Helldivers 2 to najlepsza gra Starship Troopers, ponieważ zapewnia także dobrą zabawę


Twórcy gier od dawna starali się stworzyć coś wielkiego Żołnierze statku kosmicznego gra wideo, ale nikt nigdy nie był tak blisko, jak ostatnie wydawnictwo Arrowhead Game Studios, Helldivers 2.

Film Paula Verhoevena Żołnierze statku kosmicznego, a fantastyczne obalenie imperialnego kapitalizmu jest dziś równie ostre, jak wtedy, gdy trafiło do kin w 1997 roku. Film opowiada o młodym żołnierzu imieniem Johnny Rico, który zaciąga się do wojska Zjednoczonej Federacji Obywatelskiej, aby skolonizować galaktykę. Pół filmu akcji o niszczeniu bardzo obrzydliwych robaków, a pół satyry społecznej o konieczności ich niszczenia w pierwszej kolejności, Żołnierze statku kosmicznego ma doskonały sens jako podstawa gry wideo – nawet jeśli przez kilka lat szowinizm oryginalnej powieści był błędnie uznawany za aprobatę.

Helldivers 2, the niedawna, potężna, zaskakująca strzelanka trzecioosobowapaznokcie Żołnierze statku kosmicznego tonem niemal natychmiast, od żartobliwej propagandy zawartej w filmie początkowym i ekranach ładowania, po samouczek, który kończy się chwytaniem przez gracza flagi Super Ziemi i bieganiem nią po obszarze, aby „machać ludziom przed twarzami demokracji”, a następnie salutując, aby zakończyć misję. Helldivers 2 elegancko pozwala temu tonowi przedostać się do każdej szczeliny i szczeliny, która ukazuje nawet cień osobowości. Postacie najeżdżają obce planety i krzyczą o wolności, a uderzenia napalmem są bronią do odblokowania. Wszystko, co robicie, odbywa się w imię kapitalizmu lub „demokracji”, a nawet… mikrotransakcje mieć fałszywe recenzje „sponsorowane” przez rząd Super Earth. Satyra jest najzabawniejsza: śmieszna, głośna i niemożliwa do przeoczenia.

Ale mnóstwo gier, od Siły Obrony Ziemi Do urzędnik Żołnierze statku kosmicznego adaptacje, naśladowali ton filmu. Co sprawia, że Helldivers 2 Wyjątkowe jest to, że jest to także fantastyczna gra.

Reklama

Zdjęcie: Studio gier Arrowhead

Gracze rozpoczynają jako podrzędni żołnierze, których zadaniem jest obrona Super Ziemi przed galaktyką robaków (co w rzeczywistości oznacza udanie się na inne planety i zabicie ich, niezależnie od tego, gdzie żyją). Masz własny statek, który służy jako baza wypadowa i pozwala Tobie (i Twojemu oddziałowi składającemu się z maksymalnie trzech przyjaciół) rozpoczynać misje na nowe planety, dostosowywać wyposażenie i wybierać rozpoznawalną broń oszczędzającą wolność, taką jak ataki dronów orbitalnych i broń chemiczna , zwane Stratagemami. Gra zawiera dziesiątki ulepszeń do kupienia i nową broń, którą można zdobyć, wypełniając misje i cele dodatkowe – chociaż odblokowanie następuje powoli, jeśli nie wykonujesz w 100% każdej misji.

Ale gdzie Helldivers 2guma naprawdę spotyka się z drogą wtedy, gdy faktycznie zaczyna się zabijanie owadów. Pomimo przesadnego tonu, Helldivers 2 jest niewątpliwie grą taktyczną. Nawet wyposażony w naloty, ładunki EMP i systemy broni automatycznej każdy gracz może nosić przy sobie tylko bardzo ograniczoną ilość amunicji, która zostaje wyrzucona, jeśli przeładujesz wcześniej, co zapewnia odrobinę realizmu, którą większość strzelców po prostu zagłusza. Same planety to nieprzyjazne środowisko, z unoszącą się mgłą i burzami śnieżnymi, które utrudniają nawigację, a to nawet nie liczy się z faktem, że roi się od wrogów. Jednym z najciekawszych aspektów jest to, że postęp misji to coś, nad czym wspólnie pracuje cała baza graczy. Każda z tych wrogich planet ma wskaźnik procentowy, który wskazuje dalej w kierunku „wyzwolenia” za każdym razem, gdy prawdziwy oddział kończy na niej misję. Po wyzwoleniu planety każdy odblokowuje nowe obszary i misje.

Taktycznego charakteru gry dodaje ciasna kamera z perspektywy trzeciej osoby, która ogranicza świadomość otoczenia. Wśród Helldivers 2Jednak najmądrzejszym wyborem nie jest po prostu rzucanie w ciebie tysiącami identycznych, łatwych do zabicia błędów. Wrogów częściej są dziesiątki, ale mistrzowskim posunięciem twórcy Arrowhead Game Studios było uczynienie każdego błędu niebezpiecznym na swój sposób. Niektórzy mają zbroję pokrywającą prawie całe ciało, niektórzy mogą stać się niewidzialni, a wszyscy chcą cię rozerwać na strzępy. Każdy atak może również zranić twoje kończyny, spowalniając cię lub zmniejszając twoją celność, jeśli nie jesteś w stanie się leczyć. Misje również mają ograniczenia czasowe, a przemierzanie każdej mapy wymaga starannego planowania i sporo biegania.

Nawet jeśli jesteś w pełnym składzie, najmniejsze robaki stanowią realne zagrożenie, niezależnie od tego, czy zabijają cię, czy przytłaczają, dopóki nie dogonią ich więksi, bardziej przerażający kuzyni. Na szczęście robaki nie są również odporne na określone obrażenia kończyn; możesz także odstrzelić im nogi, ogony, pazury i inne części w krwawym sprayu, który może uczynić je żywymi, ale nieszkodliwymi – choć nadal wyjątkowo obrzydliwymi. Ta niewielka rozgrywka i niuanse krwi w połączeniu z ograniczeniami amunicji oznaczają, że celność jest najważniejsza, a każde najmniejsze spotkanie wydaje się być życiem lub śmiercią. Wszystko to tworzy zaraźliwą, zabawną pętlę rozgrywki.

Helldiver pokryty jest neonową krwią obcych robaków w grze Helldiver 2 na planecie w dżungli

Zdjęcie: Studio gier Arrowhead

Każda sekunda walki jest również napędzana napięciem związanym z równoważeniem czasów odnowienia na krawędzi brzytwy. Używanie dużych dział, takich jak uderzenia orbitalne i ataki bombowe, doskonale pozwala oszczędzać amunicję i granaty, ale te mogą łatwo wyschnąć, zanim wrócą czasy odnowienia artylerii. Oprócz czasu odnowienia, ciężka artyleria lub wsparcie Stratagemów muszą zostać aktywowane za pomocą komputera na nadgarstku, który wymaga kombinacji przycisków przypominających grę walki, aby przywołać wszystko, od dodatkowej amunicji po głowicę nuklearną. Każda strzelanina przypomina wojnę pomiędzy próbą wykorzenienia każdego wroga na ekranie a po prostu startem i ucieczką, by ratować życie, w sposób, który jest zarówno niezwykle nerwowy, jak i absolutnie zabawny.

Ta nieodłączna komedia jest ogromnym elementem Helldivers 2sukces. Wraz z absurdalnymi szczekaniami, przypominającymi serię kul, po których następuje krzyk „posmakuj demokracji”, Helldivers 2 również zatrudnia Najbardziej odwieczny chwyt komediowy w grach: fizyka szmacianej lalki. Czasami Ładowarka (trafnie nazwany robak, który na ciebie szarżuje) w wyniku wypadku wyrzuci cię w bezpieczne miejsce na odległość 30 metrów, a może twój członek drużyny zgubił granat i zobaczysz, jak ich nowo pozbawione kończyn ciało leci po ekranie z prędkością dźwięku. Czasami najlepszym wyborem dla demokracji jest atak powietrzny i wystrzelenie zarówno wrogów, jak i własnego ciała w połowie mapy, mając nadzieję, że twój kolega z drużyny wkrótce cię ożywi – a jeśli jesteś mądry, być może będziesz w stanie użyć twoje ożywienie również służy do zabijania, lądując kapsułą startową na wrogu. Każda z tych opcji jest absurdalna. i doskonały i histeryczny sposób na przeciwstawienie się Helldivers 2skądinąd napięta akcja z chwili na chwilę.

Helldivers 2 jest niewątpliwie a Żołnierze statku kosmicznego hołd (który mógłby ujść na sucho ze względu na fakt, że został wyprodukowany przez Sony, tę samą firmę, która jest właścicielem praw do filmu), ale to także o wiele więcej. Ścisła pętla rozgrywki, doskonała walka i sprytna dynamika drużyny sprawiają, że jest to jedna z najlepszych i najzabawniejszych taktycznych strzelanek w trybie współpracy od lat. I to jest dobra wiadomość dla demokracji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...
Advertisment