Grupy społeczeństwa obywatelskiego w USA żądają lepszych warunków dla pracowników AI


Około 24 amerykańskich związków zawodowych i grup społeczeństwa obywatelskiego napisało list do przywódcy większości w Senacie Chucka Schumera, podkreślając złe warunki pracy pracowników przetwarzających dane oraz negatywny wpływ nowych technologii na ich pracę.

Sygnatariusze – do których należą Turkopticon, Instytut Badań nad Rozproszoną Sztuczną Inteligencją (DAIR), pracownicy Amazon na rzecz sprawiedliwości klimatycznej, Families for Freedom i spółka TechEquity – zostali zainspirowani inicjatywą odrębny list, który ośmiu amerykańskich polityków napisało do dziewięciu wiodących amerykańskich firm technologicznych na temat warunków pracy ich pracowników zajmujących się danymi we wrześniu i stwierdzają, że firmy „nie udzieliły odpowiedniej odpowiedzi”.

Oryginalny list – skierowany do Google, OpenAI, Anthropic, Meta, Microsoft, Amazon, Inflection AI, Scale AI i IBM – wzywa przedsiębiorstwa, aby „nie budowały sztucznej inteligencji na plecach wyzyskiwanych pracowników” i opisuje, w jaki sposób pracownicy przetwarzający dane są często narażeni na niskie wynagrodzenie bez świadczeń, stały nadzór, arbitralne masowe odrzucenia i kradzież wynagrodzeń oraz warunki pracy przyczyniające się do stresu psychicznego.

Podpisany przez wielu senatorów i przedstawicieli – w tym Edwarda Markeya, Rona Wydena, Elizabeth Warren, Berniego Sandersa oraz przedstawicieli Pramilę Jayapal, Jamaala Bowmana, Katie Porter i Marka Pocana – w piśmie dodano, że wbrew popularnemu poglądowi na sztuczną inteligencję jako autonomiczną jednostkę system autodydaktyczny, jego funkcjonowanie w praktyce zależy w dużym stopniu od pracy ludzkiej.

Computer Weekly napisał do każdej z dziewięciu firm z prośbą o komentarz w sprawie rzekomego braku odpowiedniej odpowiedzi, a także o treści pisma skierowanego do Schumera. Chociaż Scale AI potwierdziło, że wysłało odpowiedź do członka Kongresu, odmówiło dalszych komentarzy, a Microsoft stwierdził, że nie ma nic do przekazania. Żadna z pozostałych firm nie odpowiedziała. „Computer Weekly” skontaktował się również z Jayapal, która przewodziła innym członkom Kongresu w sprawie listu do firm technologicznych, aby zapytać, czy jest zadowolona z odpowiedzi firm zajmujących się sztuczną inteligencją, ale nie otrzymała żadnej odpowiedzi do czasu publikacji.

Koalicja związków zawodowych i grup społeczeństwa obywatelskiego wzywa obecnie Schumera do rozważenia wpływu nowych technologii na pracowników i wzywa go, aby zareagował na ich żądania.

Reklama

W szczególności wzywają Kongres do stworzenia większej ochrony przed „drapieżnym nadzorem i praktykami zautomatyzowanego zarządzania”; zmienić politykę publiczną zachęcającą do zmiany pracy lub zmiany stanowiska pracy; wzmacniać prawo pracowników do organizowania się i targowania się w kwestiach technologicznych; oraz podejmować działania, dla których priorytetem jest zdrowie, bezpieczeństwo i płace pracowników zajmujących się danymi, szkolących i rozwijających sztuczną inteligencję.

Nadzór miejsca pracy

W swoim piśmie organizacje wspomniały o kilku alarmujących warunkach pracy, w tym o „inwazyjnym nadzorze w miejscu pracy w celu utrzymania kontroli nad pracownikami”. Na przykład szczegółowo opisuje, w jaki sposób Amazon rzekomo korzysta z nadzoru do odwetu na pracownikach i podważania ich prawa do wypowiadania się lub podejmowania działań zbiorowych. Podobnie, pracownicy Google i Walmart zarzucali, że ich pracodawca wbudował rozszerzenia przeglądarki i urządzenia podsłuchowe, aby stłumić działalność organizacyjną i tworzenie związków zawodowych.

Sygnatariusze listu twierdzą, że ciągły nadzór wymusił niebezpieczne tempo pracy, co spowodowało: kryzys związany z obrażeniami pracowników.

Zauważają na przykład, że Amazon wykorzystuje swoje skanery paczek nie tylko do śledzenia paczek, ale także do pomiaru liczby sekund pomiędzy kolejnymi skanami, aby mieć pewność, że przesyłka jest przemieszczana co 11 sekund, podczas gdy pracownicy FedEx muszą nosić ciężką odzież skaner przymocowany do przedramienia co było przyczyną powtarzających się urazów stresowych.

Według ostatnich ustaleń ExpressVPN, 80% pracodawców korzystaj z oprogramowania monitorującego, podczas gdy oddzielne badanie Top10VPN wykazało, że połowa monitorowanych pracowników twierdzi, że praktyki te wpłynęły na ich zdrowie psychiczne. „To tak, jakbyś codziennie walczył o swoją pracę” – powiedział a Kierowca UPS.

W piśmie dodano, że normalizacja nadzoru w miejscu pracy stwarza niezdrowe środowisko, w którym pracodawcy mogą z łatwością angażować się w inwigilację antyzwiązkową, co stwierdził Główny Radca Prawny Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy ostrzegał przed ponieważ może to zniechęcić pracowników do korzystania z prawnie chronionych praw do organizowania się.

„Jest to szczególnie niepokojące w przypadku pracowników nisko opłacanych, pracowników kontraktowych lub w inny sposób zwykle marginalizowanych – w tym osób rasy czarnej i latynoskiej – dla których organizowanie się na rzecz lepszych warunków jest bardziej ryzykowne,” oni napisali.

Zarządzanie algorytmiczne

W samej branży sztucznej inteligencji pracownicy zajmujący się danymi są ofiarami niskich wynagrodzeń, kradzieży wynagrodzeń, intensywnego nadzoru i odwetu wobec organizacji – wyjaśniono w piśmie. Odnotowano na przykład, że niektórzy pracownicy Mechanical Turk (cyfrowa platforma pracy Amazona) zgłosili, że otrzymują wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej, a jednocześnie nie otrzymują ubezpieczenia zdrowotnego ani świadczeń, i zwrócił uwagę na badania, z których wynika, że ​​prawie trzeci czasu pracowników poświęca się na pracę nieodpłatną.

Według raportu Turkopticonu z czerwca 2023 r. wiele z nich również niezapłacone bez wyjaśnienia.

Jak wynika z pisma, korporacje wykorzystują tę technologię również do narażania pracowników na ryzyko wymiany, zwolnienia, zwolnienia z pracy lub obniżenia wynagrodzenia.

„Cyfrowe platformy pracy, takie jak Uber i Amazon Flex, korzystają z zautomatyzowanego zarządzania, aby zapewnić niewidoczną korporacyjną kontrolę nad pracownikami, pomimo twierdzenia, że ​​pracownicy są niezależnymi przedsiębiorstwami,” powiedziało. „W rezultacie pracownicy platform są pozbawieni wielu praw pracowniczych i zabezpieczeń i są do nich podatni kradzież zarobków, dyskryminacja I uraz w miejscu pracy.”

Ponadto zwrócono uwagę na podobne sytuacje, w których pracodawcy wykorzystują sztuczną inteligencję do zastępowania pracowników. Na przykład na początku tego roku Krajowe Stowarzyszenie Zaburzeń Odżywiania ogłosiło, że zamyka prowadzoną przez ludzi infolinię i zastąpienie pracowników chatbotem. Decyzja ta zapadła po tym, jak pracownicy infolinii głosowali za utworzeniem związku zawodowego. Chatbot ostatecznie udzielał wątpliwych, a nawet szkodliwych porad osobom z zaburzeniami odżywiania szukającym pomocy.

W liście wspomniano także o przypadkach, w których pracownicy i związki zawodowe stawiali opór, powołując się na Gildię Pisarzy Amerykańskich negocjacje ze Stowarzyszeniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych, w wyniku czego: umowa określające prawa pracowników do kredytu i rekompensaty, niezależnie od tego, czy jest wykorzystywana w części ich pracy.

Konieczne szybkie działanie

W liście ostatecznie wezwano Schumera i Kongres do podjęcia szybkich działań w obliczu szybko rozwijającej się technologii.

„Kongres powinien opracować nową generację polityk gospodarczych i praw pracowniczych, aby uniemożliwić korporacjom takim jak Amazon wykorzystywanie wyzysku pracowników opartego na technologii w celu osiągnięcia zysku i wyprzedzenia rywali poprzez pójście na łatwiznę” – napisali.

„Ustanowienie solidnych zabezpieczeń związanych z technologią w miejscu pracy oraz przywrócenie równowagi między pracownikami i pracodawcami mogłoby zmienić orientację gospodarki i innowacji technologicznych w stronę bardziej sprawiedliwych i zrównoważonych wyników”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA rozdaje kupony Green Man o wartości 500 dolarów i szansę na wygranie nasadek na klawisze RTX, aby uczcić RTX 500

NVIDIA świętuje kamień milowy w postaci posiadania aż 500 gier i aplikacji w ramach ekosystemu NVIDIA RTX, o czym możesz przeczytać w naszym...

MSI GE76 Raider z procesorem Intel Core i9 otrzymuje rabat w wysokości 500 dolarów

Najnowsze oferty Amazona obejmują kilka bardzo wydajnych laptopów do gier, w których znajdziesz MSI GE76 Raider w cenie 2499 USD po otrzymaniu natychmiastowej...

Røde przejmuje Mackie w ramach transakcji o wartości 120 milionów dolarów w USA

Røde Microphones ogłosiło przejęcie kultowej amerykańskiej firmy pro audio Mackie od Transom Capital, firmy private equity z siedzibą w Los Angeles. Dla...
Advertisment