Gotowanie w Zelda: Tears of the Kingdom jest lepsze dzięki drobnym zmianom


Gotować można na dwa sposoby The Legend of Zelda: Łzy królestwatak jak w oryginale The Legend of Zelda: Breath of the Wild: Możesz umieścić produkty spożywcze w pobliżu ognia, aby upiec je w bardziej efektywne przekąski, lub wrzucić je do miski nad ogniem, aby ugotować odpowiedni posiłek. Na papierze gotowanie w obu grach to po prostu mechanika, dzięki której Link może się leczyć i wzmacniać. Odpowiednie danie może naładować bohatera sercem straconym w kłótniach z Bokoblinami lub ogrzać jego kości na tyle, by wytrzymać ujemne temperatury.

Ale Nintendo sprawiło, że gotowanie było fascynujące Oddech dziczyjasny punkt prostej radości w rozległy świat gier wideo. Tam są ponad 100 przepisów w Oddech dziczya jeszcze bardziej w Łzy Królestwa; Eksperymentowanie ze składnikami do tworzenia nowych potraw lub ulepszeń jest wspaniałe, słuchając nucenia Linka, podczas gdy marchewka i wołowina tańczą w gotującym się garnku. Gotowanie, nawet najprostsze formy w grach wideo, ma swój sposób na ugruntowanie świata, w którym istnieje, tworzenie połączenie między naszym światem a światem gry — w tym przypadku Hyrule. Za jedzeniem i kulturą kryje się tak wiele emocji i znaczeń, a mechanika gotowania w grach odwołuje się do tych wątków, przywołując to uczucie na świecie.

Reklama

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Oddech dziczyMechanika gotowania właśnie to zrobiła, ale Łzy Królestwaw jakiś sposób poprawił mechanika.

Funkcjonalnie gotowanie działa tak samo w Łzy Królestwa jak to ma miejsce w Oddech dziczy — piecz nad ogniem lub gotuj w garnku, aby stworzyć jedzenie o różnych zmiennych, takich jak odporność na zimno lub zwiększone obrażenia od ataku. Ale dodanie przez Nintendo kart z przepisami sprawia, że ​​gotowanie jest jeszcze łatwiejsze; w menu materiałów możesz teraz kliknąć „Wybierz przepis” na składniku, aby wyświetlić karty przepisów pokazujące, jak robiłeś potrawy w przeszłości. Jeśli masz wystarczającą ilość wszystkich składników z karty, możesz wybrać kartę, aby umieścić wszystkie składniki w rękach Linka. (Brak przewijania, aby znaleźć rzeczy Łzy Królestwabałagan w menu!)

Karty receptur w Zelda: Tears of the Kingdom.  Podświetlono przepis na dynie nadziewane mięsem.

Nintendo dodało karty z przepisami, aby ułatwić gotowanie Łzy Królestwa.
Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Jest to szczególnie pomocne w śledzeniu tego, co zrobiłeś, ale także w zapewnieniu, że zawsze robisz to, czego potrzebujesz (chyba że tylko eksperymentujesz). To jeden z tych zmiany jakości życia To Oddech dziczy gracze mieli nadzieję na lata poprzedzające kontynuację.

Dołączyło również Nintendo urządzenie Zonai zwany przenośnym garnkiem, co jest dokładnie tym, co jest napisane na puszce. To jednorazowy garnek, który został wyciągnięty z menu urządzeń Zonai, umożliwiając Linkowi rozbicie obozu prawie wszędzie do gotowania, bez potrzeby używania ognia; Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było zaopatrzyć się w posiłki przed wyruszeniem na wielką bitwę lub, co gorsza, opuścić loch lub walczyć o więcej jedzenia, aby się wyleczyć. Zamiast tego przenośny garnek Zonai jest po to, aby zrobić wszystko, czego potrzebujesz, gdziekolwiek chcesz. To nie jest krzykliwe, ale także jedno z Łzy Królestwanajlepsze nowe dodatki.

Możesz kupić przenośne garnki z automatów Zonai na wyspach nieba, więc upewnij się, że masz zapas.

Link, ubrany w fantazyjny strój, stoi nad przenośnym garnkiem.  W tle stajnia.

Połącz gotowanie za pomocą przenośnego garnka Zonai.
Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Poza tym zmiany jakości życiaNintendo dokonało jednego drobnego ulepszenia, które, jak sądzę, robi Mój doświadczać lepiej, nawet jeśli nie ma praktycznej potrzeby. Link nadal nuci, podczas gdy jego jedzenie się gotuje, ale w Łzy Królestwa nuci klasyczne melodie Zeldy jak Epona’s Song czy Zelda’s Lullaby.

To także jest jeden ze sposobów uziemienia Nintendo Łzy Królestwa. Muzyka i gotowanie wypełniają Hyrule życiem; Link nucąc te melodie przywołuje jego zabawnego ducha, co jest wyczynem dla kilkusekundowej krótkiej melodii. To taka urocza mała porcja historii i ukłon w stronę długoletnich fanów Zeldy oraz doskonały dodatek do Łzy Królestwa.

Ale teraz, jeśli mi wybaczysz, wracam do Hyrule, aby znaleźć nowe składniki do zabawy.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.5590 WHQL

W piątek (14/06) firma Intel udostępniła najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU. Wersja 101.5590 WHQL dodaje optymalizację Game On (dzień zerowy) dla...

ASUS przedstawia karty graficzne GeForce RTX z serii 40 z obsługą SFF-Ready Prime

Firma ASUS wprowadziła na rynek serię Prime kart graficznych GeForce RTX z serii 40 „Ada”, które spełniają nowe wymagania firmy NVIDIA Specyfikacja SFF-Ready...

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...
Advertisment