Hej, Pokolenie Z, obiecuję, że nie starzejecie się jak mleko


OK, Gen Z. Usiądź, kochanie. Czas porozmawiać.

Ja mam widziałem wiele raportów To martwisz sie o tym, czy jesteś „starzeje się jak mleko.” (Myślę, że jest to problem TikToka, aplikacji, na którą jestem za stary, żeby się tym przejmować.) Tak, myślę, że dokuczanie wam jest niezwykle zabawne, ale ogólnie rzecz biorąc, lubię was i trochę się o to martwię jak bardzo jesteście neurotyczni. To jest – pożyczyć frazę — czas się zatrzymać, upaść i wrócić do zdrowia psychicznego.

Czy wiesz, ile razy od moich 40. urodzin wypowiadałem magiczne słowa: „Mam 40 lat. Nie muszę się tym przejmować”?

Nie interesuje mnie pytanie, czy starzejecie się szybciej niż milenialsi. Nie sądzę, że się boisz patrzeć stary. Myślę, że się boisz istnienie stary. Oto mały sekret: to kurwa rządzi.

Wiem, że reklamodawcy Ci tego nie powiedzą. Chcą, żebyś kupował serum z fontanną młodości i panikuje jak przeklęty 10-latek. I możesz to zrobić, jeśli chcesz, jasne. Jest to drogie i sprawi, że nie będziesz wydawać pieniędzy na inne rzeczy. (Serce chce, czego chce, rozumiem! Ale dla większości z nas pieniądze są skończone.)

Dlatego właśnie próbuję Ci powiedzieć, że starzenie się jest wspaniałe.

Reklama

Słuchaj, wiem Sprawa z toaletą Skibidi zdenerwowała wielu z was. Weźcie głęboki oddech, kochani. Nie musisz rozumieć, co robią dzieci! Dzieci mają zasadniczo inne priorytety niż Ty i możesz być po prostu zdziwiony tym, co robią. Może mógłbyś pomyśleć trochę o tym, co robiłeś w tym wieku i pośmiać się do siebie. Ja? Myślałam, że protestowanie przeciwko wojnie w Iraku będzie miało znaczenie i że krótkie topy były dobrym pomysłem.

Częścią tego, czym się teraz zajmujesz, jest proces odkrywania

Czy wiesz, ile razy od moich 40. urodzin wypowiadałam magiczne słowa: „Mam 40. Nie muszę się tym przejmować”? To takie uwalniające. Bycie modnym i modnym, co w wieku kilkunastu lat może wydawać się pochłaniające wszystko, jest wyczerpujące. Kradnie twoją energię od rzeczy, które są naprawdę ważne, a jedną z najlepszych cech starzenia się jest to, że wiesz, co jest naprawdę ważne. Zawsze nienawidziłem, gdy ktoś starszy ode mnie mówił mi, że zrozumiem, gdy będę starszy – uznałem to za protekcjonalne – ale niestety takie są pewne rzeczy. Zrozumiesz, kiedy będziesz starszy.

Nie mówię tego, żebyś poczuł się źle. Częścią tego, czym się teraz zajmujesz, jest proces odkrywania. Nie wiesz jeszcze, co się liczy, wszystko jest w pewnym sensie świeże i przytłaczające, a poza tym nadal możesz robić takie rzeczy, jak przeciąganie nocy. (W wieku około 27 lat zderzysz się ze ścianą.) Twoje kac jeszcze się nie pogorszył. Możesz jeździć cały dzień, a plecy nie będą boleć! Cieszcie się tym, dzieciaki. To się zmieni.

Jedną z rzeczy, które u Ciebie zaobserwowałem, jest to, że jesteś uzależniony od Internetu w zupełnie inny sposób niż ja. Dorastałem w Internecie tekstowym; Kiedy po raz pierwszy połączyłem się z Internetem, obrazy były rzadkie, ponieważ ładowały się bardzo długo. Przesyłanie strumieniowe wideo nie było powszechne, dopóki nie byłem na studiach. Do tego czasu nie istniały także media społecznościowe w obecnym kształcie. Mówię to wszystko, ponieważ oznacza to, że prawie na pewno spędziłem o wiele mniej czasu wpatrując się we własną twarz niż ty; Spędzałem też mniej czasu na ocenianiu innych na podstawie ich wyglądu i byciu ocenianym na podstawie mojego wyglądu. Jestem pisarzem. Mogę wyglądać, jak chcę, pod warunkiem, że zdania będą dobre.

Wyłącz podgląd siebie w aplikacjach do wideokonferencji. Obiecuję, że to pomoże.

Era Internetu ukształtowała mnie jeszcze pod jednym względem: większość osób, które także korzystały z Internetu, była ode mnie starsza. (W latach 90. trudno było uzyskać przyzwoite łącze internetowe, chyba że miało się dostęp do kampusu uniwersyteckiego, tak jak ja). Kultura młodzieżowa toczyła się głównie w trybie offline — wiele millenialsów ginęło w piaskach czasu, ponieważ najfajniejsze z nas jeszcze się nie zalogowało.

Oto moja pierwsza wskazówka, jak przetrwać proces starzenia: wyłącz podgląd siebie w aplikacjach do wideokonferencji. Obiecuję, że to pomoże.

Oto moja druga wskazówka: poznawaj starszych przyjaciół. Prawdopodobnie będziesz musiał odłożyć telefon, co pomoże w złagodzeniu spustoszenia, jakie TikTok sieje w Twojej psychice. Po prostu chodź gdzieś często: do kawiarni, studia jogi, siłowni. Zostań wolontariuszem w kuchni spożywczej lub schronisku dla zwierząt. Tak naprawdę może to być wszystko; wybierz trzecie miejsce. Jeśli wystarczająco często odwiedzasz fizyczne miejsce i po prostu zaczynasz rozmawiać z nieznajomymi, w końcu zdobędziesz przyjaciół. Sekretna sztuczka polega na tym, aby traktować ludzi tak, jakby już byli Twoimi przyjaciółmi, a wtedy często naprawdę będą chcieli być Twoimi przyjaciółmi.

Starsi przyjaciele pokazują Ci, jak wygląda Twoja przyszłość, ale pokazują też, jak wygląda starzenie się. Zaczynasz widzieć rzeczy, których nie widzisz na Instagramie — na przykład kurze łapki Twojego przyjaciela wynikają ze sposobu, w jaki marszczyją się oczy Twojego znajomego, gdy się śmieje. Że te linie są często dowodem radości, dobrze przeżytego życia. Po pewnym czasie odczuwasz sympatię do innych i zaczynasz nakładać ją na własne siwe włosy. Bo wiesz, co powstaje z dojrzałego mleka? Ser.

Chyba nie muszę Wam mówić, że ser jest pyszny.

Jeśli boisz się nawiązywać przyjaźnie ze starszymi osobami w prawdziwym świecie, możesz zacząć od wyszukania nas w Internecie

Starszych ludzi można także znaleźć w Internecie, choć niekoniecznie spotykamy się w tych samych miejscach co Ty. Niebieskie niebona przykład jest prawdopodobnie najstarszym miejscem w Internecie od 30 lub 40 lat. Jeśli więc boisz się nawiązywać starsze przyjaźnie w prawdziwym świecie, możesz zacząć od tego. Ponieważ wszyscy jesteśmy nadal online! Chodzi o to, że to, co robimy, nie spowoduje paniki u niczyich rodziców, więc reporterzy zajmujący się kulturą internetową nas ignorują. (Ponadto reklamodawcy mniej się o nas troszczą, ponieważ nasze nawyki związane z wydatkami są mniej plastyczne.) Jasne, dzieci są przyszłością, ale dorośli też są przyszłością, ponieważ przyszłość jest nierównomiernie rozłożona, witajcie.

I chociaż istnieje wiele memów na temat wojen pokoleniowych czy czegokolwiek innego, to tak naprawdę nie wszystko działa w trybie offline. TikTok wcale nie jest reprezentatywny! A jeśli jesteście jakimiś przewodnikami, brawura pokolenia alfa kryje w sobie niepewność i przerażenie. Bądź więc dla nich miły — dokuczanie dzieciom to zła forma, gdy tak naprawdę potrzebują odrobiny cierpliwości.

Mogę na przykład osobiście zgłosić, że niezwykle zabawnie było patrzeć, jak wszyscy przejmujecie modę z czasów, gdy byłem nastolatkiem i na początku lat 20., i nazywacie to „indie sleaze”, bo, jak sądzę, nie wiesz, kim są hipsterzy? Nawiasem mówiąc, powodem dla którego wszyscy nosiliśmy American Apparel było to, że byliśmy spłukani, a złodzieje sklepowi nie byli ścigani. Jest o tym cała książka. Nasz eyeliner taki był, bo nie było łatwo dostępnych tutoriali na temat makijażu na YouTube, więc po prostu kupiliśmy tani eyeliner Wet n Wild, podgrzaliśmy ołówek za pomocą zapalniczki, a następnie rozsmarowaliśmy go wokół oczu, zanim ostygł i stwardniał. (Mieliśmy zapalniczki, ponieważ dużo więcej z nas paliło.)

Powiem ci jeszcze jedno, a być może już wiesz, że starzenie się jest przywilejem. Przez lata straciłem wielu ludzi, których kochałem. Nigdy nie miały okazji martwić się zmarszczkami. Najszczęśliwsi z nas będą starzy przez bardzo długi czas.

W każdym razie, jeśli dotarłaś tak daleko i nadal boisz się, że będziesz wyglądać staro, mam ostatnią radę: ta środkowa część całkowicie Cię postarza. Twarz wydłuża się wraz z wiekiem, a grawitacja ciągnie skórę w dół. (Możesz, jeśli chcesz, powiązać to z wyrafinowaniem lub elegancją; ja w każdym razie tak robię.) Prosta część środkowa, szczególnie bez warstw, sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać na dłuższą. Możesz rozważyć część boczną lub grzywkę. Myślę, że to jedyne dwie rzeczy, jakie my, milenialsi, mamy na was.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASRock przedstawia karty graficzne z serii Radeon RX 7900 GRE

ASRock, wiodący światowy producent płyt głównych, kart graficznych i mini komputerów PC, wprowadził dziś na rynek nowe karty graficzne z serii Steel Legend...

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...
Advertisment