Haker firmy Apple na Twitterze ma spędzić trzy lata w więzieniu


Nastolatek z Florydy, który przejął kontrolę nad dobrze znanymi kontami na Twitterze w zeszłym roku, zgodził się przyznać się do winy w zamian za trzyletni wyrok więzienia. Tampa Bay Times. 18-latek zhakował konta, w tym konta Apple, Billa Gatesa i Joe Bidena.

Dokumentacja złożona w poniedziałek w sądzie okręgowym w Hillsborough wskazuje, że Graham Ivan Clark zgodził się na trzy lata więzienia, a następnie trzy lata w zawieszeniu.

Porozumienie pozwoli Clarkowi, 18 lat, zostać skazany jako „młodocianego przestępcę”. Może kwalifikować się do odbycia trochę czasu na obozie szkoleniowym w stylu wojskowym.

Haker zaatakował kilka kont na Twitterze z tym samym przesłaniem w zeszłym roku:

Oddajemy się naszej społeczności. Wspieramy Bitcoin i uważamy, że Ty też powinieneś!

Wszystkie Bitcoiny wysłane na nasz adres poniżej zostaną odesłane do Ciebie dwukrotnie! Tylko przez następne 30 minut.

Program wygenerował co najmniej 100 000 USD wartości Bitcoin. W tym czasie Twitter zablokował tweetowanie wszystkim zweryfikowanym kontom, dopóki nie rozwiązały problemu.

Clark miał 17 lat w lipcu 2020 roku i został aresztowany kilka dni później w swoim domu w hrabstwie Hillsborough.

Według Tampa Bay Times, „Departament Przestrzegania Prawa na Florydzie stwierdził, że on [Clark] uzyskał dostęp do systemów Twittera, przekonując pracownika, że ​​pracuje w dziale informatycznym firmy. Następnie udało mu się uzyskać dostęp do portalu obsługi klienta firmy ”.

Clark został oskarżony w sądzie stanowym, ponieważ prawo stanowe może sądzić nieletniego jako osobę dorosłą w ​​sprawie o oszustwo finansowe. Dwóch innych z Wielkiej Brytanii zostało również oskarżonych o popełnienie przestępstw federalnych w ramach włamania.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment