Grupa doradcza ds. Technologii i telekomunikacji powołana do pomocy w negocjacjach handlowych


Sekretarz ds. Handlu międzynarodowego Liz Truss ogłosiła utworzenie 11 nowych Grup Doradczych ds. Handlu (TAG), w tym jednej ds. Telekomunikacji i technologii, w celu prowadzenia negocjacji handlowych Wielkiej Brytanii z Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Australią i Nową Zelandią.

Według Katedra Handlu Międzynarodowego (DIT), grupy zostały utworzone w celu uzyskania dostępu do wiedzy i doświadczenia czołowych biznesmenów w Wielkiej Brytanii, którzy wykorzystają swoje doświadczenie branżowe, aby poinformować kraje o stanowiskach negocjacyjnych i zapewnić korzyści dla swojego sektora.

„Chodzi o to, aby biznes zbliżył się do stołu negocjacyjnego i wykorzystał ich doświadczenie, aby zapewnić najlepsze możliwe umowy, które zapewnią miejsca pracy i wzrost w całej Wielkiej Brytanii. Rozmowy z Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Australią i Nową Zelandią wkraczają w decydujące ostatnie etapy, więc słuszne jest, abyśmy zintensyfikowali współpracę z najważniejszymi branżami, aby wykorzystać ich wiedzę techniczną i strategiczną ”- powiedział Truss.

„Chcę, aby firmy w Wielkiej Brytanii czuły się zaangażowane i były poinformowane o pracy, jaką wykonujemy, aby stworzyć niezależną politykę handlową oraz o tym, jak ona na nie wpływa. W miarę jak wychodzimy z koronawirusa, chcemy zawierać umowy, które przyniosą korzyści każdej części kraju, abyśmy mogli lepiej budować z powrotem i zapewnić bardziej sprawiedliwy kraj dla wszystkich ”.

11 TAG to produkty rolno-spożywcze; Przemysł samochodowy, lotniczy i morski; Brytyjska produkcja i towary konsumpcyjne; Inwestycja; Nauki o życiu; Tech and Telecoms; Chemikalia; Usługi finansowe; Profesjonalne usługi doradcze; Usługi transportowe; i Creative Industries.

TAG Tech and Telecoms ma 18 członków, takich jak Facebook, Sage, NEC Europe, IBM, BT Group, Salesforce, Samsung i Fujitsu.

Reklama

„Cieszymy się, że to się łączy i cieszymy się, że możemy być tego częścią. Diabeł w polityce handlowej tkwi w szczegółach, więc w przypadku start-upów technologicznych istnieje wiele przypadków, w których zniuansowany język umów będzie miał znaczenie ”, powiedział Dom Hallas, dyrektor ds. Przemysłu technologicznego Koalicja na rzecz Gospodarki Cyfrowej (Coadec). Co tydzień. „Jestem optymistą, że te grupy będą w stanie zająć się tego rodzaju szczegółami zarówno w sprawie przyszłych stosunków handlowych z USA, jak i poza nimi”.

Chociaż nie jest uwzględniony w oficjalna lista członków, Wiceprezes TechUK Antony Walker również dołączy do TAG Tech and Telecoms.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do grupy ekspertów wyższego szczebla i współpracować z rządem w celu osiągnięcia postępów w realizacji celów polityki technologicznej, podkreślenia problemów i możliwości związanych z dostępem do rynku oraz osiągnięcia najlepszych możliwych wyników w dziedzinie technologii i telekomunikacji” – powiedział.

„Sektor technologii w Wielkiej Brytanii jest nieubłaganie innowacyjny i odporny. Wyznaczając nową ścieżkę w świecie, musimy bronić sił konkurencyjnych Wielkiej Brytanii w gospodarce cyfrowej zarówno w kraju, jak i za granicą ”.

Jednak inni są zaniepokojeni brakiem związków zawodowych, organizacji pozarządowych (NGO) i reprezentacji akademickiej w TAG, co według dyrektora Global Justice Now (GJN) Nicka Deardena może wynikać z ich niechęci do podpisywania umowy o ujawnieniu informacji, które uniemożliwiłyby im publiczne wypowiadanie się na temat negocjacji.

„Grupa Tech and Telecoms wygląda jak korporacyjne marzenie i jest to bardzo niepokojące, ponieważ sposób, w jaki regulujemy duży sektor technologiczny, ma wpływ na całe nasze życie, nasze prawa i naszą demokrację. Plany zapobiegania skutecznym regulacjom lub opodatkowaniu poprzez transakcje handlowe są wspierane przez wiele dużych firm technologicznych, nic dziwnego, ale zdecydowanie nie leży to w interesie publicznym ”- powiedział Computer Weekly.

„Usuwając wszystkie krytyczne głosy ze swoich grup doradców handlowych, ponieważ nie podpiszą klauzul dotyczących kneblowania, pokazali, że nie są nawet zainteresowani udawaniem, że są zaniepokojeni głównymi problemami, które podzielają tak wiele osób. Rezultatem może być katastrofa dla naszych praw online i tak potrzebnej debaty, jaką musimy przeprowadzić na temat regulacji dużych firm technologicznych. Ta zmiana to kolejny powód, aby zatrzymać umowę handlową z USA, umowę, która może mieć najbardziej daleko idące skutki dla nas wszystkich ”.

Stowarzyszenie internetowe

Stowarzyszenie Internetowe, które reprezentuje jedne z największych światowych firm technologicznych, w tym Amazon, Google, Facebook, Uber i Airbnb, opublikowały 14 lipca dokument zatytułowany Cyfrowe priorytety handlowe dla umowy o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią, wzywając negocjatorów do zakazania szeregu potencjalnych środków, które mogłyby ułatwić rządowi Wielkiej Brytanii opodatkowanie i regulację firm technologicznych, które reprezentuje.

Obejmuje to zakaz podatku od usług cyfrowych – do którego wiele krajów zwraca się w celu naprawienia braku podatku płaconego przez międzynarodowe firmy technologiczne – oraz wszelkich środków, które zniosłyby ochronę odpowiedzialności pośrednika, z której korzystają platformy cyfrowe w USA, uniemożliwiając im bycie pociągnięci do odpowiedzialności za swoją rolę w szerzeniu dezinformacji i szkód w internecie.

„Bez pośrednictwa ochrony przed odpowiedzialnością usługi internetowe nie mogłyby funkcjonować jako otwarte platformy handlu i komunikacji” – czytamy w dokumencie. „W Stanach Zjednoczonych ochrona odpowiedzialności pośredników jest kluczem do umożliwienia firmom moderowania treści online i poprawy bezpieczeństwa cyfrowego”.

Grupa lobbystyczna wezwała również negocjatorów do zakazania ujawniania kodu źródłowego organom regulacyjnym jako warunku dopuszczenia importu technologii na rynek, co jej zdaniem stanowi „zagrożenie dla technologii i szkodzi handlowi”, a także wszelkich wymogów dotyczących przechowywania lub przetwarzania danych lokalnie, twierdząc: „Kiedy informacje są ograniczone, gospodarka i eksport ucierpią”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!