Google zmniejszy cięcia w Sklepie Play do 15 procent za pierwszy milion dolarów rocznych przychodów programisty


Google się zmniejsza jego wieloletnia redukcja o 30 procent, którą pobiera z każdego cyfrowego zakupu w Sklepie Play dla wszystkich programistów Androida na całym świecie, z pierwszego miliona dolarów, które zarabiają w cyfrowym sklepie każdego roku, począwszy od 1 lipca. Według Google zmiana ta oznacza, że ​​99 procent programistów Androida, którzy zarabiają mniej niż 1 milion dolarów rocznie, doświadczy 50-procentowego obniżenia opłat.

Następują wiadomości Google Zapowiedź Apple o obniżonej opłacie o 15 procent w zeszłym roku w ramach nowego programu dla małych firm, z jedną istotną różnicą: Obniżka opłat Apple dotyczy tylko programistów, którzy zarabiają poniżej 1 miliona dolarów rocznie. Ale jeśli twórca aplikacji przekroczy próg 1 miliona dolarów w dowolnym momencie roku, zostanie uruchomiony z programu Apple i objęty standardową stawką 30 procent.

Program Google to płaska obniżka do pierwszego miliona dolarów zarabianych przez programistów każdego roku. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy jesteś studentem, który tworzy swoją pierwszą aplikację, czy firmą wartą wiele miliardów dolarów, pierwszy milion dolarów, który zarobisz w Sklepie Play każdego roku, zostanie obciążony jedynie 15-procentową opłatą za usługę od Google. Wszelkie pieniądze, które zarobisz później, będą podlegać zwykłej 30-procentowej obniżce. Rzecznik Google mówi, że firma uważała, że ​​równe zastosowanie obniżonych opłat do wszystkich firm było uczciwym podejściem, zgodnie z celami Google dotyczącymi pomocy programistom każdej wielkości.

Google naliczył 30-procentową obniżkę za wszelkie zakupy w Sklepie Google Play od czasu jego pierwszego uruchomienia jako „Android Market”- chociaż początkowo firma twierdziła, że„ Google nie bierze udziału procentowego ”, a 30-procentowa obniżka dotyczyła„ przewoźników i opłat rozliczeniowych za rozliczenia ”. W bardziej nowoczesnym wcieleniu jako Sklep Play, Google teraz stawia że 30-procentowe cięcie wobec swojego „partnera dystrybucyjnego i opłat operacyjnych”.

Opłata w wysokości 30 procent jest stała przez cały okres użytkowania sklepu Google. Jedynym wyjątkiem są abonamenty: w 2018 roku Google (w kolejnym podobnym przejściu do Apple) zapowiedział redukcję jego redukcja do 15 proc w przypadku produktów objętych subskrypcją po subskrypcji użytkowników na cały rok.

Liczba deweloperów, którzy zarabiają ponad 1 milion dolarów rocznie – i nadal będą obciążani pełnymi 30 procentami – jest proporcjonalnie niewielka. Google zauważa, że ​​tylko około 3 procent programistów Androida faktycznie pobiera opłaty za pobieranie swoich aplikacji lub cyfrowe zakupy w aplikacji na początku, a tylko 1 procent te programiści zarabiają więcej niż próg 1 miliona dolarów, który spowodowałby rozpoczęcie 30-procentowej redukcji.

Reklama

Nowa polityka pojawia się również w krytycznym momencie, gdy zasady Google (i Apple) dotyczące sklepów z aplikacjami są poddawane intensywnej kontroli publicznej, zapoczątkowanej usunięciem Epic Games Fortnite ze sklepu App Store i Sklep Play oraz późniejsze pozwy antymonopolowe twórców gier przeciwko Apple i Google.

Kwestia staje się również kwestią legislacyjną, z takimi państwami jak Arizona i Północna Dakota debatowanie nad nowymi przepisami, które zmusiłyby Apple i Google do oferowania bardziej alternatywnych metod dystrybucji oprogramowania i opcji płatności na swoich platformach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...
Advertisment