Helldivers 2 wyprzedza God of War jako największa premiera PlayStation na platformie Steam


Wygląda na to, że strategia PlayStation na PC przynosi efekty. Helldivers 2trzecioosobowa strzelanka kooperacyjna, która miała swoją premierę w czwartek, stała się jak dotąd największą premierą firmy na platformie Steam.

Według SteamDB, Helldivers 2 osiągnęła szczytową liczbę 81 840 jednoczesnych graczy na Steamie zaledwie dzień po premierze. (Od tego czasu w chwili pisania tego tekstu liczba ta spadła do około 66 000). To bije Bóg wojny (2018). poprzedni, równoczesny szczyt wynoszący 73 529, kiedy trafił na komputery PC w 2022 r.

PlayStation chciało rozszerzyć swoją ofertę poza PlayStation 5, dlatego wypuściło wiele własnych gier na Steam kilka miesięcy lub lat po premierze konsoli. Ogłoszono, że dopiero w 2023 r Powrót I Ostatni z nas, część 1 na komputer. Horyzont Zakazany Zachód i Do świtu remaster też są w drodze.

Jednakże, Helldivers 2 to pierwsza gra wydana na PlayStation, która ukazała się jednocześnie na PS5 i PC. Premiera gry na PC już pierwszego dnia może wyjaśniać dużą liczbę graczy. Mimo wszystko, Bóg wojny zanim trafiło na komputery PC, gra była już dostępna od lat na PlayStation 4, więc jej dynamika była znacznie mniejsza. Nadal, Helldivers 2 to tytuł nieco niszowy i ma znacznie mniejszy zakres w porównaniu z tytułami AAA, które PlayStation wcześniej wprowadziło na platformę.

Simon Carless, założyciel GameDiscoverCo, które śledzi i analizuje wykorzystanie Steam, powiedział, że sukces gry w dużej mierze zależy od współpracy.

„Myślę, że tryb współpracy jest kluczowy, a ludzie zawsze szukają gier kooperacyjnych wyglądających na AAA, w których mogliby spróbować ze swoimi kumplami. A oryginalny Helldivers, będący kolejną świetną grą w trybie współpracy (choć bardziej strzelanką na dwa drążki!), stanowi świetne wprowadzenie do kontynuacji” – powiedział Polygon.

Reklama

Obecnie, Helldivers 2 ma mieszaną ocenę na Steamie z nieco ponad 10 800 recenzjami. Podobnie jak wiele innych gier wieloosobowych, miała ona trudny start ze względu na problemy z serwerem i dobieraniem graczy. Gracze zgłaszali także problemy z Nprotect Gameguard (oprogramowaniem zapobiegającym oszustwom w grze), które mogą uniemożliwiać uruchomienie gry. Deweloper Arrowhead Game Studios pracuje nad poprawkami i wydał łatkę. Wczoraj wieczorem grałem w tę grę przez trzy godziny i nie napotkałem zbyt wielu problemów poza kilkoma przekroczeniami limitu czasu gry.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment