Hifiman przedstawia zmniejszone bezprzewodowe słuchawki douszne SVANAR LE i Jr True Wireless


Hifiman przedstawił nowe SVANAR Wireless LE, „lekką, luksusową” edycję swoich referencyjnych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych SVANAR Wireless. Ta nowa konstrukcja Bluetooth 5.2 przenosi podejście firmy do bezprzewodowego dźwięku w zasięg szerszego rynku, podobnie jak nowy model SVANAR Wireless Jr, będący jeszcze tańszą kontynuacją projektu referencyjnego. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne Hifiman SVANAR Wireless LE i Jr są doskonałym przykładem tego, jak trudno jest zrównoważyć wyróżniające się funkcje.

Hifiman przedstawił nowe SVANAR Wireless LE, „lekką, luksusową” edycję swoich referencyjnych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych SVANAR Wireless. Ta nowa konstrukcja Bluetooth 5.2 przenosi podejście firmy do bezprzewodowego dźwięku w zasięg szerszego rynku, podobnie jak nowy model SVANAR Wireless Jr, będący jeszcze tańszą kontynuacją projektu referencyjnego. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne Hifiman SVANAR Wireless LE i Jr są doskonałym przykładem tego, jak trudno jest zrównoważyć wyróżniające się funkcje.

Hifiman to wiodąca marka w dziedzinie osobistego sprzętu audio wysokiej jakości, a wiele jej produktów jest zawsze projektowanych z myślą o reprodukcji jakości dźwięku, niezależnie od technologii i kształtu. Próba osiągnięcia „wysokiej klasy” specyfikacji w konstrukcji prawdziwie bezprzewodowego stereo (TWS) jest oczywiście utrudniona przez ograniczenia przepustowości Bluetooth i nie jest łatwa w bardzo zatłoczonej i konkurencyjnej przestrzeni. Ale chiński producent właśnie tego próbował w przypadku SVANAR Wireless, „profesjonalnie dostrojonej” pary słuchawek dousznych wykorzystujących dynamiczny, pełnozakresowy przetwornik 10 mm, wykorzystujących „Membrana topologiczna”, pokryty nanocząsteczkami dla rozszerzonego pasma przenoszenia.

Te wysokowydajne słuchawki douszne Bluetooth 5.2 o wartości 499 USD zaskakują przede wszystkim odważnym, futurystycznym designem, który obejmuje radykalne etui do ładowania bezprzewodowego USB-C i Qi. Te dziwnie ukształtowane słuchawki douszne z włókna węglowego ważą zaledwie 8 g każda i są wyposażone w niestandardową wersję wielobitowego modułu drabinkowego DAC/AMP Hymalaya firmy Hifiman, który według firmy (i recenzentów) „skutkuje wyraźnie słyszalną poprawą dźwięku w porównaniu ze standardowymi wbudowanymi odbiornikami bezprzewodowymi”. w 1-bitowych chipach DAC.”

 

Oryginalny zestaw bezprzewodowy Hifiman SVANAR.

To połączenie niestandardowego drabinkowego przetwornika cyfrowo-analogowego R2R i modułu wzmacniacza słuchawkowego o mocy 45 mW idealnie uzupełnia kodek Bluetooth LDAC w celu obsługi bezprzewodowej transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości 24-bity/96 kHz, przy czym całe doświadczenie korzysta z wbudowanej aktywnej redukcji szumów. Kompromis polegający na korzystaniu z transmisji LDAC i ANC skutkuje ograniczonymi 4 godzinami odtwarzania zamiast standardowych 7 godzin.

Najwyraźniej formuła SVANAR Wireless nie odniosła takiego sukcesu, jak liczyła firma – a może po prostu nie mogli nic na to poradzić, ponieważ Hifiman lubi gromadzić numery SKU w swoim katalogu produktów, co obficie pokazuje ich strona internetowa. Tak więc… zaledwie kilka miesięcy później producent ogłosił dwie nowe, „lekkie” wersje SVANAR Wireless: LE i Jr.

Nowe słuchawki SVANAR Wireless LE (299 USD) zostały zdefiniowane przez firmę Hifiman jako „lekka, luksusowa” edycja referencyjnych słuchawek bezprzewodowych SVANAR. Zasadniczo, pełnozakresowa, wysokowydajna konstrukcja Bluetooth 5.2 SVANAR Wireless LE pozostaje taka sama, wykorzystując niestandardowy wielobitowy moduł drabinkowy DAC/AMP Hymalaya. Nawet błyszczące, metalowe wykończenie słuchawek jest podobne (etui ładujące jest brązowe, a nie czarne). Jaka jest więc różnica?

 

Reklama

„SVANAR Wireless LE to nieco zmniejszona wersja naszego referencyjnego SVANAR Wireless, zaprojektowana dla wymagających melomanów, którzy oczekują najlepszej możliwej wydajności od swoich telefonów i innych źródeł. Od dźwięku po ergonomię, SVANAR Wireless LE został zaprojektowany tak, aby zapewnić wiele godzin przyjemność słuchania każdemu, kto poważnie podchodzi do swojej muzyki” – mówi Fang Bian, założyciel i dyrektor generalny Hifiman Electronics.

To naprawdę nie wyjaśnia, dlaczego cena jest tak znacznie niższa. Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne SVANAR Wireless LE mają tę samą membranę topologiczną, pokrytą nanocząsteczkami, które przyczyniają się do znacznie większej szczegółowości dźwięku niż jest to zwykle kojarzone z małymi słuchawkami dousznymi. Funkcja „Deep Noise Cancellation” ANC nadal jest w stanie dokładnie wyeliminować hałas do -35 dB. Słuchawki douszne mają stopień ochrony IPX5 pod względem odporności na pot i brud. Bateria jest dokładnie taka sama… No i co daje? Cóż… model LE nie obsługuje kodeka LDAC, a moduł Bluetooth obsługuje tylko SBC i AAC. Najwyraźniej licencjonowanie LDAC jest drogie.

 

Jeśli chodzi o nowe słuchawki douszne SVANAR Wireless Jr (na zdjęciu powyżej), wszystko pozostaje bardzo podobne, z tą różnicą, że wykończenie nie jest już błyszczące srebrne, ale zamiast tego błyszczące białe. Hifiman twierdzi również, że SVANAR Wireless Jr oferuje wiele takich samych korzyści dźwiękowych, jak oryginalny SVANAR Wireless, w tym obsługę Bluetooth LDAC i wszystko inne.

„Kiedy na początku tego roku wprowadziliśmy referencyjny model SVANAR Wireless, było jasne, że to dopiero początek szerokiej gamy zaawansowanych modeli bezprzewodowych noszących nazwę SVANAR” – mówi Fang Bian. „Nowe bezprzewodowe słuchawki SVANAR Wireless Jr to pierwsza kontynuacja, charakteryzująca się głębokim, pełnym zakresem dźwięku i szeroką sceną dźwiękową typowo kojarzoną z wysokiej klasy przewodowymi słuchawkami, ale z wygodą technologii True Wireless”.

Sugerowaną cenę detaliczną wynoszącą 179 dolarów tłumaczy się brakiem niestandardowego przetwornika DAC R2R i modułu wzmacniacza słuchawkowego o mocy 45 mW. Zamiast tego słuchawki douszne SVANAR Wireless Jr. są wyposażone w zbalansowany moduł wzmacniacza klasy AB ze standardowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Wszystko inne pozostaje takie samo, łącznie z funkcjami ANC.

Te dwa nowe produkty stanowią bardzo interesujący przykład wyzwań związanych z projektowaniem produktów. Nawet dla producenta o ugruntowanych referencjach, bogactwo funkcji i wiele technologii stosowanych w prawdziwie bezprzewodowej obudowie stereo jest trudne do opanowania, aby uzyskać produkty wyraźnie wyróżniające się dla konsumentów. Ciekawym studium przypadku jest przedział cenowy osiągany dzięki konstrukcji SVANAR Wireless.

Wszystkie słuchawki douszne SVANAR Wireless Jr są już dostępne w sklepach Amazon i Hifiman’s sklep internetowy.

www.hifiman.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment