HM Treasury powiększa swój zespół zajmujący się analityką danych


Brytyjski ministerstwo skarbu zwiększyło liczbę analityków zajmujących się danymi w ramach planów wprowadzenia „transformacji danych” w całym departamencie.

Według danych liczbowych zawartych na niedawnym wniosku dotyczącym wolności informacji (FoI) w 2021 r. całkowity budżet kadrowy analityków danych w Ministerstwie Skarbu wyniósł zaledwie 13 213 funtów, a na liście płac znajdowało się tylko trzech pracowników. Do 2022 r. koszty personelu wzrosły do ​​283 339 funtów, przy zatrudnieniu ośmiu osób na stanowiskach związanych z analityką danych.

Jednakże, zgodnie z odpowiedzią na wniosek FoI, w okresie od stycznia 2023 r. do listopada 2023 r. całkowite wydatki HM Treasury na wynagrodzenia analityków danych osiągnęły kwotę 503 983 funtów, co oznacza prawie podwojenie wielkości zespołu zajmującego się analizą danych do 14 pracowników.

Rzecznik HM Treasury powiedział Computer Weekly: „Uznając potrzebę zapewnienia, że ​​HM Treasury będzie w stanie zmodernizować sposób zarządzania i analizowania danych, w 2022 r. departament mianował dyrektora ds. danych i opracował nową strategię dotyczącą danych.

„Aby zrealizować tę strategię – skupioną na wykwalifikowanych ludziach i innowacyjnych praktykach – utworzono nowy oddział zarządzania danymi wraz z formalnymi stanowiskami w Advanced Analytics” – powiedzieli. „Pomagają one w transformacji danych w całym dziale”.

W odpowiedzi na ustalenia Mike McKee, dyrektor generalny firmy Atakcama, twierdzi, że departamenty rządowe domyślnie przetwarzają ogromną ilość złożonych i poufnych danych. Posiadanie technologii umożliwiającej sztuczną inteligencję (AI) to tylko połowa historii – wyszkolenie jej na złych danych zawierających błędy i duplikacje uniemożliwi osiągnięcie pełnego potencjału – powiedział.

Reklama

„Biorąc pod uwagę zwiększony poziom inwestycji już w tym roku zainwestowanych w Wielkiej Brytanii w innowacje w zakresie sztucznej inteligencji, ważne jest, aby rząd wzmocnił swoją wiedzę fachową w zakresie narzędzi do nauki o danych i zarządzania danymi, aby wykorzystać gotowość do stosowania sztucznej inteligencji i osiągnąć wzrost produktywności w sektorze publicznym”, powiedział McKee.

Znaczące spostrzeżenia

Nauka o danych obejmuje wykorzystanie statystyk, analityki danych, kodowania i nie tylko w celu znalezienia znaczących spostrzeżeń w danych, które mogą usprawnić wszelkiego rodzaju proces podejmowania decyzji. W swoim Sprawozdanie roczne i sprawozdania roczne 2022–23opublikowanym w lipcu ubiegłego roku, Ministerstwo Skarbu szczegółowo opisał swoje prace nad utworzeniem centralne centrum analizy danych identyfikacja i kształtowanie możliwości rozwoju potencjału analityki danych w całym dziale.

„Centrum wprowadziło kilka ulepszeń w zakresie analizy, infrastruktury IT i architektury danych” – czytamy w raporcie, w którym zauważono, że w sierpniu 2022 r. departament mianował dyrektora ds. danych, Johna Kelly’ego.

W raporcie stwierdzono, że jego rolą jest sformalizowanie strategii dotyczącej danych i biznesplanu, które „określiłyby ścieżkę” transformacji danych wydziałowych.

„Dyrektor ds. danych będzie kierował centrum analityki danych po dodatkowych inwestycjach w umiejętności i technologię w celu unowocześnienia praktyk związanych z danymi” – oznajmiono wówczas. „Wydział rozpoczął także program rozwoju umiejętności wspólnie z ONS, aby wprowadzić możliwości kodowania w różnych rolach i przy pewnym zaangażowaniu w każdej grupie”.

Tristan Wilkinson, dyrektor ds. rozwoju sektora publicznego w firmie I cyfrowe, dodał: „Sektor publiczny znajduje się na rozdrożu z ogromną presją budżetową, która zmusza decydentów do przyspieszenia transformacji cyfrowej w celu uzyskania oszczędności operacyjnych w celu ochrony usług publicznych. Analitycy danych odegrają kluczową rolę w dostarczaniu wysokiej jakości usług publicznych dostosowanych do przyszłości, a ta inwestycja to mile widziany krok we właściwym kierunku, który należy przyspieszyć”.

Trudno znaleźć analityków danych; liczba osób w Wielkiej Brytanii posiadających specjalistyczne umiejętności w zakresie danych jest niewystarczająca, aby zaspokoić popyt i utrzymuje się od pewnego czasu. Z raportu opublikowanego przez rząd w 2021 r. wynika, że ​​aż 178 000 stanowisk specjalistów ds. danych nie było obsadzonych, ale w Wielkiej Brytanii uniwersytety mogły dostarczać jedynie 10 000 rocznie.

Michael Thornton, starszy dyrektor sektora publicznego w Inwestycja, powiedział: „Wysoko wykwalifikowani badacze danych mogą potencjalnie uwolnić znaczną wartość dla działów sektora publicznego, zwiększając produktywność przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych. Przyspieszenie wewnętrznego potencjału rządu w zakresie umiejętności cyfrowych jest niezbędnym krokiem w stronę przyspieszenia kluczowych usług, a można to osiągnąć jedynie w przypadku posiadania solidnego źródła talentów”.

Rządowy rok 2021 Kwantyfikacja luki w umiejętnościach w zakresie danych w Wielkiej Brytanii Z raportu wynika, że ​​prawie połowa firm (48%) prowadziła rekrutację na stanowiska wymagające umiejętności związanych z twardymi danymi, ale mniej niż połowa (46%) miała trudności z rekrutacją.

W raporcie ostrzegł, że istnieje luka w wiedzy i komunikacji, która może stanowić przeszkodę w zaspokojeniu tego zapotrzebowania. „Wielu studentów powiedziało nam, że nie mają pewności co do ścieżki prowadzącej do zostania analitykiem danych, nawet jeśli szukali wskazówek” – stwierdzono. „Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę absolwentów, którzy mogliby obsadzić stanowiska związane z danymi, podnoszenie kwalifikacji siły roboczej jest niezbędne do wypełnienia luki w umiejętnościach związanych z danymi”.

Według danych o wynagrodzeniach firmy rekrutacyjnej Robert Half, analitycy danych w Wielkiej Brytanii często zarabiają od 55 000 do 69 500 funtów. Analitycy danych mogą zarabiać od 31 750 do 55 000 funtów.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...
Advertisment