Haker firmy Apple na Twitterze ma spędzić trzy lata w więzieniu


Nastolatek z Florydy, który przejął kontrolę nad dobrze znanymi kontami na Twitterze w zeszłym roku, zgodził się przyznać się do winy w zamian za trzyletni wyrok więzienia. Tampa Bay Times. 18-latek zhakował konta, w tym konta Apple, Billa Gatesa i Joe Bidena.

Dokumentacja złożona w poniedziałek w sądzie okręgowym w Hillsborough wskazuje, że Graham Ivan Clark zgodził się na trzy lata więzienia, a następnie trzy lata w zawieszeniu.

Porozumienie pozwoli Clarkowi, 18 lat, zostać skazany jako „młodocianego przestępcę”. Może kwalifikować się do odbycia trochę czasu na obozie szkoleniowym w stylu wojskowym.

Haker zaatakował kilka kont na Twitterze z tym samym przesłaniem w zeszłym roku:

Oddajemy się naszej społeczności. Wspieramy Bitcoin i uważamy, że Ty też powinieneś!

Wszystkie Bitcoiny wysłane na nasz adres poniżej zostaną odesłane do Ciebie dwukrotnie! Tylko przez następne 30 minut.

Program wygenerował co najmniej 100 000 USD wartości Bitcoin. W tym czasie Twitter zablokował tweetowanie wszystkim zweryfikowanym kontom, dopóki nie rozwiązały problemu.

Clark miał 17 lat w lipcu 2020 roku i został aresztowany kilka dni później w swoim domu w hrabstwie Hillsborough.

Według Tampa Bay Times, „Departament Przestrzegania Prawa na Florydzie stwierdził, że on [Clark] uzyskał dostęp do systemów Twittera, przekonując pracownika, że ​​pracuje w dziale informatycznym firmy. Następnie udało mu się uzyskać dostęp do portalu obsługi klienta firmy ”.

Clark został oskarżony w sądzie stanowym, ponieważ prawo stanowe może sądzić nieletniego jako osobę dorosłą w ​​sprawie o oszustwo finansowe. Dwóch innych z Wielkiej Brytanii zostało również oskarżonych o popełnienie przestępstw federalnych w ramach włamania.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment