Google będzie współpracować z Apple nad wdrożeniem RCS na iPhonie


Po wiadomościach, że Apple jest dodanie obsługi RCS do iPhone’a, Google wydaje dziś po południu oświadczenie.

Google twierdzi, że „jest szczęśliwy, że Apple robi dziś pierwszy krok i przyłącza się do RCS”. Firma była krytyk wokalny braku RCS w iPhonie pogarszającego komfort korzystania z wiadomości dla użytkowników Androida. W rzeczywistości ostatnia kampania „Get The Message” we wrześniu tego roku zrównała iPhone’a do pagera za nie wspieranie nowoczesnego standardu.

Tymczasem Google „nie może się doczekać współpracy z nimi w celu wdrożenia tego na iOS w sposób, który będzie dobry dla wszystkich”. Apple nie podał jeszcze dokładnych szczegółów implementacji, ale zachwalał takie funkcje, jak potwierdzenia odczytu, obrazy i filmy w wysokiej rozdzielczości oraz lepsze rozmowy grupowe, wspominając także o możliwości udostępniania lokalizacji.

Apple oświadczył, że chce współpracować z członkami stowarzyszenia GSM Association w celu dodania silnego szyfrowania do specyfikacji RCS. Dopiero w dzisiejszym porannym oświadczeniu podkreślono, że iMessages jest „najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple”. Jednak wsparcie, które pojawi się wraz z przyszłoroczną aktualizacją iOS, będzie „standardem”. [RCS Universal Profile] w brzmieniu aktualnie opublikowanym przez Stowarzyszenie GSM.”

W tej chwili Google ma własną implementację kompleksowego szyfrowania (E2EE) z aplikacją Wiadomości na Androida, która współpracuje z 1:1 I rozmowy grupowe. Realizacja tego ostatniego trwała niecałe dwa lata.

Reklama

Pełne oświadczenie Google znajduje się poniżej:

„Każdy zasługuje na to, aby komunikować się ze sobą w nowoczesny i bezpieczny sposób, niezależnie od tego, jaki posiada telefon. Dlatego blisko współpracowaliśmy z branżą mobilną, aby przyspieszyć przyjęcie RCS i cieszymy się, że Apple robi dziś pierwszy krok, włączając się w wdrażanie RCS. Z radością witamy udział Apple w naszej ciągłej pracy z GSMA nad rozwojem RCS i uczynieniem przesyłania wiadomości bardziej sprawiedliwym i bezpiecznym, i nie możemy się doczekać współpracy z firmą nad wdrożeniem tego na iOS w sposób, który będzie dobry dla wszystkich.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment