GTA 6: Wszystkie wieści, jakie słyszeliśmy na temat kolejnej gry Rockstar


Po ponad dziesięciu latach Rockstar Games w końcu wypuściło kontynuację Grand Theft Auto 5, wielopokoleniowa gra kryminalna w otwartym świecie, która sprzedała się w ponad 190 milionach egzemplarzy. W grudniu fani GTA otrzymają swoje pierwsze oficjalne spojrzenie na kolejne Grand Theft Auto w formie zwiastunaRockstar potwierdził.

Chociaż Rockstar nie nadał jeszcze właściwej nazwy kolejnej grze GTA, prawie na pewno będzie ona nosiła tytuł Grand Theft Auto 6. I znamy kilka szczegółów nt GTA6dzięki bezprecedensowy wyciek gry w 2022 roku. Ale dzięki tajemnicy Rockstar i ogromnemu zadaniu śledzenia jednej z największych gier wszechczasów, wiele na temat GTA6 nadal owiana jest tajemnicą.

Oto wszystko, o czym wiemy Grand Theft Auto 6dotychczas.

Kiedy robi GTA6 schodzić?

Rockstar nie ogłosił jeszcze daty premiery GTA6, ale spółka-matka Take-Two Interactive mogła ujawnić okno wydania kolejnej gry Grand Theft Auto. W sierpniu Take-Two powiedział inwestorom, że spółka planuje odnotować „znaczący punkt zwrotny” w roku finansowym 2025, co analitycy zinterpretowali w ten sposób, że GTA6 zostanie wydany gdzieś pomiędzy 1 kwietnia 2024 r. a 31 marca 2025 r. Oczywiście jest to dość duża różnica, ale może wskazywać na wydanie w 2024 r. GTA6.

Chwila GTA6 może planować premierę w 2024 r., Rockstar słynie z opóźniania swoich największych gier w imię Polski. Jego ostatnie główne wydanie, Red Dead Redemption 2, został publicznie opóźniony trzykrotnie. A już w 2013 r. Grand Theft Auto 5 odnotowało znaczne opóźnienie, przesuwając się z pierwotnej daty wiosennej premiery do ostatecznej premiery we wrześniu 2013 roku.

Innymi słowy, nawet jeśli Rockstar poda nam datę premiery lub okno premiery do końca 2023 roku, historia mówi nam, że nic nie jest dane raz na zawsze.

Reklama

Po co to ustawienie GTA6?

Według masowego wycieku filmów z początkowej rozgrywki i wczesnych raportów na temat gry, Grand Theft Auto 6 Akcja będzie rozgrywać się w Vice City, wersji Miami w świecie GTA. To miejsce było już badane w 2002 roku Grand Theft Auto Vice Cityale wpis ten powstał w latach 80. GTA6 podobno opowie współczesną, inspirowaną Bonnie i Clyde’em historię z udziałem dwóch głównych bohaterów o imieniu Jason i Lucia, opartą na wczesnych filmach z rozgrywki. Lucia byłaby pierwszą główną grywalną bohaterką serii GTA w grze głównej.

Czekaj, co GTA6 przeciek?

W 2022 roku ponad 90 filmów z wersji będącej w fazie rozwoju Grand Theft Auto 6 zostały opublikowane w Internecie na forum dyskusyjnym GTAForums. The odpowiedzialny haker twierdził, że uzyskał dostęp do filmów – łącznie około 50 minut – bezpośrednio z wewnętrznego serwisu Slack Rockstar Games.

Filmy przedstawiają napady, strzelaninę, jazdę w otwartym świecie, pościg policyjny, scenę zatłoczonego klubu nocnego i rozmowy z pełnym podkładem głosowym. Materiał filmowy z gry najwyraźniej nie miał być pokazywany publicznie, a elementy programowania debugowania były wówczas widoczne na ekranie.

Jeden z dłuższych filmów przedstawia kobietę, która okrada restaurację, a także grozi pracownikom i klientom, którzy reagują strachem na wyciągnięcie broni. Następnie ona i jej wspólnik wdają się w strzelaninę z policją, po czym wskakują do policyjnego radiowozu i odjeżdżają. Oprawa graficzna gry jest dość realistyczna, ale nadal spójna ze stylem gier GTA.

Co się stanie Grand Theft Auto w Internecie Kiedy GTA6 wychodzi na jaw?

Rockstar tego nie powiedział, ale biorąc pod uwagę ogromną popularność GTA Online, która jest również sprzedawana jako samodzielna gra, prawdopodobnie będzie kontynuowana. Rockstar może mieć większe ambicje w zakresie trybu online GTA6i może uruchamiać dwie wersje rozgrywki sieciowej dla każdej gry. Przyszłość GTA Online to jedno z największych otwartych pytań – nie wspominając o najtrudniejszej igle do nawleczenia Rockstar – jeśli chodzi o dyskusję GTA6. Rockstar może zachować te plany w tajemnicy w dającej się przewidzieć przyszłości.

Jak długo ma GTA6 był w fazie rozwoju?

Podobno od 2014 roku, choć Rockstar tego nie zrobił oficjalnie potwierdzić istnienie gry do lutego 2022 r.

Jakie platformy to zrobią GTA6 zostać zwolniony?

Do ustalenia, ale PlayStation 5, Windows PC i Xbox Series X to bezpieczny wybór. W przeciwieństwie do poprzednich gier Grand Theft Auto, które miały różne premiery na konsolach i na PC, bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek wydaje się, że Rockstar wypuści wszystkie wersje gry tego samego dnia. Biorąc jednak pod uwagę osiągnięcia Rockstar, wersja na PC może pozostawać w tyle za wersjami na PlayStation i Xbox.

Nadchodzi także kolejna platforma, na której może się znaleźć miejsce Grand Theft Auto 6: Następca Nintendo Switch. Rockstar przyjął Switcha wydając takie wydania Los Angeles Noire, red Dead RedemptionI Grand Theft Auto: Trylogia — edycja ostatecznawięc nie wykluczaj ewentualnego wydania GTA6 na Switchu 2.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ta karta o wartości 1000 dolarów może przechowywać wiadomość w DNA

Przechowywanie danych DNA może wydawać się odległym rozwiązaniem. Ale startup o nazwie Biomemory przybliża to nieco do rzeczywistości dzięki wydanie nowych kart...

Czy Apple powinien przywrócić Touch ID na iPhone’a?

Sponsorowane przez Capital One Shopping: Użytkownicy Capital One Shopping zaoszczędzili w zeszłym roku ponad 800 milionów dolarów. Uzyskaj automatyczne darmowe kupony w...

AirTagi użyte do złapania seryjnego złodzieja roślin, policja odzyskuje „sanktuarium skradzionej zieleni”

Kilka miesięcy temu I napisał artykuł o AirTags wykorzystywane do odnajdywania skradzionych roślin doniczkowych. Po raz kolejny wracam z kolejną historią dotyczącą...
Advertisment