Google łączy telefony z Androidem z Chromebookami dzięki nowej funkcji Phone Hub


Google świętuje 10 lat Chromebooków, przedstawiając dziś nowe funkcje dla systemu operacyjnego Chrome. Największym dodatkiem jest nowa funkcja Phone Hub, która łączy telefon z Androidem z Chromebookiem. Pozwala użytkownikom systemu operacyjnego Chrome odpowiadać na SMS-y, sprawdzać żywotność baterii telefonu, włączać jego hotspot Wi-Fi i łatwo lokalizować urządzenie.

Phone Hub jest zapakowany w widżet paska zadań, który nawet rozszerza się, aby pokazać ostatnie karty Chrome, które przeglądałeś na telefonie. Wygląda na to, że będzie to bardzo przydatna funkcja dla właścicieli Androida i Chromebooków. Google włącza również funkcję Wi-Fi Sync na większej liczbie urządzeń, umożliwiając łączenie się z sieciami Wi-Fi, które zostały już skonfigurowane i używane na telefonie z Androidem i innych urządzeniach z systemem operacyjnym Chrome.

Reklama

Chrome OS ma konkurenta AirDrop.
Zdjęcie: Google

Kolejnym ważnym dodatkiem do systemu operacyjnego Chrome jest udostępnianie w pobliżu między Chromebookami a innymi urządzeniami z Androidem i Chrome OS. Podobnie jak AirDrop, funkcja Near Share umożliwia ludziom wysyłanie i odbieranie plików między urządzeniami. Google twierdzi, że pojawi się w systemie operacyjnym Chrome w nadchodzących miesiącach, w końcu udostępniając swojemu laptopowi systemowi pełnego konkurenta AirDrop.

Gdzie indziej Google dodaje również nowe narzędzie do przechwytywania ekranu w menu Szybkich ustawień w systemie operacyjnym Chrome. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia to nagrywanie ekranu lub robienie zrzutów ekranu i szybki dostęp do nich w „Tote” z półki systemu operacyjnego Chrome.

Nowe zrzuty ekranu w systemie operacyjnym Chrome.
Zdjęcie: Google

Ulepszenia wirtualnych pulpitów w systemie operacyjnym Chrome.
Zdjęcie: Google

Schowek jest również ulepszany w systemie operacyjnym Chrome, umożliwiając zapisanie pięciu ostatnich elementów do wklejenia w innym miejscu bez przełączania okien. Klucz uruchamiania zapewni dostęp do tego zaktualizowanego środowiska schowka. Szybkie odpowiedzi to kolejny nowy dodatek, który umożliwia kliknięcie prawym przyciskiem myszy słowa w systemie operacyjnym Chrome, aby uzyskać definicję, tłumaczenie lub konwersję jednostek. Jest bardzo podobny do tego, co istnieje obecnie w systemie MacOS.

Google ulepsza nawet funkcję wirtualnych pulpitów w systemie operacyjnym Chrome – Biurka. Po ponownym uruchomieniu Chromebooka przywróci on teraz wszystkie okna do ich właściwych wirtualnych pulpitów, a także możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy u góry otwartego okna, aby wysłać aplikacje do innych wirtualnych pulpitów.

Funkcja schowka w systemie operacyjnym Chrome otrzymuje funkcję historii.
Zdjęcie: Google

Większość z tych nowych dodatków do systemu operacyjnego Chrome wyraźnie nadrabia zaległości w stosunku do tego, co już istnieje w systemach Windows i macOS, ale są one mile widzianymi dodatkami dla tych, którzy codziennie korzystają z systemu operacyjnego Chrome. Google po raz pierwszy wprowadził gamę Chromebooków w 2011 roku we współpracy z Samsungami i Acer. Obecnie dostępne są Chromebooki wszystkich głównych producentów komputerów PC, a Google obiecuje, że w 2021 r. Pojawi się 50 nowych Chromebooków.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment