Google Home dodaje widżet Ulubione do Androida


Szybki dostęp do inteligentnych urządzeń domowych trafia do Androida w postaci nowości Widget Ulubione Google Home. Umożliwi to kontrolowanie urządzeń, działań i automatyzacji bezpośrednio z ekranu głównego telefonu. W Wear OS pojawi się także nowy kafelek Ulubione i komplikacje umożliwiające dostęp do często używanych urządzeń bezpośrednio z nadgarstka.

Nowy widżet Ulubione umożliwia przeglądanie najczęściej używanych urządzeń i interakcję z nimi bezpośrednio na ekranie głównym, bez konieczności otwierania aplikacji Google Home.

Obecnie najłatwiej to zrobić, dotykając kafelka skrótu do aplikacji domowej, ale spowoduje to otwarcie pełnej aplikacji. Interaktywny widżet powinien być ogólnie szybszy, jeśli chodzi o włączanie światła, zamykanie drzwi lub sprawdzanie temperatury.

Nowy widżet Ulubione Google Home umożliwia łatwą interakcję z inteligentnymi urządzeniami domowymi z poziomu ekranu głównego.
Obraz: Google

Podobnie jak w przypadku większości widżetów, jego rozmiar jest regulowany, więc idealnie byłoby mieć całą stronę ze sterowaniem inteligentnym domem (tylko ja?). Widżet jest dostępny dla osób zarejestrowanych w serwisie Publiczna wersja zapoznawcza aplikacji Google Home od dziś, 30 maja.

Nowa Noś kafelki i komplikacje ulubionych systemu operacyjnego zapewnia podobną funkcjonalność Twojemu nadgarstkowi. Kafelek, do którego można uzyskać dostęp, przesuwając palcem w lewo, umożliwia szybkie sterowanie maksymalnie pięcioma urządzeniami. Kliknięcie ikony powoduje przejście do elementów sterujących urządzenia w menu Noś aplikację OS Homew którym możesz odblokować drzwi, przyciemnić światła lub wyregulować termostat.

Reklama

Komplikacja i kafelek Ulubione w systemie Wear OS Google Home.
Obraz: Google

Komplikację można ustawić tak, aby sterowała konkretnym urządzeniem bezpośrednio z tarczy zegarka, takim jak wentylator lub światło, a dotknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do sterowania w aplikacji Home.

Kafelek i komplikacje Google Home dla Wear OS zostaną udostępnione dzisiaj, 30 maja, na urządzeniach z systemem Wear OS 3 lub nowszym.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment