Grupy używają FaceTime do spamowania i żartów, użytkownicy nie mogą zablokować wszystkich numerów


Podczas gdy większość z nas używa FaceTime do czatowania z rodziną i przyjaciółmi, są ludzie, którzy używają aplikacji do irytowania innych użytkowników. Niektórzy użytkownicy narzekali na dużą liczbę połączeń ze spamem i żartami, które otrzymywali za pośrednictwem FaceTime firmy Apple, i nie mogą nawet zablokować wszystkich tych numerów.

Jak donosi Ars Technica, znaczna liczba użytkowników często otrzymywała niechciane połączenia FaceTime w ciągu ostatnich kilku tygodni. Osoby odpowiedzialne za połączenia spamowe używają grupowego FaceTime do dzwonienia do 31 użytkowników jednocześnie. Kiedy ktoś odkłada połączenie, inny numer natychmiast dzwoni do tego użytkownika, więc trudno jest zignorować żart.

Na Społeczność wsparcia Appledziesiątki użytkowników zgłosiło otrzymanie wielu nieznanych połączeń przez FaceTime. „Od tego czasu otrzymałem około 7 połączeń więcej w ciągu dnia” – powiedział jeden z użytkowników. „Kiedy zdałem sobie sprawę, co to jest, rozłączyłem się i telefon oddzwonił jeszcze 11 razy” – wspomina inna osoba. Podobne doniesienia znaleziono na Reddit także.

Wydaje się, że duża liczba oddzwonień jest wynikiem tego, że inne osoby odbierają połączenie, oddzwaniając wszystkich, gdy pierwsze połączenie kończy się niepowodzeniem wkrótce po odebraniu. Ponieważ coraz więcej osób odbiera kolejne telefony, one również zaczynają wykonywać oddzwonienia.

Chociaż możesz pomyśleć, że można to rozwiązać za pomocą przycisku blokowania, nie jest to tak proste, jak się wydaje. Ponieważ połączenia FaceTime mają działać tak, jak zwykłe połączenia telefoniczne, musisz indywidualnie zablokować każdy numer lub Apple ID. Nie ma możliwości blokowania wielu numerów jednocześnie ani nawet odbierania połączeń od osób z listy kontaktów.

Niestety, w tej chwili użytkownicy, których to dotyczy, nie mogą wiele zrobić. Oczywiście użytkownicy mogą wyłączyć FaceTime w ustawieniach, ale to również uniemożliwia im korzystanie z aplikacji do niczego innego – i zdecydowanie nie powinno być jedyną opcją dla tych, którzy otrzymywali te irytujące połączenia. Miejmy nadzieję, że Apple doda więcej filtrów do połączeń FaceTime w przyszłości wraz z aktualizacją oprogramowania.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Reklama

Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment