Gurman: Wewnętrzny projekt wyświetlaczy Apple Watch anulowany, ale nadal oczekuje się produktów microLED


Wiosenne porządki w Apple trwają. Według Marka Gurmana w BloombergaApple nie planuje już projektować i produkować własnych wyświetlaczy dla Apple Watch. Według doniesień Apple bada datę przejścia z ekranów OLED na niestandardowe ekrany microLED co najmniej od 2016 roku.

Według Marka Gurmana anulowanie projektu badawczo-rozwojowego skutkuje zwolnieniami kilkudziesięciu stanowisk pracy w dziale wyświetlaczy w Apple. Dodaje jednak, że firma w dalszym ciągu inwestuje w technologię microLED w przyszłych produktach.

Dlaczego więc coś nie wyszło? Złożoność, wyjaśnia Gurman:

Mimo wszystkich zalet ekrany microLED były trudne do wyprodukowania w wystarczających ilościach. Ich wytworzenie wymagało najnowocześniejszej technologii i skomplikowanego procesu zwanego transferami LED – umieszczania pikseli na wyświetlaczu. Chociaż Apple był właścicielem procesu projektowania i produkcji ekranów microLED, pozyskał wielu partnerów do obsługi masowej produkcji i zadań takich jak transfer LED.

To drugi kosztowny projekt badawczo-rozwojowy anulowany przez Apple w tym roku. Apple podobnie zrezygnowało ze swojego ambitnego projektu opracowania autonomicznego pojazdu elektrycznego.

Między wysyłka Apple Vision Pro i kończąc projekty dotyczące samochodów i technologii microLED, dyrektor generalny Apple Tim Cook w dalszym ciągu przygotowuje drogę do ostatecznego odejścia z firmy na emeryturę.

Reklama

W 2021 r. Kucharz powiedział nie spodziewa się, że będzie w Apple za 10 lat. Teraz wygląda na to, że produkty microLED mogą nie zostać wprowadzone, dopóki nowy dyrektor generalny nie przejmie władzy w firmie.

W międzyczasie udaj się do Bloomberga dla pełnego raportu.

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment