Grupa medialna Lenbrook przedstawia laboratoria MQA i ekscytujące plany dotyczące portfolio IP


Nowo utworzona Lenbrook Media Group (LMG), jednostka biznesowa utworzona w następstwie przejęcia MQA jesienią 2023 r., ogłosiła utworzenie MQA Labs, którego misją jest rozwój dystrybucji dźwięku wysokiej rozdzielczości za pomocą pakietu audio produkty ulepszające przetwarzanie, konwersję i kodowanie dla muzycznego łańcucha dostaw. Jej trzy podstawowe rozwiązania obejmują obecnie AIRIA firmy MQA Labs, zasadniczo adaptacyjny kodek audio hi-res SCL6; FOQUS firmy MQA Labs, zajmujący się konwersją analogowo-cyfrową; i QRONO firmy MQA Labs, ulepszenia przetwarzania dźwięku dla urządzeń odtwarzających.

Nowo utworzona Lenbrook Media Group (LMG), jednostka biznesowa utworzona w następstwie przejęcia MQA jesienią 2023 r., ogłosiła utworzenie MQA Labs, którego misją jest rozwój dystrybucji dźwięku wysokiej rozdzielczości za pomocą pakietu audio produkty ulepszające przetwarzanie, konwersję i kodowanie dla muzycznego łańcucha dostaw. Jej trzy podstawowe rozwiązania obejmują obecnie AIRIA firmy MQA Labs, zasadniczo adaptacyjny kodek audio hi-res SCL6; FOQUS firmy MQA Labs, zajmujący się konwersją analogowo-cyfrową; i QRONO firmy MQA Labs, ulepszenia przetwarzania dźwięku dla urządzeń odtwarzających.

Gdy Ogłoszono utworzenie Lenbrook Media Group (LMG).deklarowanym celem było skuteczne umożliwienie komercjalizacji i rozwoju rozwiązań do zarządzania treścią firmy Lenbrook, a także poszukiwanie nowych możliwości licencyjnych. Bazując na istniejących technologiach oprogramowania BluOS i platformie zarządzania treścią, nowa jednostka biznesowa będzie mogła również nadzorować rozwój rozwiązań do kodowania treści przy użyciu cennego zestawu technologii powstałego w wyniku przejęcia MQA, a w szczególności nowego, ekscytującego kodeka SCL6.

Mając na uwadze tę strategię, Lenbrook zasadniczo stworzył dwa fronty rynkowe, z BluOS i platformą dystrybucji dźwięku o wysokiej rozdzielczości w wielu pomieszczeniach po jednej stronie, a po drugiej nowo utworzone MQA Labs. Ten nowy podmiot wykorzystuje ważne możliwości, jakie stwarza rodzina technologii kodowania dźwięku MQA, z których część jest już wykorzystywana przez producentów sprzętu, usługi przesyłania strumieniowego, nadawców i twórców muzyki. W ramach MQA Labs istnieje obecnie także dedykowany zespół, skupiający się na różnych rozwiązaniach i skupiający się na konkretnych aplikacjach i graczach w muzycznym łańcuchu dostaw.

Pierwsze rozwiązanie nosi teraz nazwę AIRIA firmy MQA Labs (znanej również pod nazwą techniczną SCL6) i jest adaptacyjnym kodekiem zapewniającym dźwięk o wysokiej rozdzielczości przy płynnym skalowaniu od pełnej bezstratnej do bardzo stratnej szybkości, zgodnie z wymaganiami zmiennych warunków sieci bezprzewodowej i aplikacji mobilnych . Drugim rozwiązaniem jest FOQUS firmy MQA Labs, reprezentujący innowacyjne podejście do konwersji sygnału analogowego na cyfrowy. Był to zasadniczo rdzeń pakietu technologicznego, który MQA z sukcesem sprzedało wytwórniom płytowym, archiwom, studiom i zakładom masteringowym na całym świecie, aby uporać się z rozmazaniem czasu lub zniekształceniem domeny czasu.

„Cyfryzacja sygnału analogowego wprowadza szereg niedoskonałości do wynikowego pliku audio. Jedną z najbardziej powszechnych i krytycznych jest zjawisko często określane jako rozmazanie czasu – gdy rozdzielczość dwóch dźwięków jest zmniejszona, ponieważ ich synchronizacja jest nieprawidłowo odtwarzana w formacie plik cyfrowy” – wyjaśnia Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii w firmie Lenbrook. „Zespół MQA Labs to eksperci w dziedzinie ulepszeń dźwięku w dziedzinie czasu, wynaleźli wiele technik pozwalających uniknąć lub wyeliminować takie defekty dźwięku”.

Reklama

Wreszcie istnieje QRONO firmy MQA Labs, które łączy w sobie różnorodne ulepszenia przetwarzania dźwięku dla urządzeń odtwarzających, z których wiele zostało już pomyślnie licencjonowanych producentom. Ten zestaw technologii w podobny sposób radzi sobie ze zniekształceniami w dziedzinie czasu, ale zamiast tego zajmuje się konwersją z sygnału cyfrowego z powrotem na analogowy.

 

Lenbrook twierdzi, że wszystkie te technologie mają zadebiutować w różnych produktach licencjobiorców przed końcem kalendarza 2025. Firma podkreśla, że ​​wszystkie te rozwiązania są niezależne od oryginalnego kodeka MQA, co oznacza, że ​​nie wymagają plików zakodowanych w MQA ani nie powodują ich powstania . W rzeczywistości Lenbrook potwierdza również, że „oryginalny kodek MQA będzie kontynuowany jako rodzina produktów w portfolio MQA Labs i prowadzone są prace nad dalszym udoskonaleniem tej rodziny produktów, włączając w to narzędzia dla muzyków i inżynierów nagrań, aby zapewnić im większą kontrolę nad sposób brzmią ich nagrania.” Licencjonowanie i wsparcie dla kodeka renderującego MQA, a także kodowanie nowych materiałów MQA odbywa się normalnie.

Gordon Simmonds, dyrektor generalny The Lenbrook Group, spółki-matki LMG, podsumował pierwotną decyzję o przejęciu aktywów MQA. „Te zmiany potwierdzają nasze przeczucia związane z tym zespołem i wartość własności intelektualnej. Chociaż wybór i dostępność treści MQA pozostaje dla nas priorytetem, nigdy nie chodziło tu o jeden kodek” – mówi.

Kodek adaptacyjny
Prawdopodobnie najbardziej ekscytujące rozwiązanie, które MQA Labs wprowadza obecnie na rynek, jest wynikiem tego, co było wcześniej znane pod nazwą techniczną SCL6. To nowy kodek, któremu audioXpress miał okazję do zaprezentowania na targach CES 2023i który jest w stanie bezproblemowo zapewnić najlepszą możliwą rozdzielczość niezależnie od dostępności pasma. Kodek, nazwany teraz przez MQA Labs AIRIA, został opracowany w celu transformacji dźwięku w połączeniach bezprzewodowych.

 

Jak wykazała firma, wybierając gości na targach High End 2024 w Monachium, LMG pomyślnie ukończyło testy pilotażowe do wykorzystania jako kodek dystrybucyjny – idealny do usług przesyłania strumieniowego i zapewniający ogromne oszczędności operacyjne i niezawodność. Zastosowanie tego kodeka w usługach strumieniowego przesyłania muzyki umożliwia usunięcie dzisiejszych stałych „progów” i poziomów, które są uwarunkowane co najwyżej bezstratną jakością CD, umożliwiając znacznie wyższy poziom jakości podczas przesyłania strumieniowego materiałów audio o wysokiej rozdzielczości, nawet w najtrudniejszych warunkach sieciowych. Jak podano, wczesna reakcja branży na te nowe produkty była pozytywna.

„Inspirują nas reakcje naszych partnerów, którzy włączają te technologie do swoich produktów” – wyjaśnia Mike Jbara, wiceprezes i dyrektor generalny LMG. „To dla nas przełomowy moment. Zależy nam na otrzymywaniu i stosowaniu informacji zwrotnych od rynku na temat sposobu, w jaki stosujemy nasze technologie oraz zapewnianiu, że są one bardziej elastyczne i dostępne w całym łańcuchu dostaw muzyki”.

Jako organizacja, MQA Labs łączy obecnie zespół ekspertów w dziedzinie produkcji muzycznej, badań akustyki i inżynierii dźwięku, w tym osoby odpowiedzialne za pionierskie prace obejmujące bogate portfolio patentów i badań. Lenbrook Media Group, spółka zależna należąca w całości do Lenbrook Group of Companies, inwestuje i komercjalizuje technologie i platformy, które przechwytują, pakują i dostarczają cyfrowy dźwięk do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych.

www.MQALabs.com

www.lenbrookmediagroup.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment