HEDD Audio przedstawia HEDDphone TWO, lżejsze i wyrafinowane słuchawki AMT


HEDD Audio, berliński producent monitorów studyjnych i słuchawek, ogłosił wprowadzenie na rynek następcy oryginalnych słuchawek HEDDphone ONE Air Motion Transformer (AMT), wprowadzonych na rynek w 2019 roku. Nowe HEDDphone TWO wykorzystują postęp technologii AMT i są świadome dzięki głębokim opiniom użytkowników. Firma nazywa to „ewolucją z turbodoładowaniem”. Całkowicie przeprojektowano przetwornik nauszny z otwartym tyłem, pałąk i pasek, co spowodowało zmniejszenie masy słuchawek o 25% do łącznie 550 g.

HEDD Audio, berliński producent monitorów studyjnych i słuchawek, ogłosił wprowadzenie na rynek następcy oryginalnych słuchawek HEDDphone ONE Air Motion Transformer (AMT), wprowadzone w 2019 roku. Nowy HEDDphone TWO wykorzystuje postęp technologii AMT i opiera się na głębokich opiniach użytkowników. Firma nazywa to „ewolucją z turbodoładowaniem”. Całkowicie przeprojektowano przetwornik nauszny z otwartym tyłem, pałąk i pasek, co spowodowało zmniejszenie masy słuchawek o 25% do łącznie 550 g.

Bazując na sukcesie swoich poprzedników, używanych przez wielokrotnie nagradzanych producentów i inżynierów, słuchawki te zostały stworzone ze szczególnym naciskiem na potrzeby inżynierów masteringu, inżynierów miksu i producentów – nie zapominając o szerszym spektrum entuzjastów słuchawek konsumenckich.

„Dzięki złożonej membranie Kapton, ponad trzykrotnie większej niż w przypadku tradycyjnych przetworników dynamicznych, planarnych lub elektrostatycznych, dźwięk HEDDphone TWO osiągnął nowy poziom — precyzyjnie dopasowuje subtelne transjenty i tworzy przezroczystą, naturalną muzykalność. Zapewnia głośnik- równomiernie zrównoważoną scenę dźwiękową o oszałamiającej rozdzielczości, co pozwala na długie okresy słuchania przy bardzo niewielkim zmęczeniu” – twierdzi firma.

Firma HEDD Audio pierwotnie przyjęła koncepcję przeniesienia swojego know-how w zakresie przetworników AMT do świata słuchawek, obserwując, jak muzycy, producenci i entuzjaści coraz częściej wykorzystują słuchawki do odsłuchu referencyjnego. Wykorzystanie unikalnej sygnatury dźwiękowej technologii AMT zainspirowało firmę HEDD Audio do opracowania pełnozakresowych sterowników AMT dla telefonu HEDDphone, stworzonych w celu odtwarzania całego spektrum częstotliwości.

Reakcja na HEDDphone przekroczyła oczekiwania, a użytkownicy opisali je jako niezwykle naturalne, oszałamiająco dokładne i zapewniające wyjątkową dynamikę i reakcję przejściową. Profesjonalni inżynierowie miksu z powodzeniem wykorzystują HEDDphone jako główny system monitorujący, wykonując pracę w niezbyt idealnych lub nieznanych środowiskach akustycznych. Chociaż opinie na temat jakości dźwięku były prawie w 100% pozytywne, częstym życzeniem użytkowników była lżejsza, bardziej regulowana wersja słuchawek.

 

Reklama

W ciągu trzyipółletniego procesu opracowywania i projektowania słuchawek HEDDphone TWO osiągnięto kilka przełomów. Zespół badawczo-rozwojowy firmy HEDD Audio zrekonstruował przetwornik od podstaw, wykorzystując lekkie materiały, takie jak włókno węglowe i magnez, aby osiągnąć 25% redukcję masy w stosunku do oryginału. Co więcej, opracowano całkowicie nową konstrukcję mechaniczną, która zwiększyła trwałość produktu, jednocześnie czyniąc całe urządzenie bardziej kompaktowym.

Oprócz konieczności zapewnienia dokładności, profesjonalne słuchawki muszą być na tyle wygodne, aby można je było nosić przez dłuższy czas, a także muszą po prostu sprawiać przyjemność podczas słuchania. Konstrukcja HEDDphone TWO wykorzystuje zastrzeżoną technologię i ręczną produkcję, aby zapewnić bardziej dopasowany pałąk, zapewniając użytkownikowi swobodę niezależnej regulacji zarówno wysokości muszli, jak i kształtu głowy. Nawet siłę zaciskania można dostosować do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić najbardziej wygodne i skuteczne pozycjonowanie.

„Wiedzieliśmy, że nasz przetwornik AMT z powodzeniem stworzy dźwiękową podstawę dla HEDDphone TWO, jednak trzy i pół roku rozwoju produktu nie było zwyczajnym przedsięwzięciem. Weźmy na przykład świeże i innowacyjne podejście, które przyjęliśmy w projektowanie opaski na głowę HEDDphone. Ten kreatywny proces przeprowadził nas przez oszałamiającą liczbę iteracji i ulepszeń, czego kulminacją był nasz ostateczny projekt, który posiada oczekujący patent. Jeśli chodzi o przetwornik, AMT przeszedł skrupulatne udoskonalenia, aby zapewnić lekką jak piórko konstrukcję, która nadal zapewnia bezkompromisową jakość wierność, z której słynie HEDDphone” – wyjaśnia dr Frederik Knop, współzałożyciel i dyrektor generalny HEDD.

Całkowicie nowy pałąk oczekuje na patent, a firma HEDD dołożyła wszelkich starań, aby wynaleźć inteligentny system pasków, umożliwiający dostosowanie parametrów takich jak wysokość, szerokość, krzywizna, a nawet siła zaciskania do kształtu głowy i gustu indywidualny słuchacz. Szeroko zakrojone testy materiałów i niezawodności pozwoliły firmie HEDD zaoferować rzadką i rozszerzoną pięcioletnią gwarancję na słuchawki HEDDphone TWO, dostępną po rejestracji produktu.

Aby zapewnić najwyższą elastyczność od razu po wyjęciu z pudełka, słuchawki HEDDphone TWO zawierają futerał do przenoszenia oraz dodatkowe kable zbalansowane i niezbalansowane. Ciężcy użytkownicy docenią zapasowy zestaw nauszników, który również znajduje się w zestawie.

Wyceniony na 1999 euro (z VAT), HEDDphone TWO będzie dostępny pod koniec września 2023 r. (Ameryka Północna), a na całym świecie od połowy do końca października 2023 r.

www.hedd.audio

 Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment