GoPro ponownie uruchamia swoją aplikację na smartfony jako Quik, dodaje prywatny kanał


GoPro wydaje nową wersję swojej głównej aplikacji na smartfony, która będzie teraz nazywać się „Quik”. Nowa aplikacja pozostanie głównym interfejsem do łączenia się z kamerami GoPro i kontrolowania ich, ale zyskuje również nowe funkcje, w tym tzw. „Mural”, który przypomina prywatny kanał na Instagramie, który ma pomóc ludziom uporządkować ulubione zdjęcia i filmy – niezależnie od tego czy zostały zrobione kamerą GoPro – i uratuj je przed „otchłanią Twojej kamery” – mówi w wywiadzie dyrektor generalny GoPro, Nick Woodman.

Bliscy zwolennicy wysiłków GoPro w obszarze oprogramowania wiedzą, że firma już raz uruchomiłem aplikację o nazwie Quik już w 2016 roku chodziło o automatyczną edycję materiału filmowego w takt. Jednak ta aplikacja nie była obsługiwana przez jakiś czas i po dzisiejszym uruchomieniu nowej aplikacji Quik nie będzie już dostępna do pobrania.

Funkcja automatycznej edycji będzie dostępna w nowej aplikacji, która jest dostępna od dziś w systemach iOS i Android. Posiada również kilka innych funkcji, takich jak pakiet do edycji wideo (w tym narzędzie do regulacji prędkości), motywy i filtry oraz nieograniczoną oryginalną jakość kopii zapasowych w chmurze wszystkiego, co zostało opublikowane w kanale muralu. GoPro pobiera 1,99 USD miesięcznie lub 9,99 USD rocznie za te funkcje, chociaż podstawowe połączenie kamery i strona sterowania aplikacja pozostanie bezpłatna dla osób, które nie chcą płacić za nowe rzeczy. Klienci, którzy już zapłacili za usługę subskrypcji GoPro Plus (która obejmuje nieograniczoną przestrzeń dyskową w chmurze, funkcję przesyłania strumieniowego na żywo i wymianę kamery), otrzymają funkcje Quik za darmo.

Woodman postrzega nową aplikację Quik jako coś w rodzaju kulminacji wieloletni wysiłek w GoPro mający na celu odejście od sprzętu Zaczęło się około 2013 i 2014 roku. Uważa, że ​​dzięki udostępnieniu aplikacji szerszej publiczności, nie tylko użytkownikom GoPro, jest świetna okazja.

W rzeczywistości to było Strategia z oryginalną aplikacją Quik, która pozwala użytkownikom łączyć zdjęcia i filmy z rolki aparatu bez konieczności korzystania z GoPro. I zadziałało: Woodman twierdzi, że aplikacja nadal miała „około ośmiu milionów aktywnych użytkowników miesięcznie”, mimo że została w zasadzie porzucona przez firmę.

Chociaż nie oczekuje, że wszyscy ci użytkownicy będą kupować płatną wersję nowej aplikacji, uważa, że ​​wielu doceni funkcję muralu, ponieważ nadal nie widzi żadnych dobrych rozwiązań problemu bałaganu w rolkach aparatu – zwłaszcza albumów. . „Albumy są do niczego. Albumy to tylko miniaturowe rolki z aparatu ”- mówi. „Nie wchodzisz do albumów [thinking] „To będzie super niesamowite przeżycie. Hej kochanie, zagrajmy w AirPlay nasz album na telewizorze, zrelaksuj się i powspominaj. Nie robisz tego ”.

Reklama

Użytkownicy mogą tworzyć kanały ścienne w aplikacji Quik na kilka różnych sposobów. Jedno jest dość proste: po otwarciu aplikacji Quik i udostępnieniu jej rolki z aparatu można przewijać i dodawać zdjęcia do kanału ściennego lub do „wydarzeń” (oczywiście nie do albumów) w kanale. Bardziej atrakcyjną opcją, w oczach Woodmana, jest dodawanie zdjęć i filmów, które robisz w locie za pomocą arkusza udostępniania za każdym razem, gdy przechwytujesz „opiekuna”. (Użytkownicy mogą również wysłać zdjęcia tekstem lub e-mailem do kanału z muralami).

To powiedziawszy, Woodman uważa, że ​​ludzie mogą korzystać z kanału na różne sposoby, na przykład do zapisywania obrazów, które ich inspirują lub do planowania projektu, a la Pinterest. Inni będą go używać po prostu do swoich nagrań i zdjęć z GoPro i nic więcej.

„To może być wszystko to” – mówi. „Myślę, że to, co rozwiązujemy dla ludzi, jest jak bardzo możliwy do odniesienia i powszechny problem: nie mam wygodnego, prywatnego miejsca na umieszczanie treści, które są dla mnie najważniejsze, a wiesz co, udostępniając je na swoim kanale na Instagramie nie działa, ponieważ istnieje napięcie w rodzaju: „Cóż, to ma dla mnie znaczenie, ale wiem, że to nie będzie miało znaczenia dla nikogo, z kim mógłbym się z tym spotkać”.

GoPro wypracowało do tej pory przyzwoity dodatkowy biznes dzięki usłudze subskrypcji Plus, z prawie 800000 płacącymi subskrybentami na koniec 2020 roku (równowartość zaledwie około 40 milionów dolarów rocznych przychodów). Ale dzięki Quik Woodman widzi nie tylko świetną okazję biznesową lub szansę na dotarcie do nowych klientów. Widzi, że służy to wyższemu celowi.

„Aby nie bazgrać na kanałach społecznościowych, ponieważ jest z nich dużo dobrego, czerpiemy wiele inspiracji z tego, co robią inni ludzie. Ale do cholery, człowieku, możesz czerpać inspirację z samego patrzenia na to, co robiłeś ze swoim życiem. To niesamowite ”- mówi. „To kosmiczny moment, w którym wskazuję głębsze znaczenie tego, co robimy dla ludzi z Quik, ponieważ myślę, że naprawdę pomożemy ludziom rozwinąć silniejsze poczucie własnej wartości i własnej wartości i ostatecznie szczęście. Nie musisz szukać szczęścia w tym, co robią inni. W tym, co robisz ze swoim życiem, można znaleźć mnóstwo szczęścia, a Quik pomaga Ci to wyłożyć na pierwszy plan ”.

Pomijając wartość filozoficzną, pozyskanie większej liczby klientów pod namiot GoPro od dawna było celem Woodmana; to duża część tego, co zainspirowało firmę do bardziej skoordynowanego wprowadzenia oprogramowania. Ale to, czy GoPro zamieni nową aplikację Quik w zarabiającego pieniądze, czy próbuje kolejnej zmiany w swojej strategii oprogramowania, samo w sobie jest oznaką, że firma wróciła na solidny grunt. Ostatnie kilka lat spędziła na przycinaniu swojej oferty kamer z powrotem do podstawowych, szybko rzucając flirt z rynkiem dronów i koncentrując się bardziej na sprzedaży bezpośrednio konsumentom. To sprawia, że ​​firma wraca na plus i znów chce zaryzykować.

„Jesteśmy znani z tworzenia niesamowitych treści. To tylko do teraz, zawsze wymagana jest kamera GoPro ”- mówi Woodman. „[But it’s] zbyt ograniczające, by służyć ludziom tylko za pośrednictwem naszego sprzętu. Służmy też ludziom poprzez oprogramowanie. Spotkaj ich tam, gdzie są. I możemy zbudować fenomenalny biznes ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja Pacific Drive: nowy, genialny rodzaj gry o przetrwaniu

Już grałem wersja poglądowa Napęd Pacyfiku, czułem się pewnie, przechodząc do mojej rozgrywki na potrzeby tej recenzji. W ciągu tych...

Przewoźnik twierdzi, że awaria AT&T została całkowicie usunięta

Po całodniowej przerwie AT&T oficjalnie przywróciła usługi wszystkim swoim klientom. Powszechna awaria pozostawiła klientów AT&T w całych Stanach Zjednoczonych bez usług. ...

Reddit wchodzi na giełdę i zaprasza zaawansowanych użytkowników do inwestowania

Poziom 1 będzie obejmował określonych przez nas użytkowników i moderatorów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do programów społeczności Reddit. Poziom 2 będzie...
Advertisment