Google zwalnia zespół wykonawców YouTube Music, którzy rozpoczęli strajk


Związek reprezentujący wykonawców YouTube Music twierdzi, że Google rozwiązał pracownikom umowę po długotrwałym strajku.

Stowarzyszenie Alphabet Workers Union-CWA, które reprezentuje wykonawców, twierdzi, że zespół składał się z moderatorów zatrudnionych przez firmę Cognizant, wykonawcę Google, w Austin w Teksasie, która była odpowiedzialna za zatwierdzanie treści muzycznych w YouTube Music.

W oświadczeniu przesłanym e-mailem na adres Krawędźrzeczniczka Google, Courtenay Mencini, utrzymywała, że ​​decyzja o zwolnieniu zespołu nie leży w ich gestii, ale raczej w firmie Cognizant, i powiedziała: „Umowy z naszymi dostawcami w całym kraju rutynowo kończą się w naturalnym terminie wygaśnięcia”.

Ponad 40-osobowa ekipa strajkowała w lutym ubiegłego roku, żądając zmian w zasadach Google dotyczących powrotu do pracy. Związek stwierdził, że wielu pracowników zatrudnionych do pracy zdalnej zarabia zaledwie 19 dolarów za godzinę, a chodzenie do biura byłoby zbyt drogie.

Google argumentował już wcześniej, że nie musi negocjować z pracownikami, ponieważ nie są oni pracownikami Google. Jednakże Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy (NLRB) wydała orzeczenie w marcu 2023 r że ponieważ Google kontrolował świadczenia, godziny pracy i kierunek pracy wykonawców, liczył się jako częściowy pracodawca. Firma złożyła apelację i NLRB podtrzymało swoje orzeczenie w styczniu tego roku. Google może odwołać się do sądu federalnego.

„To jest druzgocące. Od lat walczymy o to, aby Google, jedna z najpotężniejszych i najlepiej wyposażonych firm na świecie, podjęła z nami negocjacje, abyśmy mogli zarabiać na życie w zamian za pracę, którą wykonujemy nad ulepszaniem ich produktów. To obrzydliwe, że Google wybrał taką drogę w obliczu skromnych żądań swoich pracowników, aby być sprawiedliwie traktowanym w pracy” – stwierdził w oświadczeniu wykonawca i członek związku zawodowego Jack Benedict.

Reklama

Kontrahenci YouTube Music nie są jedynymi, którzy walczą z Google o uznanie ich za pracowników. Poinformowała CNBC NLRB stwierdziło, że Google można nazwać częściowym pracodawcą dla wykonawców należących do związku zawodowego Accenture, którzy pracowali w wyszukiwarce Google i przed rebrandingiem Bard.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...

iOS 17.5: Nowe funkcje, data premiery i więcej szczegółów

Apple ma oficjalnie rozpoczęte testy beta systemu iOS 17.5 z programistami i użytkownikami publicznej wersji beta. Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji i...
Advertisment