Google dodaje wbudowaną funkcję Dashcam do telefonów z systemem Android


Wygląda na to, że Google pracuje nad natywną funkcją nagrywania kamery samochodowej dla niektórych telefonów z Androidem, która może działać w tle do 24 godzin i brzmi całkiem nieźle. 9to5Google złapał zrzuty ekranu aktualizacji aplikacji Bezpieczeństwo osobiste na telefony z systemem Android z opcją, która okazała się częścią wewnętrznego testu i została przypadkowo przesłana do Google Play.

Aplikacja najwyraźniej używa skompresowanego wideo, aby zaoszczędzić miejsce i pozwala wyłączyć ekran lub przejść do innej aplikacji – na przykład Waze lub Google Maps – podczas gdy nagrywanie jest kontynuowane w tle. Będziesz także mógł skonfigurować wyzwalacze, takie jak połączenie z określonym urządzeniem Bluetooth, aby automatycznie rozpocząć nagrywanie, gdy tylko uruchomisz samochód. Możesz go skonfigurować tak, aby nie nagrywał dźwięku.

Nagrania zostaną automatycznie usunięte po trzech dniach (możesz zapisać określone filmy, aby temu zapobiec), a nagrywanie zostanie automatycznie zatrzymane po 24 godzinach.

Aplikacje Dashcam nie są niczym nowym, ponieważ zarówno w Google Play Store, jak i iOS App Store jest ich mnóstwo, a wiele z nich może nawet działać w tle. Ale jeśli kiedykolwiek próbowałeś używać smartfona jako kamery samochodowej, znasz już ograniczenia.

Godziny nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości szybko pożerają pamięć (chociaż dedykowane aplikacje do kamer samochodowych, takie jak Droid Dashcam pozwala skonfigurować rozdzielczość nagrywania), a telefon, który prawdopodobnie już się nagrzewa, jeśli aparat jest otwarty wystarczająco długo, bardzo się nagrzewa, gdy siedzi w świetle słonecznym wlewającym się przez przednią szybę podczas nagrywania wideo lub korzystania z aplikacji GPS.

Inną kwestią jest to, czy aplikacja uwzględnia takie rzeczy, jak optyczna stabilizacja obrazu, która może zostać uszkodzona przez niewielkie wibracje niektórych silników, takie jak te na motocyklach, generują (coś, czego doświadczyłem lata temu, używając starego telefonu HTC jako kamery sportowej zamontowanej na kierownicy mojego roweru). Ale trudno jest pokonać darmo, a jeśli Google ma to wbudowane, nie musisz się martwić o przeszukiwanie piekielnych aplikacji do wyświetlania reklam, aby znaleźć dobrą.

Reklama

Nie wiemy, jak Google planuje złagodzić problemy z ciepłem ani jak radzi sobie z problemem potencjalnego uszkodzenia aparatu wykorzystującego optyczną stabilizację obrazu, co jest czymś Apple ostrzega klientów przed — może po prostu wybiera obiektyw bez tej funkcji. Nie wiemy też, które telefony będą obsługiwać aplikację, ale mamy nadzieję, że będzie działać z każdym telefonem z Androidem, na którym działa aplikacja Bezpieczeństwo osobiste, a nie tylko z Pixelami.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

FSP przedstawia nowe zasilacze Dagger Pro Series ATX 3.0 SFX

FSP Group, jeden z wiodących światowych producentów wysokowydajnych zasilaczy OEM i ODM, przedstawia nową generację zasilaczy SFX serii DAGGER PRO o mocy 750...

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...
Advertisment