Hammerspace oferuje dostęp do pamięci stacjonarnej i w chmurze śledzący słońce


Aby prezentować pliki z wielu źródeł – chmury publicznej, oddziałów, wielu różnych architektur – jakby wszystkie były na lokalnym serwerze NAS to obietnica kalifornijskiego startupu Hammerscale.

Nadchodzi globalne środowisko danych (GDE) z popiołów Danych Pierwotnych, który próbował opracować podobną koncepcję, ale bez powodzenia. Hammerscale wierzy, że może odnieść sukces tam, gdzie zawiodły dane podstawowe, ponieważ w międzyczasie chmura hybrydowa i praca zdalna weszły do ​​głównego nurtu.

„To, co dziś komplikuje organizacjom, to fakt, że pamięć masowa i użytkownicy są rozproszeni po wielu lokalizacjach i w wielu spółkach zależnych”, powiedział David Flynn, dyrektor generalny Hammerspace podczas niedawnego spotkania. Informacje o prasie IT wydarzenie.

„Wprowadzamy globalny dostęp i orkiestrację oraz ujednolicamy wszystko w globalnym systemie plików, który prezentuje warstwę abstrakcji we wszystkich zasobach pamięci masowej, niezależnie od ich fizycznej lokalizacji”.

Hammerspace gra w podobnym obszarze do takich jak Ctera, Panzura oraz Nasuniktóre również zapewniają spójność dostęp do plików w różnych lokalizacjach geograficznychchociaż firmy te głównie wykorzystują chmurę jako miejsce przechowywania danych.

DataSphere to oprogramowanie, którego Primary Data nie udało się skomercjalizować. Jego celem było zburzenie silosów geograficznych, jakie może posiadać przedsiębiorstwo. Jego potomek, GDE, opiera się na tej początkowej obietnicy, przedstawiając plik z pudełek NAS, dane blokowe na produkcyjnych sieciach SAN i hostowanych obiektach magazynowychwszystko przez jedno okno.

Reklama

Ale nie chodzi tylko o zbieranie informacji. Działa w celu standaryzacji administrowania pamięcią masową, gdzie zwykle jest to nawigacja po folderach i wysyłanie żądań za pomocą funkcji wyszukiwania.

„Przedsiębiorstwa potrzebują rewolucyjnego podejścia do dostępu do danych” — powiedział Flynn. „Nasze rozwiązanie przełamuje ograniczenia techniczne narzucane przez wszystkie możliwości, jakie istnieją w magazynowaniu. W ten sposób zwalniamy zespoły IT z niekończącej się pracy, którą muszą wykonać, aby połączyć systemy pamięci masowej”.

Z marketingowego punktu widzenia DataSphere chciał być „platformą do zarządzania danymi”, powiedział. GDE jest przedstawiane jako wirtualna pamięć masowa dla chmury hybrydowej, czyli „hybrydowa pamięć masowa definiowana programowo”.

Z punktu widzenia użytkownika wystarczy połączyć się z systemem, aby uzyskać dostęp do wszystkich danych. Niezależnie od tego, czy są hostowane w lokalnej pamięci masowej w wielu witrynach, w AWS, Microsoft Azure czy GCP, dane pojawiają się w folderach tak, jakby znajdowały się na lokalnym serwerze NAS. Dostęp dla użytkowników i aplikacji odbywa się przez NFS lub SMB, a także przez sterowniki CSI, jeśli dane są odczytywane lub zapisywane przez aplikacje uruchomione na Kubernetes. To powiedziawszy, dostęp S3 nie jest możliwy, nawet jeśli jest hostowany przez usługę opartą na S3.

Wewnętrznie do systemu każda lokalizacja użytkownika lub serwer aplikacji przechodzi przez płaszczyznę sterowania, która indeksuje środowisko lokalne, znajduje wszystkie pliki i obiekty oraz zapewnia funkcjonalność pamięci masowej. Jako strażnik, płaszczyzna kontroli zachowuje najczęściej używane dane w swojej lokalnej pamięci podręcznej plików, aby przyspieszyć odczyty.

Płaszczyzna kontroli odpowiada również za kompresję, deduplikację i szyfrowanie. Synchronizuje zapisy ze źródłem, klonuje pliki, jeśli wymaganych jest wiele wersji, oraz tworzy kopie zapasowe i niezmienne wersje archiwów w przypadku konieczności przywrócenia wcześniejszej wersji. Dane przechodzą również przez ekran antywirusowy i podlegają audytowi.

Wszystkie informacje o płaszczyźnie kontrolnej są przechowywane w magazynie metadanych. Wszystkie te bazy danych są stale synchronizowane między wszystkimi płaszczyznami sterowania Hammerspace wdrożonymi przez klienta w jego lokalizacjach.

W każdej lokalizacji płaszczyzna sterowania działa na dwóch nadmiarowych serwerach, które mogą być fizyczne lub wirtualne. W przypadku aplikacji w chmurze dane te przechodzą również przez podwójne płaszczyzny kontroli, które odpowiadają dwóm maszynom wirtualnym hostowanym w chmurze.

Floyd Christofferson, szef produktu w Hammerspace, ilustruje funkcjonalność GDE, odnosząc się do przypadku użycia w kanadyjskim studiu animacji Global GFX.

Firma posiada animatorów pracujących na całym świecie, aby umożliwić ciągłą produkcję. Dzięki GDE animatorzy mogą się logować, gdy zaczyna się ich dzień pracy, a na koniec mogą pozwolić kolegom dalej na zachód, aby kontynuować.

„To tak, jakby wszyscy byli w tym samym pokoju, mimo że są oddzieleni kilkoma strefami czasowymi” — powiedział Christofferson. „Dzięki GDE, Global GFX zyskało zwinność, by zdobywać liczne kontrakty, zwłaszcza w serialach, w których musi produkować odcinki w bardzo napiętych ograniczeniach czasowych.

„Pomysł ciągłej produkcji i podążania za słońcem nie jest nowy. Ale do tej pory firma używała Rsync do synchronizacji pracy między strefami czasowymi i napotkała szereg przeszkód technicznych ze względu na liczbę różnych macierzy pamięci masowej w każdej lokalizacji. A ze względu na zadania administracyjne wymagane w każdej witrynie, schemat pracy został rozbity. GDE wyeliminowało to obciążenie administratora i pliki przekazywane z jednej strefy czasowej do drugiej w sposób przejrzysty.”

Według Christoffersona Hammerspace ma już kilku klientów w branży telekomunikacyjnej, medialnej i bankowej. „Możemy odpowiedzieć na potrzeby klientów, którzy oczekują, że chmura będzie dobrym medium do współpracy w oddziałach, ale którzy odkrywają, że niekoniecznie tak jest w przypadku dokumentów, które muszą być dostępne dla wszystkich ich oddziałów”. powiedział.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pat Gelsinger came back to turn Intel around — here’s how it’s going

Pat Gelsinger is the CEO of Intel. I’ve been excited to have this conversation for a very long time — ever since Pat...

W przygotowaniu są cztery nowe gry Wiedźmin, potwierdza CD Projekt Red

CD Projekt Red ogłosił we wtorek, że oprócz wcześniej zapowiedziana kontynuacja Wiedźmina rozwijany za pomocą Unreal Engine 5, w przyszłości ukażą...

Trwają prace nad kombinacją testów na grypę i COVID-19 na sezon wirusowy

W ciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowano stosunkowo spokojne sezony grypowe – mile widziany rozwój, ponieważ szpitale i publiczny system opieki zdrowotnej skoncentrowały się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!