Hailo przedstawia Hailo-15: pierwsze procesory wizyjne zorientowane na sztuczną inteligencję do inteligentnych kamer nowej generacji


Hailo, pionier w produkcji układów scalonych krawędziowych procesorów sztucznej inteligencji (AI), ogłosił dzisiaj przełomową nową rodzinę wysokowydajnych procesorów wizyjnych Hailo-15, zaprojektowanych do integracji bezpośrednio z inteligentnymi kamerami w celu zapewnienia niespotykanego dotąd przetwarzania wideo i analiz na brzegu sieci. Wprowadzając na rynek Hailo-15, firma redefiniuje kategorię inteligentnych kamer, ustanawiając nowy standard w przetwarzaniu obrazu komputerowego i głębokiego uczenia się, który jest w stanie zapewnić niespotykaną dotąd wydajność sztucznej inteligencji w szerokim zakresie zastosowań w różnych branżach.

Dzięki Hailo-15 operatorzy inteligentnych miast mogą szybciej wykrywać incydenty i reagować na nie; producenci mogą zwiększyć produktywność i czas pracy maszyn; detaliści mogą chronić łańcuchy dostaw i poprawiać zadowolenie klientów; a władze transportowe mogą rozpoznać wszystko, od zagubionych dzieci, przez wypadki, po zgubiony bagaż. „Hailo-15 to znaczący krok naprzód w zwiększaniu skalowalności i przystępności cenowej sztucznej inteligencji na urządzeniach brzegowych” — powiedział Orr Danon, dyrektor generalny Hailo. „Dzięki tej premierze wykorzystujemy naszą wiodącą pozycję w zakresie rozwiązań brzegowych, które są już wdrożone przez setki klientów na całym świecie; dojrzałość naszej technologii sztucznej inteligencji oraz nasz kompleksowy pakiet oprogramowania, aby zapewnić wysoką wydajność sztucznej inteligencji w obudowie aparatu”.

Rodzina Hailo-15 VPU obejmuje trzy warianty — Hailo-15H, Hailo-15M i Hailo-15L — w celu zaspokojenia różnych potrzeb w zakresie przetwarzania i przedziałów cenowych producentów inteligentnych aparatów i dostawców aplikacji AI. Począwszy od 7 TOPS (Tera operacji na sekundę) do zdumiewających 20 TOPS, ta rodzina VPU zapewnia ponad 5-krotnie wyższą wydajność niż obecnie dostępne rozwiązania na rynku, w porównywalnym przedziale cenowym. Wszystkie jednostki VPU Hailo-15 obsługują wiele strumieni wejściowych w rozdzielczości 4K i łączą potężny procesor i podsystemy DSP ze sprawdzonym w praktyce rdzeniem sztucznej inteligencji Hailo.

Wprowadzając do kamery doskonałe możliwości sztucznej inteligencji, Hailo odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na ulepszone przetwarzanie wideo i możliwości analityczne na brzegu sieci. Dzięki niezrównanym możliwościom sztucznej inteligencji, kamery wyposażone w Hailo-15 mogą przeprowadzać znacznie więcej analiz wideo, uruchamiając równolegle kilka zadań AI, w tym szybsze wykrywanie w wysokiej rozdzielczości, aby umożliwić identyfikację mniejszych i bardziej odległych obiektów z większą dokładnością i mniejszą liczbą fałszywych alarmów.

Na przykład Hailo-15H jest w stanie uruchomić najnowocześniejszy model wykrywania obiektów YoloV5M6 z wysoką rozdzielczością wejściową (1280×1280) przy szybkości czujnika w czasie rzeczywistym lub test wzorcowy modelu klasyfikacji branżowej, ResNet-50, przy niezwykłe 700 FPS.

Dzięki tej rodzinie wysokowydajnych procesorów wizyjnych AI Hailo jest również pionierem w wykorzystaniu transformatorów wizyjnych w kamerach do wykrywania obiektów w czasie rzeczywistym. Dodatkowa zdolność sztucznej inteligencji może być również wykorzystana do ulepszania wideo i znacznie lepszej jakości wideo w warunkach słabego oświetlenia, do stabilizacji wideo i wydajności o wysokim zakresie dynamicznym.

Kamery z obsługą Hailo-15 obniżają całkowity koszt posiadania w przypadku masowych wdrożeń kamer, odciążając analitykę w chmurze w celu zaoszczędzenia przepustowości i przetwarzania wideo, jednocześnie poprawiając ogólną prywatność dzięki anonimizacji danych na krawędzi. Rezultatem jest ultrawysokiej jakości rozwiązanie do analizy wideo oparte na sztucznej inteligencji, które zapewnia ludziom większe bezpieczeństwo, zapewniając jednocześnie ich prywatność i pozwala organizacjom działać wydajniej, przy niższych kosztach i złożoności infrastruktury sieciowej.

Reklama

Rodzina procesorów wizyjnych Hailo-15, podobnie jak akcelerator Hailo-8 AI, który jest już szeroko stosowany, została zaprojektowana tak, aby zużywać bardzo mało energii, dzięki czemu nadaje się do każdego typu kamery IP i umożliwia projektowanie bezwentylatorowych urządzeń brzegowych. Mała koperta mocy oznacza, że ​​projektanci aparatów mogą opracowywać tańsze produkty, pomijając aktywny element chłodzący. Kamery bez wentylatora lepiej nadają się również do zastosowań przemysłowych i zewnętrznych, w których brud lub kurz mogą w przeciwnym razie wpłynąć na niezawodność.

„Tworząc procesory wizyjne, które oferują wysoką wydajność i niskie zużycie energii bezpośrednio w kamerach, Hailo przesunął granice przetwarzania AI na krawędzi” — powiedział KS Park, szef działu badań i rozwoju w firmie Truen, specjalizującej się w sztucznej inteligencji i platformach wideo. „Truen wita rodzinę procesorów wizyjnych Hailo-15, wykorzystuje ich potencjał i planuje włączyć Hailo-15 do przyszłej generacji inteligentnych kamer Truen”.

„Dzięki Hailo-15 oferujemy unikalny, kompletny i skalowalny pakiet rozwiązań Edge AI” — podsumował Danon. „Dzięki jednemu stosowi oprogramowania dla wszystkich naszych rodzin produktów, projektanci kamer, twórcy aplikacji i integratorzy mogą teraz korzystać z łatwego i ekonomicznego wdrożenia obsługującego więcej sztucznej inteligencji, więcej analiz wideo, większą dokładność i krótszy czas wnioskowania, dokładnie tam, gdzie są są potrzebne”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Resident Evil 4 remake Chapter 10 walkthrough

Resident Evil 4’s 10th chapter sees Leon trying to rescue Ashley after she got grabbed (again) at the end of Chapter...

Wraz z remake’iem Resident Evil 4 survival horror zatoczył koło

W 1996 roku oryginał Resident Evil pojawił się na PlayStation — sterowanie czołgiem, stałe kąty kamery, kampowe jednolinijki i wszystko. ...

HP Leads in Hybrid Work with Future‐Ready Portfolio

Today at the Amplify Partner Conference, HP Inc. announced new products and solutions to usher in the next era of hybrid work for...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!