Google zaoferował Netflixowi ukochaną ofertę, aby zapłacić zaledwie 10 procent w Google Play


Spotify nie jedyny, który negocjował z Google specjalne traktowanie. Netflix też to zrobił.

Z dokumentów i zeznań wynika, że ​​w 2017 r. Google zaoferował Netfliksowi specjalną obniżoną stawkę w wysokości 10 procent płatności w aplikacji na Androidzie, co oznacza, że ​​Netflix może zatrzymać 90 procent pieniędzy. proces Epic przeciwko Google.

Dzisiaj, nie możesz subskrybuj Netflix z poziomu aplikacji Netflix na Androida, ale nie zawsze tak było. Netflix wcześniej płacił Google za to 15 procent, powiedział wiceprezes Netflix ds. rozwoju biznesu Paul Perryman w zeznaniu wideo z 2022 r., które zostało wyemitowane w czwartek na sali sądowej.

Powiedział, że dawno temu, gdy Netflix mógł oferować własną metodę płatności, płacił mniej więcej trzy procent. Google w końcu to wyciął. Zanim jednak Google wstał i wycofał alternatywne mechanizmy płatności, próbował zaoferować Netflixowi specjalną 10-procentową ofertę w zamian za dobrowolne przejście na rozliczenia w Google Play (GPB) – zamiast ryzykować, że Netflix odbierze cały ten dochód.

Jak wynika z wewnętrznego dokumentu Netflix przedstawionego dzisiaj w sądzie, Google zaproponowało, że Netflix stanie się „partnerem zajmującym się rozwojem platformy” w ramach programu o nazwie „LRAP++”. (Wydaje mi się, że podsłuchałem, że LRAP to skrót od Living Room Accelerator Program).

Reklama

„Netflix jest obecnie jedynym serwisem, któremu jest to oferowane” – czytamy dalej w dokumencie.

Umowa: „Podnieść udział w przychodach do 10% pod warunkiem, że Netflix w pełni zaangażuje się w GPB na całym świecie”. Perryman potwierdził pod przysięgą, że Google faktycznie zaoferował tę umowę Netfliksowi we wrześniu 2017 r.

„Netflix jest obecnie jedynym serwisem, któremu jest to oferowane”

Według niego Netflix nie zgodził się na tę umowę. Netflix nie płaci już Google nic za dystrybucję za pośrednictwem Google Play, wskazywać ludzi którzy zamiast tego pobrali aplikację, aby subskrybować i płacić w przeglądarce mobilnej.

Częściowo dlatego, że Netflix prognozował, że może stracić pieniądze nawet przy 10 proc.

„Zakładając, że wszystkie rejestracje w aplikacjach na Androida odbywały się za pośrednictwem GPB, Netflix straciłby ~250 mln USD w ciągu 1 roku rejestracji, nawet po uwzględnieniu przyrostowego wzrostu” – czytamy w innym dokumencie wewnętrznym Netflix. (Netflix porównał rejestrację w przeglądarce z płatnościami w Google Play, dodaje, zakładając, że subskrybent pozostanie z nami przez 36 miesięcy).

„Nie widzimy scenariusza, w którym system płatności Google miałby lepsze wyniki niż nasz” – argumentował Netflix.

Prawnik Google nie kwestionował żadnego z tych zeznań wideo, które widzieliśmy. Zamiast tego Google poświęcił czas na potwierdzenie, że Netflix jest dostępny na praktycznie każdym urządzeniu do odtwarzania wideo pod słońcem – skutecznie wskazując, bez mówienia wprost, że aplikacja na skalę Netflixa może sobie pozwolić na ominięcie sklepu i poleganie na rejestracji w przeglądarce . Google nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Chociaż Netflix nie skorzystał z ukochanej oferty Google, pewnego dnia odebrał ją Apple. Netflix miał „wyjątkowe porozumienie” z Apple według e-maila odkrytego podczas procesu Epic przeciwko Apple, będzie dzielić jedynie 15 procent swoich przychodów z systemu iOS, co stanowi połowę standardowej stawki Apple.

Nie wiemy, ile Spotify płaci Google za specjalną ofertę. Na końculiczby te nie zostały ujawnione publicznie podczas procesu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment