Haker, który ujawnił snafu kamery monitoringu Verkady, został napadnięty


Tillie Kottmann, 21-letnia hakerka, została napadnięta przez szwajcarskie władze, a ich urządzenia zostały przejęte, Bloomberg raporty – dni po pomocy w ujawnieniu, jak Verkada’s startup zajmujący się bezpieczeństwem w Dolinie Krzemowej posiadać zabezpieczenia były tak słabe, że hakerzy byli w stanie to zrobić dostęp do ponad 150 000 kamer firmy zobaczyć wnętrza szkół, więzień, szpitali, posterunków policji i fabryk Tesli.

Według. Nalot nie ma nic wspólnego z Verkadą Bloomberg, ale zamiast tego „rzekomy włamanie, które miało miejsce w zeszłym roku”, co ciekawe, wskazały szwajcarskie władze Bloomberg do Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w celu uzyskania dalszych pytań. (Departament Sprawiedliwości odmówił komentarza).

Nie jest jasne, którym hackiem może być zainteresowany Departament Sprawiedliwości, tak jak Kottmann nieustannie dzielenie się wyciekającymi plikami z różnych firm przez miesiące, ale jedna z nich jest prawdopodobna: Kottman w zeszłym roku wyciekła ogromna kolekcja tajnych dokumentów i kodu źródłowego firmy Intel, a firma Intel obiecała zbadać sprawę. Bloomberg Mówi, że widziano nakaz przeszukania, w którym wspomniano, że FBI badało „kradzież i dystrybucję informacji, w tym kodu źródłowego, poufnych dokumentów i wewnętrznych danych użytkownika”.

Kottmann zasugerował w przeszłości, że byli niesłusznie celem etycznego hakowania, szczególnie przez Twittera, który nagle zdecydował się egzekwować swoje zasady dotyczące zakazu unikania przez zawieszenie Konto Kottmanna zaledwie kilka dni po wycieku Intela w sierpniu 2020 r. Twitter pierwotnie zawiesił Kottmanna za „dystrybucję zhakowanych materiałów” w czerwcu ubiegłego roku, zgodnie ze zrzutami ekranu, które udostępnili mi w zeszłym roku, a Twitter potwierdził, że drugie zawieszenie było za naruszenie platformy manipulacji i spamu zasady, które uniemożliwiają użytkownikom unikanie zakazów poprzez zwykłe utworzenie nowego konta. Po ujawnieniu informacji Verkada Twitter zawieszony Najnowsze konto Kottmanna, zbyt.

Prowadzi to niektórych haktywistów do kwestionowania zdolności platform do uciszania hakerów:

(Hacker donk_enby, powyżej, był tym, który zeskrobał 80 terabajtów filmów od firmy Parler, filmy, które później były szeroko wykorzystywane w celu ujawnienia co faktycznie wydarzyło się podczas zamieszek na Kapitolu, w tym jako dowód w drugim procesie o impeachment Trumpa).

Reklama

Dla platform może to być trudna do narysowania linia. Wczoraj GitHub należący do Microsoft postanowił zdjąć pracę badacza bezpieczeństwa co mogło źle odbijać się na firmie Microsoft, ponieważ weryfikacja koncepcji wykorzystywała luki w kodzie Microsoft Exchange Server, które były używane w ogromnym hacku z hafnem. Argumentem Microsoftu było to, że atak wciąż ma miejsce i że kod nadal może zostać wykorzystany, co ma sens.

Kottmann (a przynajmniej ktoś korzystający z konta powiązanego z ostatnio ważną nazwą użytkownika Kottmanna, wciąż próbuję to potwierdzić) odmówił komentarza na temat nalotu, mówiąc, że ich poprzednie oświadczenia doprowadziły już do tego, że szwajcarska prasa nękała ich rodzinę. Kottmann powiedział Bloomberg że dom ich rodziców przeszukała również szwajcarska policja.

Wydaje się, że Kottmann nadal ma dostęp do konta Mastadon, które obecnie ostrzega czytelników, aby „zakładali, że cała dotychczasowa komunikacja ze mną została naruszona” i „pod kontrolą Stanów Zjednoczonych”.

„Nie rozmawiaj ze mną o żadnych nielegalnych działaniach lub przestępstwach. nie planuję w najbliższej przyszłości niczego nielegalnego ”- czytamy aktualny przypięty post.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...

Oto jak zamówić w przedsprzedaży nową Teslę Cybertruck

Cybertruck już tu jest — tym razem naprawdę — a dla tych, którzy jeszcze go nie zarezerwowali, Tesla ma nowy proces zamawiania. ...

Remake Resident Evil 4 doda tryb VR w grudniu

„Tryb VR w Resident Evil 4 wspiera całą kampanię główną i zapewnia dodatkowy poziom zanurzenia we wstrząsającej misji ratunkowej Leona S. Kennedy’ego” –...
Advertisment