Google Chrome wykrywa teraz literówki w Twoich adresach URL


Google Chrome będzie teraz sprawdzać literówki w twoich adresach URL i wyświetlać sugerowane strony internetowe na podstawie tego, co myśli, że miałeś na myśli. Firma poinformowała o zmianie jako część większej aktualizacji ułatwień dostępu i mówi, że funkcja pojawi się najpierw na komputerze, zanim pojawi się na urządzeniach mobilnych w „nadchodzących miesiącach”.

Nie widzę jeszcze tej funkcji w Chrome na macOS, ale wydaje się, że jest to przydatne narzędzie, które pozwala upewnić się, że trafiasz na właściwe strony internetowe (a nie te wątpliwe, na które często trafiasz, gdy błędnie wpiszesz nazwę popularnego strona).

Teraz wszyscy użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy dana lokalizacja jest dostępna dla wózków inwalidzkich.
Obraz: Google

Ponadto Google ujawnił kilka aktualizacje funkcji napisów na żywo który transkrybuje to, co ktoś mówi w czasie rzeczywistym. Teraz będziesz mógł wpisać odpowiedź podczas rozmowy telefonicznej i przeczytać ją na głos dzwoniącemu. Chociaż ta funkcja pojawi się najpierw na „najnowszych” urządzeniach Pixel, później pojawi się na starszych telefonach Pixel i innych urządzeniach z Androidem. Google wprowadza również zoptymalizowane pole napisów na tabletach z Androidem i doda obsługę napisów na żywo dla języka francuskiego, włoskiego i niemieckiego na Pixel 4 i 5, a także na innych urządzeniach z Androidem.

W Mapach Google pojawia się kolejna przydatna aktualizacja, która sprawia, że ​​ikona dostępna dla wózków inwalidzkich jest widoczna dla wszystkich. Wcześniej tak nie było, ponieważ trzeba było włączyć funkcję Miejsc z ułatwieniami dostępu w Mapach, aby sprawdzić, czy miejsce ma wejście bez schodów.

Na koniec Google ogłosił zamkniętą wersję beta kilku nowych funkcji w aplikacji Lookout dla użytkowników niewidomych lub niedowidzących. Aplikacja oparta na sztucznej inteligencji może teraz przetwarzać i generować opisy obrazów niezależnie od tego, czy zawierają tekst alternatywny lub podpisy. Użytkownicy mogą następnie zadawać dalsze pytania dotyczące tych obrazów, na które aplikacja spróbuje odpowiedzieć, korzystając z zaawansowanego modelu języka wizualnego z Google DeepMind.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SK hynix rozpoczyna masową produkcję najwyższej w branży 238-warstwowej pamięci 4D NAND

Firma SK hynix Inc. ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła masową produkcję swojej 238-warstwowej pamięci 4D NAND Flash, po opracowaniu w sierpniu 2022 r., oraz...

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...
Advertisment