Gurman: Apple bada przyszłe pomysły na urządzenia do noszenia, w tym słuchawki AirPods z aparatem i inteligentne okulary


w najnowsze wydanie biuletynu Power OnMark Gurman pisze, że Apple bada różne formy przyszłych produktów do noszenia.

Obejmuje to inteligentne okulary podobne do Amazon Echo Frames lub Meta Ray-Bans, które oferują pewne inteligentne funkcje audio i sztuczną inteligencję (mogą być dostarczane znacznie wcześniej niż zakładane są okulary w pełni rozszerzonej rzeczywistości, które mogą zastąpić Vision Pro). Apple bada również sposób dodania kamer do słuchawek AirPods, co potencjalnie mogłoby całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania oddzielnych inteligentnych okularów.

Apple wpadło także na pomysł stworzenia inteligentnego pierścionka – urządzenia noszonego na palcu, które będzie w stanie wykonywać zintegrowane funkcje wykrywania stanu zdrowia dla klientów, którzy nie chcą nosić bardziej nieporęcznego zegarka Apple Watch. Chociaż okulary i dzwonek są na wstępnych etapach „wczesnych dyskusji”, wydaje się, że projekt AirPods z kamerami jest nieco bardziej konkretny.

Gurman pisze, że projekt ma kryptonim B798 i rozpoczął się w zeszłym roku. Pomysł polega na znalezieniu sposobu na umieszczenie czujników kamery o niskiej rozdzielczości w słuchawkach AirPods.

Ideą zarówno inteligentnych okularów, jak i słuchawek AirPods z kamerą jest udostępnienie użytkownikom funkcji AI i zdrowotnych przy niskim tarciu. Kamery wewnątrz okularów lub słuchawek mogą robić zdjęcia świata zewnętrznego i bezproblemowo pomagać użytkownikom w codziennym życiu dzięki multimodalnemu systemowi sztucznej inteligencji głosowo-obrazowej.

Reklama

Sztuczna inteligencja może następnie odpowiadać na pytania dotyczące obiektów, na które patrzy użytkownik. Prosta implementacja tej funkcjonalności została wdrożona w okularach Meta Ray-Ban kilka miesięcy temu.

Podczas gdy wkładki douszne są mniejsze i dyskretne, a Apple już oferuje klientom prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne jako formę, okulary byłyby bardziej ryzykowne, ale mogłyby zawierać aparat lepszej jakości i dłuższą żywotność baterii.

Nie należy się jednak spodziewać, że cokolwiek pojawi się na rynku w najbliższym czasie. Wszystkie te działania są wyraźnie wczesnym etapem wewnętrznych inicjatyw Apple, ale dają pewien wgląd w możliwy przyszły plan działania działu Wearables.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment