Google i Apple udostępniają nowy test przeglądarki Speedometer 3.0


Prędkościomierz od dawna jest preferowanym punktem odniesienia Google, wcześniej zauważyć jak „najbardziej odzwierciedla rzeczywisty świat” przy porównywaniu wydajności JavaScript. Prędkościomierz 3.0 jest Już dostępny.

Prędkościomierz 3.0 to wynik współpracy (wspólny model zarządzania obejmujący wiele interesariuszy) pomiędzy silnikami przeglądarek Blink/V8, Gecko/SpiderMonkey i WebKit/JavaScriptCore, przy udziale również firmy Microsoft. Wersja 1.0 w 2014 roku została stworzona przez zespół WebKit, natomiast wersja 2.0 była efektem współpracy Apple i Google w 2018 roku.

Celem jest „stworzenie wspólnego zrozumienia wydajności sieci, aby można było wprowadzać ulepszenia poprawiające wygodę użytkownika”. Najnowsza wersja poprawia sposób, w jaki „Prędkościomierz rejestruje i oblicza wyniki, wyświetla bardziej szczegółowe wyniki i wprowadza jeszcze szerszą gamę obciążeń”.

Kilka testów i obciążeń nie jest w stanie symulować całej sieci, ale podczas tworzenia Speedometer 3 ustaliliśmy pewne kryteria wyboru tych, które są krytyczne dla doświadczenia użytkownika. Jesteśmy teraz bliżej reprezentatywnego punktu odniesienia niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeśli chodzi o dołączone frameworki, Speedometer 3.0 uwzględnia: React, Vue, Angular, Preact, Lit, Backbone i Svelte.

Tymczasem dostępny jest zaktualizowany zestaw symulowanych obciążeń: aplikacja zadań do wykonania, złożona strona internetowa, witryna z wiadomościami (aplikacja jednostronicowa), aplikacje i pulpity nawigacyjne z wykresami oraz edytory kodu.

Reklama
  • „TodoMVC to aplikacja do wykonywania zadań, która pozwala użytkownikowi śledzić zadania. Użytkownik może wprowadzić nowe zadanie, zaktualizować istniejące, oznaczyć zadanie jako ukończone lub je usunąć.
  • „Wybraliśmy serwis informacyjny do reprezentowania SPA, ponieważ pozwala nam on uchwycić główne obszary zainteresowań w sposób deterministyczny. Ważnym czynnikiem było to, że chcieliśmy mieć pewność, że korzystamy ze statycznych danych lokalnych i że aplikacja nie opiera się na żądaniach sieciowych w celu przedstawienia tych danych użytkownikowi”.
  • „Aplikacje do tworzenia wykresów pozwalają nam testować renderowanie SVG i canvas, wyświetlając wykresy przy różnych obciążeniach”.
  • „Edytorzy, na przykład edytorzy tekstu i kodu WYSIWYG, pozwalają nam skupić się na edytowaniu tekstu na żywo i przechwytywaniu interakcji z formularzami”.

Inni twórcy przeglądarek również zamieścili dziś na swoich blogach własne wpisy szczegółowo opisujące cały wysiłek:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment