Grupa użytkowników WeChat pozywa administrację Trumpa w sprawie zakazu, który uważa za niezgodny z konstytucją


Grupa użytkowników WeChat pozywa administrację Trumpa w związku z dekretem prezydenta zakazującym transakcji z aplikacją, Dziennik Wall Street zgłoszone. Grupa nie jest powiązana z WeChat ani jego właścicielem Tencent, ale stara się zablokować rozkaz prezydenta z 6 sierpnia, który według niej jest niezgodny z konstytucją, ponieważ narusza prawo użytkowników do należytego procesu i wolności słowa, zgodnie z Dziennik. Pozew dowodzi również, że zakaz jest skierowany do Chińczyków.

Prezydenta Trumpa zarządzenie wykonawcze wyraźnie blokuje „Wszelkie transakcje związane z WeChat”. Nastąpiło znaczne zamieszanie o zakazie, który ma wejść w życie w przyszłym miesiącu ze względu na jego szeroki język. Był to jeden z dwóch zarządzeń wykonawczych podpisanych przez prezydenta, a skierowanych do chińskich firm, drugi zablokował wszystkie transakcje z ByteDance, firma macierzysta aplikacji do udostępniania wideo TikTok. Oba nakazy powołują się na ustawę o nadzwyczajnych uprawnieniach ekonomicznych i ustawę o narodowych sytuacjach kryzysowych.

„WeChat, podobnie jak TikTok… może być również używany do kampanii dezinformacyjnych, które przynoszą korzyści Komunistycznej Partii Chin”, rozkaz Trumpa przeciwko WeChat. Zarówno WeChat, jak i TikTok utrzymują, że nie stanowią one zagrożenia dla bezpieczeństwa.

W sobotę, TikTok potwierdził, że planuje pozwać administracja Trumpa nad zamówieniem. To było w środku rozmawia z Microsoftem o gigantowi oprogramowania, który prawdopodobnie przejmie operacje TikTok w USA i inne firmy w tym Twitter i Wyrocznia też podobno w osobnych rozmowach z TikTok.

Sojusz użytkowników WeChat składa się z osób, które twierdzą, że polegają na WeChat w celach osobistych i biznesowych. Adwokat grupy mówi, że ma nadzieję, że administracja Trumpa będzie musiała zawiadomić, które transakcje WeChat będą podlegały zakazowi, zgodnie z Dziennik.

WeChat jest szeroko stosowany do zakupów, płatności i innych transakcji biznesowych w Chinach; z około 1 miliardem użytkowników w tym kraju w porównaniu z 1,5 miliona użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Na początku tego miesiąca kilkanaście amerykańskich firm, w tym Apple, Ford, Disney i Walmart wycofany z zakazu WeChat, informowanie podczas rozmowy urzędników Białego Domu, jak zakaz WeChat byłby problematyczny dla nich i ich firm.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!