Google Workspace oferuje nowe funkcje przeznaczone do pracy zdalnej


Google dodaje wiele nowych funkcji w Google Workspace już dziś, w tym nowe narzędzia do kategoryzowania czasu skupienia w Kalendarzu i czacie Google, lepsze sposoby dołączania do wideokonferencji w Google Meet na wielu urządzeniach oraz wersja pakietu biurowego dla pracowników pierwszej linii. To także wyłącza Asystenta Google for Workspace z wersji beta i czyni go ogólnie dostępnym.

Firma próbuje kategoryzuj te funkcje jako część nowego dążenia do tego, co nazywa się „równością współpracy”. Dla Google jest to ambitny sposób na wyjaśnienie narzędzi, które próbuje stworzyć, aby ludzie pracujący w domu nie byli postawieni w gorszej sytuacji w porównaniu z osobami pracującymi w biurze (to znaczy, gdy ludzie są wpuszczani z powrotem do biura).

Ideą, która jest najbliższa trafieniu w ten znak, są narzędzia Google do ustawiania statusu w całym pakiecie produktów. Oprócz konfigurowania czasu nieobecności i godzin pracy, użytkownicy będą mogli również utworzyć nowy typ zdarzenia o nazwie Czas skupienia. Gdy skonfigurujesz blok czasu skupienia, Google twierdzi, że ograniczy „powiadomienia w tych oknach wydarzeń”. Możesz także ustawić swoją lokalizację, co pozwoli współpracownikom lepiej poznać Twoją dostępność i strefę czasową.

Najważniejsze jest to, że różne narzędzia Workspace, takie jak Gmail i Czat, będą świadome Twojego aktualnego stanu i lokalizacji oraz dostosują powiadomienia do Twoich potrzeb. Nie jest to prawie idealny uniwersalny wskaźnik stanu, ale jest to krok we właściwym kierunku – o ile mieszkasz głównie w Google Workspace i nie mieszasz się z innymi narzędziami, takimi jak Slack.

Nowe typy statusów w kalendarzu pozwalają również Google na tworzenie wykresu poświęconego pracy „dobrze spędzony czas”, tylko ten pokazuje, ile czasu marnujesz na spotkaniach każdego tygodnia. Google twierdzi, że zestawienie „Time Insights” będzie dostępne tylko dla pracowników, a nie dla ich szefów.

Reklama

Statystyki dotyczące czasu Kalendarza Google.
Zdjęcie: Google

Google wprowadza także „funkcje drugiego ekranu” dla Google Meet. Zasadniczo pozwala ludziom logować się na spotkanie z wielu urządzeń, ułatwiając udostępnianie ekranów (lub wykonywanie innej pracy) bez konieczności zajmowania całego laptopa przez spotkanie. Chodzi o to, że pracownicy domowi mogą używać Google Nest Hub Max lub telefonu do logowania się na spotkanie, ale nadal mogą prowadzić prezentację ze swojego głównego komputera.

Na telefonach Google Meet wybiera mobilny widok kafelków do rozmów wideo, obsługi obrazu w obrazie i podzielonego ekranu. Nie jest jasne, czy te narzędzia będą działać zarówno w systemie Android, jak i iOS.

Google również buduje niższe koszty Oferta Google Workspace Essentials z obsługą czatu, tabletu Jamboard i kalendarza – z których wszystkie były dziwnymi pominięciami podczas uruchamiania.

Wreszcie, Google twierdzi, że uruchamia „Google Workspace Frontline”, które nazywa „niestandardowym rozwiązaniem” dla pracowników pierwszej linii. Wydaje się, że jest to uproszczony sposób dla administratorów na skonfigurowanie konfiguracji Google Workspace dla pracowników w handlu detalicznym lub w terenie. Umożliwi również tworzenie Aplikacje arkusza aplikacji (proste aplikacje oparte na formularzach) w Arkuszach Google.

Podsumowując, zestaw aktualizacji funkcji, które Google ogłasza dzisiaj, wydaje się być zaprojektowany głównie po to, aby spotkania były mniej bolesne (ponieważ można podczas nich łatwiej wykonywać wiele zadań jednocześnie) lub łatwiejsze do uniknięcia (ponieważ można ustawić czas skupienia, a także dowiedzieć się, ile czasu spędzasz). zostały rozdane na pasku bocznym Time Insights).Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

OpenAI ogłasza SearchGPT, swoją wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

OtwórzAI ogłasza długo oczekiwane wejście na rynek wyszukiwarek, WyszukajGPToparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym w całym internecie.Wyszukiwarka...

X ujawnia incydent bezpieczeństwa, który spowodował, że Twoje „prywatne” polubienia stały się publiczne

Xserwis społecznościowy Elona Muska, wcześniej znany jako Twitter, niedawno wprowadzono zmianę, która sprawiła, że ​​polubienia stały się prywatnetak aby tylko właściciel konta mógł...

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...
Advertisment