Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie


Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania…

Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra kolekcjonuje prototypowe urządzenia Apple. Engadget raporty.

Nazywa się Stacker i oczywiście steruje się nim za pomocą kółka przewijania iPoda […]

Prototypowy iPod to urządzenie „DVT”, co oznacza, że ​​było to urządzenie w połowie etapu, które wciąż znajdowało się w fazie „testów sprawdzających projekt”. Ma numer modelu A1023, który nie jest znanym numerem modelu żadnej wersji iPoda.

Na urządzeniu działa prototypowa wersja iPodOS 2.0, z którego wywodzi się Stacker. Elementy przesuwane są od lewej do prawej za pomocą kółka przewijania i opadają po naciśnięciu środkowego przycisku. Celem jest oczyszczenie linii i zdobycie punktów. Znasz umowę. To Tetris.

Późniejsze wersje iPoda zawierały wiele gier – w tym oficjalną wersję Tetris – ale nie wersję 3. generacji.

Dotarcie do gry na prototypie wymagało trochę pracy, jak wyjaśnia Apple Demo w filmie na YouTube. Kiedy próbował go uruchomić, nie udało mu się i wyświetliła się ikona martwego dysku, ale nie chciał się poddać.

Chciałem przetestować oryginalny napęd w innym iPodzie, aby sprawdzić, czy coś jest nie tak z samym prototypem iPoda. Włożyłem więc dysk do iPoda pierwszej generacji i ku mojemu zdumieniu, uruchomił się! Oznaczało to nie tylko, że oryginalny dysk twardy działał, ale oznaczało to, że oprogramowanie Prototype działa także na innych modelach iPoda!

Natychmiast więc poszedłem i kupiłem zupełnie nowy kabel taśmowy do dysku twardego iPoda trzeciej generacji i rzeczywiście, kiedy go zainstalowałem, iPod działał

Był także ciekaw, dlaczego nigdy nie został uruchomiony, więc zrobił to, co zrobiłby każdy, i sam zapytał „ojca iPoda”.

Tetris nigdy nie został wydany na iPodzie trzeciej generacji i po rozmowach z różnymi osobami usłyszałem wiele teorii na temat tego, dlaczego ta gra nie została uwzględniona – więc udałem się do byłego inżyniera Apple, Tony’ego Fadella [and the reason] było raczej rozczarowujące, cytuję: „ponieważ dodaliśmy gry z późniejszą wersją oprogramowania”.

Reklama

Obejrzyj poniższy film.

Obraz: Demo Apple

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment