Hays wzywa Departament Skarbu do przesunięcia daty rozpoczęcia kwietnia 2021 r. O rok


Firma rekrutacyjna Hays napisała do HM Treasury z żądaniem odroczenia wprowadzenia reform sektora prywatnego IR35 na kolejny rok, ponieważ firmy już teraz walczą z trwającymi skutkami pandemii Covid-19.

Pismo z dnia 23 lutego 2021 r. Wzywa sekretarza ds. Finansów Jessego Normana do „pilnego rozważenia” przesunięcia daty rozpoczęcia reform w kwietniu 2021 r. O rok, ponieważ pandemia nadal ma „istotny wpływ na siłę roboczą kraju i firmy potrzebują dalszego wsparcia ”w tych trudnych czasach.

Reformy te miały wejść w życie 6 kwietnia 2020 r., Ale zostały opóźnione ze względu na wpływ Covid-19 w zeszłym roku– głosi list, podpisany przez Simona Winfielda, dyrektora zarządzającego Hays w Wielkiej Brytanii i Irlandii. „Gdy uchwalono ustawę i potwierdzono datę 6 kwietnia 2021 r., Była nadzieja, że ​​gospodarka będzie w lepszej sytuacji. Niestety tak nie jest. Dlatego wzywamy do pilnego przeglądu i opóźnienia roku ”.

Jednocześnie firmy z sektora prywatnego również muszą zmagać się ze skutkami Brexitu, powiedział Winfield, a dodatkowe obciążenie administracyjne, które wiąże się z koniecznością dostosowania się do nadchodzących zmian IR35, jest rozproszeniem, którego firmy nie potrzebują w tej chwili.

„Wpływ Covid-19 jest nadal dotkliwy i został połączony ze skutkami Brexitu” – napisał. „Ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, aby pracownicy tymczasowi w Wielkiej Brytanii otrzymywali wsparcie, a firmy nie były obciążone dodatkowym obciążeniem w postaci IR35. Obecnie firmy są rozproszone, przygotowując się do reform IR35, zamiast skupiać się na utrzymaniu swoich biznesów lub szukaniu sposobów na przyspieszenie wzrostu ”.

Reformy, które mają wejść w życie 6 kwietnia, spowodują, że średnie i duże firmy z sektora prywatnego przejmą odpowiedzialność za określenie sposobu opodatkowania wykonawców, z którymi współpracują, w oparciu o pracę, którą wykonują i jak jest ona wykonywana.

Reklama

Obecnie to wykonawcy sami decydują, czy ustalenia dotyczące pracy, jakie mają z klientami końcowymi, oznaczają, że powinni być opodatkowani w taki sam sposób, jak pracownik zatrudniony na stałe (w ramach IR 35), czy jako pracownik pozapłacowy (poza IR35).

Wewnętrzne ustalenie oznacza, że ​​wykonawca jest uważany za pracownika do celów podatkowych, a zatem musi płacić ten sam podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie społeczne (NIC), co pracownik zatrudniony na stałe, ale świadczenia pracownicze – takie jak płatny urlop i zwolnienie chorobowe – pozostają wolne -limity do nich.

Według HM Revenue & Customs, przeniesienie odpowiedzialności z kontrahentów za ustalanie ich statusu podatkowego pomoże powstrzymać problem niektórych osób, które zamierzają celowo błędnie zaklasyfikować swoje zobowiązania jako poza IR35, aby zminimalizować ich zobowiązania podatkowe z tytułu zatrudnienia.

Jednak obawy były wielokrotnie zgłaszane przez liderów biznesu i interesariuszy-wykonawców o tym, jak firmy z sektora prywatnego mogą mieć trudności z radzeniem sobie z dodatkowym obciążeniem administracyjnym, jakie te zmiany na nich nałożą.

Zgodnie z listem Winfielda, wezwanie Haysa do odroczenia i przeglądu reform ma poparcie zarówno Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu (CBI), jak i Federacji Zatrudnienia Rekrutacyjnego.

„CBI rozumie, że aby Wielka Brytania była konkurencyjnym i dynamicznym rynkiem, firmy muszą mieć dostęp do umiejętności, które pomogą im generować wzrost” – czytamy w liście. „Rozumie również, że firmy potrzebują pomostu, aby przejść przez Covid-19 i Brexit. Jednym z przykładów takiego pomostu byłoby opóźnienie realizacji reform IR35 ”.

Hays upublicznił list w dniu 2 marca, na dzień przed rządowym wiosennym budżetem, który społeczność wykonawców będzie z zainteresowaniem obserwować, aby sprawdzić, czy nadchodzą jakiekolwiek planowane zmiany w reformie IR35.

Firma potwierdziła również Computer Weekly, że w czasie pisania tego listu nie otrzymała odpowiedzi od HM Treasury.

Hays nie jest jedynym, który wzywa rząd rozważyć opóźnienie wprowadzenia reform, z podobnymi zaproszeniami do składania wniosków w ostatnich miesiącach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Lokacja Kapliczki Sinatanika i opis przejścia w grze Zelda: TOTK

Sanktuarium Sinatanika jest sanktuarium w środku The Legend of Zelda: Łzy królestwaregionu Akkala Highlands. Nasz przewodnik pomoże ci znaleźć lokalizację świątyni Sinatanika,...

Setapp uruchamia plan Family, aby bezproblemowo udostępniać ponad 240 aplikacji na komputery Mac i iOS za jedyne 5 USD miesięcznie

Setapp uruchomił platformę subskrypcji aplikacji w 2017 roku dla komputerów Mac i dodanych aplikacji na iOS w 2020 roku. Teraz przydatna usługa,...

Dlaczego potrzebujemy zaawansowanego wykrywania złośliwego oprogramowania za pomocą narzędzi opartych na sztucznej inteligencji

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy firmą, ochrona danych ma ogromne znaczenie. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony poufnych informacji i...
Advertisment