Google Gemini AI ma teraz nową aplikację i działa we wszystkich usługach Google


Google słynie z miliona podobnych produktów o myląco różnych nazwach i pozornie nic wspólnego. (Czy mogę Cię zainteresować aplikacją do przesyłania wiadomości?) Ale jeśli chodzi o działanie sztucznej inteligencji, w przyszłości liczy się tylko jedna nazwa: Gemini.

W czwartek firma ogłosiła, że ​​zmienia nazwę jego chatbot Bard Do Bliźniętawypuszczając A dedykowana aplikacja Gemini na Androida, a nawet połączenie wszystkich funkcji Duet AI w Google Workspace w markę Gemini. Ogłoszono także, że Gemini Ultra 1.0 — największa i najbardziej wydajna wersja Duży model językowy Google – zostaje udostępniony społeczeństwu.

Większość osób zetknie się z nowym narzędziem prawdopodobnie w aplikacjach mobilnych Gemini. Jeśli pobierzesz nową aplikację na Androida, może ona ustawić Gemini jako domyślnego asystenta, co oznacza, że ​​zastępuje Asystenta Google jako urządzenie, które reaguje, gdy powiesz „Hej Google” lub naciśniesz długo przycisk strony głównej. Na razie nie wygląda na to, że Google całkowicie pozbędzie się Asystenta, ale firma od jakiegoś czasu traktuje Asystenta priorytetowo i wyraźnie wierzy, że Gemini to przyszłość. „Myślę, że to bardzo ważny pierwszy krok w kierunku zbudowania prawdziwego asystenta AI” – mówi Sissie Hsiao, która prowadzi Bard (obecnie Gemini) w Google. „Taki, który umożliwia konwersację, jest multimodalny i jest bardziej pomocny niż kiedykolwiek wcześniej”.

Gemini jest po części asystentem, po części chatbotem, po części wyszukiwarką.
Obraz: Google

Nie ma dedykowanej aplikacji Gemini na iOS i i tak nie można ustawić asystenta innego niż Siri jako domyślnego, ale będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji AI w aplikacji Google. Aby dać Ci poczucie, jak ważna jest Gemini dla Google: u góry aplikacji pojawi się przełącznik, który pozwoli Ci przełączyć się z wyszukiwarki na Gemini. Przez cały okres istnienia Google wyszukiwarka była najważniejszym produktem; zaczyna sygnalizować, że Bliźnięta mogą mieć równie duże znaczenie. (Nawiasem mówiąc, sztuczna inteligencja Google w wyszukiwarkach nadal nazywa się Search Generative Experience, ale prawdopodobnie można się założyć, że ostatecznie będzie to także Gemini).

Pozostałe zmiany w Gemini to głównie branding. Google rezygnuje z nazwy Bard, ale poza tym jego chatbot będzie działał tak, jak wcześniej; to samo dotyczy wszystkich funkcji sztucznej inteligencji w aplikacjach Google Workspace, takich jak Gmail i Dokumenty, które wcześniej nosiły nazwę „Duet AI”, ale obecnie są znane również jako Gemini. Są to funkcje, które pomogą Ci napisać wiadomość e-mail, uporządkować arkusz kalkulacyjny i wykonać inne zadania związane z pracą.

Reklama

Większość użytkowników nadal będzie korzystać ze standardowej wersji modelu Gemini, znanej jako Gemini Pro. Aby korzystać z najpotężniejszej wersji modelu Gemini Ultra, musisz wykupić subskrypcję Gemini Advanced, która jest częścią nowego planu Google One AI Premium za 20 dolarów miesięcznie. (Te nazwy nie są pomocne, Google!) Subskrypcja obejmuje także 2 TB miejsca na Dysku Google i wszystkie inne funkcje subskrypcję Google One, więc Google określa to jako zaledwie 10 dolarów miesięcznego wzrostu dla tych użytkowników. Dla wszystkich innych jest to ta sama cena, co ChatGPT Plus i inne produkty – 20 dolarów miesięcznie wydaje się być mniej więcej stawką za wysokiej klasy bota AI.

Model Ultra może zawierać więcej kontekstu i prowadzić dłuższe rozmowy

Hsiao twierdzi, że za te 20 dolarów miesięcznie Gemini Ultra „wyznacza najnowocześniejszy stan wiedzy w szerokiej gamie testów porównawczych tekstu, obrazu, dźwięku i wideo”. Model Ultra może zawierać więcej kontekstu i umożliwiać dłuższe rozmowy, a ponadto został zaprojektowany tak, aby lepiej radził sobie ze złożonymi zadaniami, takimi jak kodowanie i logiczne rozumowanie.

Plany Google One są mylące – to pomaga.
Obraz: Google

Nie jest niespodzianką, że Google tak bardzo angażuje się w Gemini, ale podnosi to stawkę zdolności firmy do konkurowania z OpenAI, Anthropic, Perplexity i rosnącą grupą innych potężnych konkurentów AI na rynku. W nasze testy tuż po starcie Gemini w zeszłym roku Bard napędzany silnikiem Gemini był bardzo dobry, prawie porównywalny z GPT-4, ale był znacznie wolniejszy. Teraz Google musi udowodnić, że potrafi dotrzymać kroku branży, ponieważ chce zarówno zbudować atrakcyjny produkt konsumencki, jak i przekonać programistów do korzystania z Gemini, a nie OpenAI.

Tylko kilka razy w historii Google wydawało się, że cała firma stawiała na jedną rzecz. Kiedyś zamieniło się to w Google Plus… i wiemy, jak to się skończyło. Jednak tym razem wygląda na to, że Google w pełni chce być firmą zajmującą się sztuczną inteligencją. A to oznacza, że ​​Gemini może być tak samo duży jak Google.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment