzednich wersjach; obsługuje nowe mikrofony źródłowe Eigenmike 64 i przebudowane mikrofony źródłowe Eigenmike 32 Ambisonics; dodaje specjalne krzywe kalibracyjne dla profesjonalnych słuchawek monitorujących, aby poprawić postrzeganie lokalizacji; wśród wielu nowych funkcji.

Holophonix zawiera własny algorytm binauralny, zaprojektowany, aby pomóc inżynierom i producentom przygotować produkcję przy użyciu konwencjonalnej pary słuchawek, dając im doświadczenie pełnego obrazu 3D ich miksu oraz zaprojektować trajektorie obiektów dźwiękowych. Procesor zawiera także około stu funkcji transferu związanych z głowicą (HRTF) dostępnych w formacie pliku SOFA.

www.amadeuslab.com

www.Holophonix.xyzSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Alan Cumming w momencie drugiego sezonu Zdrajców, który zaskoczył go najbardziej

Jeśli myślisz, że Alan Cumming, gospodarz amerykańskiej wersji Zdrajcy, wywołuje wrażenie „faceta, który kogoś zabił”, będzie się śmiał – wychwytujesz to,...

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...
Advertisment