Google ułatwia osobom słabowidzącym znajdowanie obiektów za pomocą telefonu


Zbiega się to z Światowym Dniem Świadomości Dostępności, Google podkreśla szereg nowych funkcji ułatwień dostępu w swoim oprogramowaniu oraz ulepszenia innych, które były już częścią systemu Android. Pierwszą z nich jest znacząca aktualizacja narzędzia Lookout w systemie Android, które pomaga osobom niewidomym lub słabowidzącym uzyskać więcej informacji o swoim otoczeniu. Google wykorzystuje sztuczną inteligencję i dodaje funkcję Lookout do wyszukiwania określonych obiektów, w tym miejsc do siedzenia, łazienek i innych, tworząc łącznie siedem kategorii.

„Kiedy poruszasz się aparatem po pomieszczeniu, aplikacja Lookout powiadamia Cię o kierunku i odległości od przedmiotu” – napisała Eve Andersson, starsza dyrektor Google ds. integracji produktów, równości i dostępności w Google wpis na blogu.

Aplikacja Look to Speak na Androida umożliwia wybieranie oczami gotowych, konfigurowalnych fraz, które następnie są odczytywane na głos przez ich urządzenie. Teraz aplikacja zyskuje tryb beztekstowy, który według Anderssona ma „ułatwić komunikację w przypadku różnic poznawczych, wyzwań w zakresie umiejętności czytania i pisania oraz barier językowych”.

W poście na blogu Google omówiono także kilka innych działań związanych z dostępnością. Na przykład firmy mogą teraz zaznaczyć w swoim profilu w Mapach Google, że obsługują urządzenia Bluetooth obsługujące technologię Auracast, które mogą odbierać dźwięk z urządzeń nadawczych w teatrach, audytoriach lub salach gimnastycznych. Szczegółowe wskazówki głosowe dotyczące wskazówek pieszych w Mapach Google zostaną także rozszerzone „na Androida i iOS na całym świecie, we wszystkich obsługiwanych językach”.

Firma przeprojektowała swoje powiadomienia dźwiękowe, które na podstawie otrzymanych informacji zwrotnych mogą ostrzegać ludzi o hałasach, takich jak alarmy przeciwpożarowe. Niedawno udoskonalono proces wdrażania, przeglądanie zdarzeń dźwiękowych i możliwość zapisywania niestandardowych dźwięków.

Zawsze budujące jest obserwowanie, jak firmy technologiczne czynią ciągły postęp w zakresie dostępności. Dopiero wczoraj, Apple ogłosiło szereg ulepszeń oprogramowanie pojawi się jeszcze w tym roku i będzie obejmować możliwość poruszania się po iPhone’ach i iPadach z funkcją śledzenia wzroku.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

G-Cloud 14: Zagraniczni dostawcy ryzykują nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ CCS zmienia stanowisko w sprawie brytyjskich wymogów dotyczących podatku VAT

Służbę handlową Crown Commercial Service (CCS) oskarża się o wysyłanie mieszanych wiadomości do dostawców usług w chmurze mających siedzibę poza Wielką Brytanią, którzy...

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...
Advertisment