Google nadal zaleca klej do pizzy


Przyznaję, że pytanie „ile kleju dodać do pizzy” jest nietypowe – ale nie aż tak niezwykłe, biorąc pod uwagę niedawne zamieszanie wokół pizzy z klejem. Jak zauważył Colin McMillen w Bluesky, jeśli zapytasz Google, ile kleju dodać do pizzy, prawidłowa odpowiedź – żadnego! – nie pojawia się. Zamiast tego cytuje naszą dziewczynę Katie, która sugeruje, abyś dodał jedną ósmą filiżanki. Ups!

Być może zastanawiasz się, czy to fałszywy zrzut ekranu. Też się nad tym zastanawiałem. Ale Krawędź potwierdzone przez uruchomienie naszego własnego zapytania:

Zwróć uwagę na fragment, który sugerujemy, aby dodać 1/8 szklanki kleju Elmer’s do sosu do pizzy.
Jake’a Kastrenakesa

Po prostu fenomenalne rzeczy, ludzie. Za każdym razem, gdy ktoś taki jak ja zgłasza, że ​​w sztucznej inteligencji Google dzieje się coś złego, szkolimy ją, aby tak się stało popełniać więcej błędów.

Ci z nas, hm, pewien wiek zapamięta zjawisko „Bombardowanie Google’a;” klasycznym przykładem było użycie słów „żałosna porażka” w odniesieniu do George’a W. Busha. Wykonywane wystarczająco często, w wyniku wyszukiwania w Google hasła „żałosna porażka” zwracano, cóż, George’a W. Busha. Pod koniec XXI wieku Google wymyśliło, jak zmiażdżyć tę zabawną grę, ale dzięki nowym wynikom sztucznej inteligencji, hej, gra powraca! Napiszę po prostu „żałosną porażkę” w tym samym zdaniu, co George W. Bush, ze względu na stare czasy, a może za dzień lub dwa otrzymasz nowy, świetny wynik wyszukiwania AI, kto wie!

Wbrew pozorom nie jest to problem uniwersalny. Zapytałem Perplexity.AI ile kleju nałożyć na pizzę i powiedziano mi: „Zdecydowanie odradzam nakładanie kleju na pizzę. Klej nie jest składnikiem jadalnym i jego spożycie może być toksyczne i szkodliwe dla zdrowia.” Następnie wyjaśnia, jak powstał mem „klej do pizzy”.

Reklama

Zakłopotanie, szumowina, sugeruje, aby nie nakładać kleju na pizzę.
Elżbieta Lopatto

ChatGPT nie zaleca kleju do pizzy:

ChatGPT jest przeciwny klejeniu pizzy, twierdząc, że może to być dla ciebie szkodliwe.
Elżbieta Lopatto

Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, która idzie nie tak, choć prawdopodobnie jest to najzabawniejsza. Ta druga rzecz jest jednak całkiem niezła: Google nie może już odpowiadać na pytania dotyczące własnych produktów ze względu na sztuczną inteligencję. Redaktor Verge Richard Lawler zapytał, jak włączyć zrzuty ekranu w trybie incognito przeglądarki Chrome. Sztuczna inteligencja Google dała dwie odpowiedzi, obie błędne. W jednym sugeruje zrobienie zrzutu ekranu na normalnej karcie Chrome.

Sprawdź, jak błędny przegląd sztucznej inteligencji podsuwa poprawną odpowiedź, czyniąc wyszukiwarkę Google mniej przydatną!
Ryszarda Lawlera

Z drugiej strony sztuczna inteligencja Google upiera się, że wykonanie zrzutu ekranu w trybie incognito przeglądarki Chrome po prostu nie jest możliwe:

Znowu źle!
Ryszarda Lawlera

Niestety, opisując ten problem, jestem całkiem pewien, że teraz go pogarszam. Google przełknie moją świetną prozę opisującą problem i przekaże ją nieostrożnym jako dowód, że zrzuty ekranu w trybie Chrome Incognito są niemożliwe i że klej należy do twojej pizzy. Zastanawiam się, co psotni blogerzy zrobią z tymi informacjami?Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment