Goldmund przedstawia aktywny głośnik bezprzewodowy Melos


Szwajcarski producent luksusowego sprzętu audio Goldmund, którego nazwa jest synonimem precyzji i bogactwa, przedstawił swój najnowszy cud „dla początkujących”, aktywne głośniki bezprzewodowe Melos. Te kompaktowe głośniki bezprzewodowe oferują wszystko, czego dumny właściciel może oczekiwać od tego typu konstrukcji, a także ekskluzywne przywileje „harmonijnego połączenia zaawansowanej technologii i skrupulatnego wykonania”, jakie oferuje Goldmund.

Szwajcarski producent luksusowego sprzętu audio Goldmund, którego nazwa jest synonimem precyzji i bogactwa, przedstawił swój najnowszy cud „dla początkujących”, aktywne głośniki bezprzewodowe Melos. Te kompaktowe głośniki bezprzewodowe oferują wszystko, czego dumny właściciel może oczekiwać od tego typu konstrukcji, a także ekskluzywne przywileje „harmonijnego połączenia zaawansowanej technologii i skrupulatnego wykonania”, jakie oferuje Goldmund.

Możemy podsumować, ale nie równałoby się to z wyrafinowanym doświadczeniem, jakie ma osiągnąć taka marka jak Goldmund. Można powiedzieć, że aktywne głośniki bezprzewodowe Melos to zaktualizowana wersja istniejących pasywnych głośników podstawkowych Melos, wzbogacona o wzmacniacz Goldmund i odbiornik bezprzewodowy, co w oświadczeniu firmy nalega, aby zachować je w absolutnej tajemnicy. Solidne metalowe obudowy, jak zawsze, stanowią jeden z najbardziej imponujących aspektów projektu, „elegancko ozdobione charakterystycznym szarym wykończeniem Goldmunda, uzupełnione pasującymi szarymi maskownicami” i wyposażone w „wysokiej klasy przetworniki”, które również pozostaną tajemnicą. Prawdziwą wiadomością dla zwolenników marki Goldmund jest sugerowana cena detaliczna na poziomie 32 000 CHF, co powinno wynosić około 36 000 USD.

Założona w 1978 roku Goldmund to szwajcarska luksusowa marka audio, która musi robić coś dobrze, bo istnieje do dziś. Z punktu A do punktu B dowiezie nas każdy samochód, ale w samochodzie luksusowym najważniejsze są wrażenia z jazdy. To samo dotyczy produktów Goldmund, które są wyrafinowanymi przedmiotami zapewniającymi luksusowe wrażenia – „To sztuka audio, która odmieni Twoje życie słuchowe” – opisuje marka.

Goldmund łączy w sobie znakomitą inżynierię i design, aby tworzyć wyrafinowane produkty audio, od wyjątkowych separacji hi-fi po pionierskie głośniki bezprzewodowe. Od projektu, przez technologię, po wydajność, produkty Goldmund cieszą się uznaniem w świecie gramofonów o nieprzyzwoitych cenach, a od czasu premiery kultowego głośnika Apologue w 1987 roku, zaprojektowanego przez Claudio Rotta-Lorię i obecnie z dumą prezentowanego w MoMA w Nowym Jorku, a następnie modułowy system głośników Epilogue z unikalnymi obudowami ze stopu metali, wprowadzony na rynek w 1994 roku.

Z siedzibą w Genewie, wśród światowej sławy zegarmistrzów oraz w uniwersum inżynierii precyzyjnej i kultury luksusowych marek, zaangażowanie Goldmunda w doskonałość rozciąga się na proces produkcyjny. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników, co gwarantuje najwyższą dbałość o szczegóły. Najlepsze materiały są starannie dobierane i wdrażane są rygorystyczne procesy kontroli jakości, aby zagwarantować, że każdy model spełnia rygorystyczne standardy Goldmund.

Reklama

Według firmy Melos, ich nowy bezprzewodowy aktywny głośnik, jest „hołdem złożonym melodiom starożytnej Grecji i ma na celu zapewnienie muzycznej harmonii i precyzji. Rezultatem jest klejnot audio, który przewyższa zwykłe systemy głośnikowe, zarówno pod względem wydajności, jak i estetyki. “

„Melos może poszczycić się elegancką, monolityczną obudową w kształcie sześcianu, która wiernie odtwarza dźwięk w jego najczystszej formie. Charakterystyczne linie inspirowane konstrukcją głośników Gaïa składają hołd surowemu pięknu formacji skalnych natury, odzwierciedlając przywiązanie Goldmunda do autentyczności i ponadczasowego designu. Aktywny wersja Melos jest elegancko ozdobiona charakterystycznym dla Goldmunda szarym wykończeniem, uzupełnionym pasującymi szarymi osłonami chłodnicy, odzwierciedlającymi esencję naszego projektu inspirowanego stylem życia” – opisuje firma.

 

Oczywiście takie produkty – których ceny zwykle zaczynają się od sześciu cyfr – są nie tylko wyjątkowe, ale można je również udoskonalić, a Goldmund chętnie do tego się dostosuje. „Dla tych, którzy szukają wyrazistego akcentu, oferujemy również opcję czarnych maskownic dla naszych aktywnych głośników. Należy pamiętać, że takie dostosowanie może wiązać się z dodatkowym czasem realizacji i potencjalnymi kosztami”.

Chociaż nie jest to określone, jesteśmy pewni, że płytka Goldmund z tyłu głośników jest wykonana z litego 24-karatowego złota. Dla potencjalnych klientów na tym poziomie luksusu szczegóły, w jaki sposób powstają takie cuda, są zupełnie nieistotne. Aktywne głośniki Melos są zasadniczo oparte na istniejących pasywnych kompaktowych głośnikach Melos, które wykorzystują 1-calowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, zwany „tweeterem” i 7-calowy głośnik niskotonowy zwany „wooferem”, z pewnością produkowane na zamówienie w ograniczonych ilościach w tajnym zakładzie w USA. Alpy Szwajcarskie.

 

Możemy się spodziewać, że nowe głośniki Melos Active Wireless będą mogły bezprzewodowo odbierać dźwięk ze źródła – takiego jak komputer, o czym Goldmund wyraźnie wspomina – które, jak moglibyśmy głupio założyć, jest Bluetooth, ale znowu takie szczegóły są w tym przypadku nieistotne. poziom rynkowy. A reprodukcja dźwięku z Melos zapewni „wyjątkowe rozszerzenie basu i wciągające wrażenia słuchowe dzięki zaawansowanej technologii crossover, zapewniając realistyczną scenę dźwiękową, która otacza słuchacza symfonią o niezrównanym realizmie”. Realizm wynikający z faktu, że „Melos został zaprojektowany przy użyciu oprogramowania Proteus LS, które zawiera nasze autorskie obliczenia filtrowania cyfrowego i korekcję czasu Leonardo”.

Każdy, kto szuka szczegółów na temat korekcji czasu Leonardo, będzie musiał przeczytać artykuł AES dostępny tutaj (https://www.aes.org/e-lib/browse.cfm?elib=14096) opisujący proces „Korekcji fazy przejścia zniekształceń przy użyciu pełnoprzepustowego filtra IIR z odwróconym czasem.”

Aktywne głośniki bezprzewodowe Goldmund Melos to kompaktowe, 2-drożne głośniki podstawkowe z kosztowną, solidną obudową i „oświadczeniem luksusu i przywiązania do dźwiękowej perfekcji”. Jeśli zaś chodzi o tych, którzy wstydziliby się zainwestować w to „arcydzieło” luksusowego audio na poziomie podstawowym, bez możliwości dodania odrobiny „zingu” do całości, Goldmund zaoferuje również „stojak na zamówienie, zaprojektowany tak, aby płynnie komponował się z jego estetykę”, dzięki czemu Melos stał się „kompletnym dziełem sztuki”.

www.goldmund.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...

Ta karta o wartości 1000 dolarów może przechowywać wiadomość w DNA

Przechowywanie danych DNA może wydawać się odległym rozwiązaniem. Ale startup o nazwie Biomemory przybliża to nieco do rzeczywistości dzięki wydanie nowych kart...
Advertisment