Hogwarts Legacy była najlepiej sprzedającą się grą wideo w 2023 roku, pokonując Call of Duty


Dziedzictwo Hogwartu była najlepiej sprzedającą się grą w USA w 2023 roku, według nowych danych Circana, spółki znanej wcześniej jako Grupa NPD. gra Warner Bros. i Avalanche Software osadzona w świecie Harry’ego Pottera wyprzedziła tegoroczne Call of Duty, Call of Duty: Modern Warfare 3przerywając czteroletnią passę tej marki jako corocznego producenta pieniędzy nr 1 w USA

powiedział prezes Warner Bros. Interactive Entertainment David Haddad Różnorodność wcześniej w tym miesiącu Dziedzictwo Hogwartu sprzedał 22 miliony sztuk w 2023 roku. Jednak liczby te prawdopodobnie reprezentują światowy sprzedaż Dziedzictwo Hogwartuktóra ukazała się w zeszłym roku na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One i Xbox Series X.

Call of Duty nadal utrzymuje imponującą passę sprzedaży: jako franczyza była „najlepiej sprzedającą się franczyzą pod względem sprzedaży pełnej gry w dolarach w USA przez rekordowy 15 rok z rzędu” według analityka Circana, Mata Piscatelli. To dlatego, że oba Modern Warfare 3 i 2022 rok Nowoczesna wojna 2 Obie gry w zeszłym roku znalazły się na liście 10 najlepiej sprzedających się gier, odpowiednio na 2. i 7. miejscu.

Tylko kilka gier sprzedało się w USA lepiej niż Call of Duty w ciągu ostatnich 15 lat. Od momentu dominacji na amerykańskich listach sprzedaży rozpoczęła się w 2009 roku od Nowoczesna wojna 2tylko Grand Theft Auto 5 (w 2013 r.) i Red Dead Redemption 2 (w 2018 r.) przerwały passę Activision.

Oto przegląd najlepiej sprzedających się gier w ciągu ostatnich 15 lat w USA, w którym dominowała głównie strzelanka Activision:

 • 2009 — Call of Duty: Modern Warfare 2
 • 2010 — Call of Duty: Black Ops
 • 2011 — Call of Duty: Modern Warfare 3
 • 2012 — Call of Duty: Black Ops 2
 • 2013 — Grand Theft Auto 5
 • 2014 — Call of Duty: Advanced Warfare
 • 2015 — Call of Duty: Black Ops 3
 • 2016 — Call of Duty: Infinite Warfare
 • 2017 — Call of Duty: II wojna światowa
 • 2018 — Red Dead Redemption 2
 • 2019 — Call of Duty Modern Warfare
 • 2020 — Call of Duty: Black Ops Zimna Wojna
 • 2021 — Call of Duty: Vanguard
 • 2022 — Call of Duty: Modern Warfare 2
 • 2023 — Dziedzictwo Hogwartu

Modern Warfare 3 była jednak najlepiej sprzedającą się grą w USA w listopadzie i grudniu, pokonując ekskluzywne gry na platformach Marvel’s Spider-Man 2 I Super Mario Bros. Cud w tych miesiącach. Tak więc, podczas gdy w zeszłym roku Call of Duty mogło mieć niską ocenę wśród krytykówco dało grze ocenę za słabą kampanię, nadal była to sukces komercyjny — i wciąż dobry zysk dla Microsoftu, która w październiku przejęła Activision Blizzard.

Reklama

Chociaż Warner Bros. nie ogłosiło kontynuacji Dziedzictwo Hogwartu, jego wyjątkowa wydajność prawie na pewno to gwarantuje. Potterheads mają jednak jedną ogłoszoną grę, na którą czekają: Harry Potter: Mistrzowie Quidditchasamodzielna gra wieloosobowa oparta na fikcyjnym sporcie, jakim jest quidditch.





Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...
Advertisment