Hasła nigdy nie były słowem tylko dla Apple, ale zamieszanie jest zrozumiałe


Kiedy Apple wprowadził klucze dostępu, jego implementacja Bezhasłowa, bezpieczna technologia uwierzytelniania FIDO Alliance, firma zrobiła to w możliwie najbardziej Apple sposób. To stworzył ikonę i wydrukował obok niej bardzo wyglądające na Apple „Klucze dostępu”, uzupełnij czcionką San Francisco. A jeśli obejrzałeś tylko część prezentacja WWDC na temat kluczy dostępu Apple, można założyć, że klucze dostępu są wyłączną funkcją pęku kluczy Apple iCloud. Przypominam: tak nie jest.

Termin „klucz dostępu” będzie również używany przez głównych graczy Microsoft i Google. Jest używany jako rzeczownik pospolity i może występować w liczbie mnogiej lub pojedynczej, na przykład: „powinieneś ustawić hasło do aplikacji bankowej”. Innymi słowy, traktuj słowo „hasło” tak, jak traktujesz słowo „hasło”. Klucze dostępu działają, umożliwiając zalogowanie się do aplikacji lub witryny internetowej przy użyciu tylko nazwy użytkownika i wstępnie uwierzytelnionego urządzenia — które wykorzystuje token kryptograficzny zamiast hasła i kodu wiadomości tekstowej, które mogą zostać wyłudzone lub w inny sposób naruszone.

Menedżer ds. inżynierii oprogramowania firmy Apple, Ricky Mondello zacząłem wczoraj wątek na Twitterze promowanie nowej technologii i wyjaśnienie jej znaczenia. Wiceprezes Microsoft ds. tożsamości, Alex Simons, włączył się w wątek i potwierdził, że Microsoft również przyjmie tę nazwę. Wydaje się, że wszystkie zaangażowane strony są zaangażowane w szerzenie wiedzy o hasłach i jak dotąd żadna nie próbuje twierdzić, że jest to ich własne.

„Klucz dostępu” jest z pewnością łatwiejszą do przyswojenia nazwą w porównaniu z „uwierzytelnianiem FIDO”, które może być naprawdę mylące, gdy jest używane werbalnie — na przykład tutaj wpisz imię mojego pierwszego zwierzaka? Ale poważnie, jeśli kiedykolwiek musiałeś wyjaśnić zwykłemu człowiekowi, czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a trwało to dłużej niż pięć minut, wyobraź sobie, że uczysz go, czym jest uwierzytelnianie FIDO.

Aby technologia odniosła sukces, potrzebuje tego marketingowego impulsu i nie ma lepszego sposobu na rozpowszechnianie informacji, niż pozwolenie Apple na przejęcie steru. Gdyby Apple naprawdę próbował oszukać ludzi, by myśleli, że klucze dostępu są technologią wyłącznie Apple, prawdopodobnie zostałby nazwany Apple PassKeys.

Jeśli korzystasz z wersji beta dla programistów dla systemu macOS lub iOS, możesz zacznij teraz używać kluczy dostępu tam, gdzie to możliwe. Google planuje otworzyć potrzebne narzędzia programistyczne wdrożyć klucze dostępu w systemie Android „pod koniec 2022 roku”. Firma Microsoft obsługuje obecnie klucze dostępu w Internecie za pomocą Windows Hello i będzie obsługiwać logowanie do konta MS za pomocą haseł z urządzenia z systemem iOS lub Android „w najbliższej przyszłości”.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!