Google obniża prowizję Sklepu Play do 15% dla większości programistów


Google ogłosił dzisiaj, że obniża o połowę prowizję w Sklepie Play z 30% do 15%. Jest jednak haczyk. Opłata zostaje obniżona do 15% za pierwszy milion dolarów przychodu, jaki każdy deweloper uzyskuje każdego roku. Oznacza to, że firma pobierze zwykłą prowizję w wysokości 30%, jeśli Twoja aplikacja zarobiła 1 mln USD.

Google napisał w post na blogu że jako próg wybrał 1 mln USD, ponieważ „słyszeliśmy od naszych partnerów zarabiających 2 mln USD, 5 mln, a nawet 10 mln USD rocznie, że ich usługi są nadal na drodze do samowystarczalnej orbity”.

Najnowsze posunięcie Google idzie w ślady Apple. Pod koniec 2020 roku gigant z Cupertino zredukowany 30% prowizji App Store do 15% w ramach programu Small Business.

Obniżona prowizja Google zacznie obowiązywać od 1 lipca 2021 r. Według firmy 99% deweloperów skorzysta na tym posunięciu. „Dzięki tej zmianie 99% deweloperów na całym świecie, którzy sprzedają cyfrowe towary i usługi w Play, doświadczy 50% obniżki opłat. Są to fundusze, które mogą pomóc programistom w zwiększeniu skali w krytycznej fazie ich rozwoju poprzez zatrudnienie większej liczby inżynierów, zwiększenie personelu marketingowego, zwiększenie wydajności serwerów i nie tylko ”- napisał Google.

Cały ruch obniżania opłat rozpoczął się od Apple-Epic Games fiasko gdzie Fortnite zostało zablokowane w App Store w sierpniu 2020 roku. Co więcej, Apple właśnie zlikwidowało konto programisty Epics, na co firma Epic odpowiedziała, przejmując je w sposób legalny. Apple prowadził również spory z Facebookiem, Microsoftem i WordPressem, którzy oskarżali Apple o zmuszanie do dodawania zakupów w aplikacji w taki czy inny sposób.

Co ciekawe, po tym następuje obniżka opłat Google podwojona z 30% prowizji we wrześniu ubiegłego roku. Ogłosiła, że ​​aplikacje przesłane w tym roku będą musiały polegać na natywnym systemie rozliczeniowym Sklepu Google Play w zakresie płatności w aplikacji. W rezultacie zapewniłoby to, że Google otrzyma obniżkę o 30% za zakupy dokonane za pośrednictwem aplikacji pobranych ze Sklepu Play. Jednak ta opłata jest obecnie zmniejszana o połowę dla większości programistów.

ReklamaZ branżą technologiczną związany jestem od 2014 roku, kiedy to stworzyłem swojego pierwszego bloga. Pracowałem z Digit, jedną z największych publikacji technicznych w Indiach. Obecnie pracuję jako redaktor wiadomości w Pocketnow, gdzie zarabiam na używaniu i pisaniu o najnowocześniejszych technologiach. Możesz skontaktować się ze mną pod adresem [email protected]

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....
Advertisment